Vyhřívání boxu pro tisk

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod AndroidCZ » 08.03.2015 18:11

Takto to vypadá když je vše zavřeno, je to nenápadná skříň napojená na stůl s počítačem:

Obrázek

Po otevření dveří – původně tam byly samé police. Dvířka jsou z alu profilů (stejné jako rám Rebela), zaskleno. Panty jsou tištěné, ještě chybí madlo a zámek – to se právě tisklo, když jsem to fotil:

Obrázek

Vnitřek je ze sádrovláknitých desek, po obvodu dvířek dvojité gumové těsnění. Dráty a jiný bordel se uklidí, zatím je to jen narychlo hozené dovnitř:

Obrázek
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod Rebel » 08.03.2015 22:30

Noblesni integrace do nabytku :)
+1
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod Pepe_Lopez » 09.03.2015 00:19

Vypadá to vskutku dobře.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod Supiluliumas » 09.03.2015 09:39

Pro takový nábytek bych klidně jel s manželkou do nějakého velkého obchodního centra a vůbec bych nebrblal.
A jelikož jsem nedávno dostavěl svoji první tiskárnu, přemýšlím kam ji vlastně dám. Nejraději taky do skříně, aby to nebylo tolik slyšet a hlavně aby to nesmrdělo (ABS). Jenže když to pak otevřu tak ten smrad stejně vyletí ven. Jak řešíte smrad z ABS vy?
  • 0

Supiluliumas
 
Příspěvky: 97
Registrován: 07.03.2015 00:03
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod AndroidCZ » 09.03.2015 10:54

Ok, domluvím se s Danem a začnem prodávat nábytek se zabudovaným Rebelem :wink:

Jinak ke smradu – já jsem čekal že po otevření skříně se to vše vyvalí ven, ale není to tak. Sice nerozumím principu, ale je docela možné že se do omezeného objemu vzduchu dokáže odpařit jen určité množství "smradu" a pak je to třeba už nasycené (podobně jako do čaje nejde vhazovat cukr donekonečna, po určitém množství se přestane rozpouštět. Není tady nějaký chemik, co by to dokázal popsat nebo vysvětlit?

Když v tom boxu dotisknu, tak jej otevřu jen nakrátko (abych vyndal tisk) a hned zase uzavřu, nevětrám to. A to co v tu chvíli cítím je hlavně horko, než smrad. Ne že by to nesmrdělo vůbec, ale prostě to není extrém. Upozorňuju že je ale potřeba mít ten box skutečně maximálně vzduchotěsný, protože i malá mezera znamená šíření horkého vzduchu se smradem ven.

Přemýšlel jsem, že bych dovnitř zabudoval uhlíkový filtr s ventilátorem, který bych spustil až po dokončení tisku třeba na půl hodiny. Vzduch by nešel ven, ale jen by se dokola protahoval tím uhlíkem. Patrony se za 150 Kč dají koupit třeba v Ikea (nebo i jinde), je to do digestoří: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10174556/ Prý to funguje tak, že filtr má určitou kapacitu pohltit pachy a pak přestane fungovat. Ale vzhledem k tomu, že by to běželo jen chvíli po skončení tisku, tak by nějaký čas vydržel, navíc já třeba tisknu dost malé objekty a tam to vůbec není potřeba.

Chtělo by to prostě nějakého odborníka na plasty, který by dokázal vysvětlit co se vlastně z toho ABS uvolňuje a jak se toho zbavit :roll:
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod oscar » 09.03.2015 11:09

hlavne vyhodit ty sanony a loupnout tam druhyho :D
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod AndroidCZ » 09.03.2015 11:26

oscar píše:hlavne vyhodit ty sanony a loupnout tam druhyho :D

Jo tak to bych byl s šanonama byl vyhozen asi i já :lol:
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod AndroidCZ » 16.03.2015 21:38

Přišel jsem na další výhodu uzavřeného boxu – mám pocit že když je špulka filamentu uvnitř, to to materiálu prospívá. Mám uvnitř domácí meteostanici a ta hlásí (při tisku) teplotu přes 40°a vlhkost 30-35%. Jinými slovy, mám pocit že se tam filament vysušuje. Předtím (mimo box) mi občas prsknul a vysokou teplotou to asi nebylo. Teď neprská vůbec.

Jinak hlásím úspěšný tisk 14 cm dlouhého dílu z ABS (3D factories černá) bez zvednutí rohů v boxu, tištěno na sklo s kores lepidlem. Díl byl ale vysoký jen asi 8 mm, uvidím co udělají vyšší kusy.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod Supiluliumas » 16.03.2015 22:18

Mě by zajímalo co na to teplo říká elektronika, motory atd.
  • 0

Supiluliumas
 
Příspěvky: 97
Registrován: 07.03.2015 00:03
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod AndroidCZ » 16.03.2015 22:44

Elektroniku jsem nezkoušel, ale motory i přestože jsou v tom boxu, tak na ně můžu v pohodě sáhnout. Nicméně plánuju na ně dát hliníkové chladiče a elektroniku ofukovat ventilátorem. Oboje ale jen pro "sichr" resp. prodloužení životnosti – zas tak extrémní horko to není. Pravdou je, že ale tisknu spíše menšíma rychlostma typicky 50 mm/s což asi má vliv.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod celeron » 19.03.2015 20:04

Co tohle, nízkoteplotní infrák 100W, rozměr akorát dozadu za tiskárnu? Topí celoplošně, dávám ho do líhní, spínám solidstate relay, za který by zde mohl tahat Ramps. Ty držáky nejsou potřeba.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod janekx » 21.03.2015 16:54

Nebo zespodu jeste pod HB a pojezd, teplo pujde nahoru a udela ti komin tepleho vzduchu, otazkou jestli to snesou drzaky lozisek ale zase by to nemuselo topit moc tak asi jo
  • 0

janekx
 
Příspěvky: 90
Registrován: 23.02.2015 18:40
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod celeron » 21.03.2015 17:30

janekx píše:Nebo zespodu jeste pod HB a pojezd, teplo pujde nahoru a udela ti komin tepleho vzduchu, otazkou jestli to snesou drzaky lozisek ale zase by to nemuselo topit moc tak asi jo

Nízkoplošný infráky netopí konvekcí vzduchem jako třeba vodní radiátor ale přímo nabíjí zářením předměty na který "svítí". Až teprve ty nabitý předměty sekundárně ohřívají vzduch. Efekt je, že od "podlahy do stropu" je minimální rozdíl teploty a proudění vzduchu minimální. Nevěř, ale živí mě to 23 let. :)
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod janekx » 21.03.2015 17:33

Ajo je to infra zaric tak pak jasne tzn by se dalo svitit na nejaky chladic co by v tomto pripade delal topice. Mam tu treba chladice s vyskou 10mm vc zebrovani a zespoda jsou rovne to by pak vytvarelo teply vzduch
  • 0

janekx
 
Příspěvky: 90
Registrován: 23.02.2015 18:40
Reputation: 0

Re: Vyhřívání boxu pro tisk

Příspěvekod celeron » 21.03.2015 17:41

Ale kdyť ty teplej vzduch a jeho proudění nepotřebuješ. Ty potřebuješ stálou teplotu všeho právě bez proudění vzduchu. Nebo má proudění v boxu důvod a je potřeba? To infra si představ jako když svítíš baterkou, při dopadu se od světlých předmětů odrazí ve stejném úhlu jako dopadlo. Takže se ti nahřívají i plochy, na který nevidí prvotní paprsek z panelu a zbytek dorovná teplná vodivost předmětů.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků