Delta při houmingu nezastaví na endstopu

Delta při houmingu nezastaví na endstopu

Příspěvekod tr26ha » 29.10.2021 18:46

Dokázal by mi někdo pomoci s tiskárnou delta kossel mini.
Mám vše poskládané, vše zatím funguje, ale mám problém s endstopy na max os. Pokaždé když dám příkaz pro zajetí domů tak mi všechny věže vyjedou nahoru, narazí do endstopů které vytlačí až na konec věží a tiskárna zahlásí chybu.
Pokud použiju příkaz M119 tak vidím že endstopy fungují - když jsou otevřené tak x-max až z-max jsou open, při stisknutí příslušného endstopu ukáže M119 příslušný endstop jako triggered.
U os imho motory a endstopy odpovídají, když dám zahoumovat konkrétní osu (M28 x?) tak se rozjede nahoru příslušná věž a hrne před sebou konkrétní endstop.
Děkuji za jakékoliv nakopnutí
  • 0

tr26ha
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22.10.2021 17:45
Reputation: 0

Re: Delta při houmingu nezastaví na endstopu

Příspěvekod grafix » 30.10.2021 13:16

Pokud není endstop sepnutý, píše to open a jak ho sepneš, tak triggered? Marlin sis připravoval sám?? Zkoušel jsi otočit logiku endstopů? To je jeden tip...
A nebo ještě bych to tipnul na problém rušení. Buď použij stíněný kabel a nebo přepájej endstopy obráceně, tak aby v nesepnutém stavu byl endstop průchozí a v sepnutém otevřený. Ale samozřejmě nevím, jak je máš momentálně napájené.
  • 0

grafix
 
Příspěvky: 119
Registrován: 29.07.2017 17:35
Bydliště: NB
Reputation: 3
Jen tak dál :)

Re: Delta při houmingu nezastaví na endstopu

Příspěvekod tr26ha » 31.10.2021 18:43

marlin jsem si kompiloval sám
endstopy měly otočenou logiku (tzn. sepnuté byly open) tak jsem v configuration změnil tu volbu invert.... na yes
mě trochu mate to, že po tom příkazu M119 vidím správné stavy endstopů, tzn. že si je ovládací software (repetier) vědom toho, že je endstop triggered
ale je pravda, že stav endstopu zjištuji vždy při stojících motorech, takže se může klidně stát, že se mi do přívodů k endstopům naindukuje od běžících motorů takové rušení, že selže detekce
díky za nakopnutí, jdu to vyzkoušet
ještě jednou díky a dám vědět jak jsem dopadnul
  • 0

tr26ha
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22.10.2021 17:45
Reputation: 0

Re: Delta při houmingu nezastaví na endstopu

Příspěvekod tr26ha » 05.11.2021 13:50

Tak vyřešeno, nakonec to bylo o zapnutých endstoppullups rezistorech. Jak mě grafix nakopnul, prošel jsem si znovu zapojení endstopů a sepnulo mi, že na nich rezistory a filtrační kondenzátor je, tzn. na RAMPSu by měly být vypnuté.
Ještě jednou díky za nakopnutí.
  • 0

tr26ha
 
Příspěvky: 3
Registrován: 22.10.2021 17:45
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník