BuildTak - tisk nejde sundat

Re: BuildTak - tisk nejde sundat

Příspěvekod AndroidCZ » 20.04.2016 12:11

dkraft píše:Je tam tyden a zatim drzi ...

To je právě myslím ten problém, že hodnotíš po týdnu – s nahříváním na 100°bude za chvíli BuildTak pryč. Pak si spočítej, na kolik tě s ním ty tisky vyjdou, pokud Ti vydrží třeba 2 špulky ABS, tak si jeho cenu mezi ně rozpočítej. Mně ale 2 špulky nevydržel, protože jsem tehdy tisknul malé věci. Takže hodně štěstí a napiš další zkušenosti po těch 2 špulkách.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: BuildTak - tisk nejde sundat

Příspěvekod dkraft » 20.04.2016 17:18

No ja jsem sam zvedavej, jak dlouho mi vydrzi! :-) Ale po pravde si nehodlam pocitat na kolik me tisk vyjde, to je pro me uplne nepodstatny udaj! :-) celou tiskarnu jsem si postavil pro svoji potrebu a beru ji jako konicek, takze penize v tomto pripade neresim! :-)
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: BuildTak - tisk nejde sundat

Příspěvekod kroxigor » 20.04.2016 19:28

Jinak je dobrý při menších tiscích je dávat mimo střed, aby se rovnoměrně opotřebovával povrch.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: BuildTak - tisk nejde sundat

Příspěvekod zemciko » 27.04.2016 15:44

Koukal jsem na návody jak životnost prdloužit velmi jemným smirkovým papírem a pak očištění lihem/acetonem. Každopádně zatím mě odrazuje cena a problémy lidí s odstraněním výtisků s větší plochou..
Už jsem viděl i prodávat nějaké náhražky/kopie. NA australských stránkách to byla podložka s názvem flasforge a poláci prodávali nějaký "coropad". Byly značně levnější, otazka je nakolik stejně fungují.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: BuildTak - tisk nejde sundat

Příspěvekod kroxigor » 27.04.2016 20:14

Acetonem rozhodně ne. Tím se BuildTak spolehlivě a velmi rychle zničí (smyje povrch, podkladová folie ztvrdne a popraská)
Není problém sundat velké objekty, ale musí být opravdu dobře seřízená první vrstva. Jak se to hodně připlácne jako na Kores tak to pak nejde sundat ...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: BuildTak - tisk nejde sundat

Příspěvekod dkraft » 28.04.2016 15:31

zemciko píše:Koukal jsem na návody jak životnost prdloužit velmi jemným smirkovým papírem a pak očištění lihem/acetonem. Každopádně zatím mě odrazuje cena a problémy lidí s odstraněním výtisků s větší plochou..
Už jsem viděl i prodávat nějaké náhražky/kopie. NA australských stránkách to byla podložka s názvem flasforge a poláci prodávali nějaký "coropad". Byly značně levnější, otazka je nakolik stejně fungují.


Tak ten coropad jsem taky nasel, ale prislo mi to jako nejakej startup, nikde jsem nenasel konkretni eshopik, kde by to prodavali! :-( klidne bych jeden vyzkousel .........
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků

cron