Rychlost tisku – odhad vs. realita

Rychlost tisku – odhad vs. realita

Příspěvekod AndroidCZ » 26.01.2015 22:51

Ahoj,
používám Repetier Host a slicuju přes Slic3r. Vše funguje ok až na jeden detail – odhad času tisku, který ukazuje Repetier Host po vygenerování gcode, je výrazně odlišný od skutečné doby tisku. Např. odhad tisku je třeba 10 minut, ale reálně mám vytištěno po třeba 28 minutách, což je 2,8 x déle.
Dost mi to vadí, protože se mi špatně plánuje tisk během dne. Je tak nepřesný odhad délky tisku normální? Čím to může být způsobené? Nenapadá mně jak změřit, zda když nastavím ve sliceru rychlost tisku třeba 100 mm/s, tak že to tak skutečně tiskne.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Rychlost tisku – odhad vs. realita

Příspěvekod Rebel » 26.01.2015 23:06

Je to velice proste. Motory nedokazi zrychlit z 0 na 100mm/s a opacne zpomalit/zastavit take ne. Proto se pouzivaji tzv. akcelerace/deakcelerace a v obloucich jerk, coz definuje rychlostni narustu do plne rychlosti a to same zpomaleni ci prujezd obloukem.
Repetier netusi a nezna tyto parametry dane FW tiskarny a proto neumi spocitat skutecny cas.
Cim bude objekt slozitejsi, tim bude odchylka vetsi.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Rychlost tisku – odhad vs. realita

Příspěvekod AndroidCZ » 26.01.2015 23:14

Aha, dík za osvětu. Hm no ale je to docela nemilé.. Asi není nějaká cesta, jak ten odhad zpřesnit že? Třebas úpravou nějaké konstanty.
Ono kdyby to bylo třeba o 20% mimo tak bych to bral, ale o 280% to už pak postrádá nějakou tu informační hodnotu :-/
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků