Tisk teplotní věže

Tisk teplotní věže

Příspěvekod lukas108 » 13.05.2021 18:49

Ahoj vespolek. Už týden se pokouším tisknout teplotní věž, ale vždycky se mi tiskárna zastaví při změně teploty a teplota trysky se zasekne na poslední hodnotě. Pomůže až restart. Pomohlo až po příkazu M104 dát ještě M109. Takže teď tisknu, ale zajímalo by mě co mám v Marlinovi nastavené špatně že mi to takhle reaguje na M104. Zkoušel jsem to v Prusovi i v Cuře a výsledek vždycky stejný. Mam Rebel II s deskou Bigtreetech SKR 1.4 turbo a Marlin 2.0

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
  • 0

lukas108
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01.02.2021 00:22
Reputation: 0

Re: Tisk teplotní věže

Příspěvekod RASK » 14.05.2021 13:26

V souboru Configuration_adv.h“ je sekce Thermal Settings. Proměnné v této sekci kontrolují průběh teploty. Pokud naměřené hodnoty neodpovídají předpokladům, soft stroj zastaví a následně vyžaduje tvrdý reset. Důvodem vypnutí je bezpečnost - ochrana před stavy, které mohou způsobit poškození tiskárny, případně požár.

Co tak zkusit zkontrolovat nastavení PID regulace pro vytápění trysky a podložky? Jde o to, že při správných konstantách dojde k rychlému ustálení teploty na požadovanou hodnotu a ochranné funkce nezapůsobí.
  • 0

RASK
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.06.2014 08:40
Reputation: 0

Re: Tisk teplotní věže

Příspěvekod lukas108 » 15.05.2021 10:51

RASK píše:V souboru Configuration_adv.h“ je sekce Thermal Settings. Proměnné v této sekci kontrolují průběh teploty. Pokud naměřené hodnoty neodpovídají předpokladům, soft stroj zastaví a následně vyžaduje tvrdý reset. Důvodem vypnutí je bezpečnost - ochrana před stavy, které mohou způsobit poškození tiskárny, případně požár.

Co tak zkusit zkontrolovat nastavení PID regulace pro vytápění trysky a podložky? Jde o to, že při správných konstantách dojde k rychlému ustálení teploty na požadovanou hodnotu a ochranné funkce nezapůsobí.
S nápovědou jsem to našel. Je to v Marlinovi krásně popsané. Jsou to proměnné WATCH_TEMP_PERIOD a WATCH_TEMP_INCREASE kdyby to někdo taky hledal. Díky

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
  • 0

lukas108
 
Příspěvky: 6
Registrován: 01.02.2021 00:22
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron