nepodařená půlka výtisku ve svislé ose

nepodařená půlka výtisku ve svislé ose

Příspěvekod krtecek » 22.03.2021 20:17

Zdravím, tisknu soubor v příloze https://www.thingiverse.com/thing:4702401/files , jak je ten řez nožem 1 a 2 tak řez 1 je OK lámací nůž se tam dostane, řez 2 se lámací nůž nedostane, když tisk otočím o 90°tak je to lepší, ale stále nedostanu nůž do řezu 2.

jelikož je to remix, vzal jsem originál a upravil si ho a znova vygeneroval STL, abych měl jistotu že jsou mezery stejné a problém je stejný :oops:

Čím by to mohlo být? Nikdy jsem se nesetkal, aby půlka tisku byla ok a druhá ne jinak než výškově, tohle mi hlava nebere.

Tisknu to na Průšovi MK2,5 s extruderem z MK3S+, ofuk je v ose y a je směrem od čísla 1 k číslu 2, ale kdyby to byl problém, tak přeci i u té jedna to strhne....

Tisku z PET Fiber 3d (zkoušel jsem i PLA a stejné), ofuk 30%, teplota trysky 240°(upravené nastavení od Průši, není sice dokonalé ale nechce se mi to moc řešit, nestringuje to...) retrakce 1mm, prusaslicer.

napadá někoho co by se dalo zkusit? Zkusil jsem rozebrat pojezd y zda tam není vůle, bordel atd. a zase složit a nepomohlo :oops: mám chuť to hodit z balkonu :roll:

MK3S+_PTFE_Cutter_60Grad_V4.stl
(998.62 KiB) Zobrazeno 7152 krát
  • 0

krtecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.08.2018 14:25
Reputation: 0

Re: nepodařená půlka výtisku ve svislé ose

Příspěvekod Stefinek » 23.03.2021 07:25

Tohle jsem tisknul taky, nůž mi tam zapadne všude, nejspíš bude problém s tolerancema. Já osobně bych zkusil třeba zvětšit to o 1-3%. Nebude to taková změna aby ti to dělalo bordel s délkou PTFE, ale drážka na nůž by se mohla zvětšit natolik, aby si ho tam dostal
  • 0

Creality ender 3 - dual Z,skr1.3 5x TMC2208, BMG, vlastní Marlin
Anycubic i3 mega S - vykuchaná, komponenty použity na stavbu Rebel II
Anycubic chiron - stock
Rozestavěný rebel II V34 - Skr1.3,TMC2208, E3D V6, extruder z mk3s,bed anycubic i3 megaS
Stefinek
 
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2020 06:49
Bydliště: Vimperk
Reputation: 0

Re: nepodařená půlka výtisku ve svislé ose

Příspěvekod krtecek » 23.03.2021 09:14

To mi nepřijde jako správné řešení, když část výtisku je OK a část ne, zvětšoval bych tím i to co je OK, za mně je třeba najít příčinu a opravit jí.... mám i jiný tisk, který mi neseděli dily dohromady, tuším že to bdue stejná příčina, jen nevím jaká :-( divné je, že ta mezera 2 je i za křížením špatná, že to není třeba jen od půlku nahoru, ale celá ta mezera 2.... zkusil jsem i Cura a výsledek úplně stejný, takže věřím, že to bude neco mechanického na tiskárně, jen nevím proč... bude nějaká vůle v něčem, ale proč se to projevuje u jednoho směru a u druhého ne?
  • 0

krtecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.08.2018 14:25
Reputation: 0

Re: nepodařená půlka výtisku ve svislé ose

Příspěvekod peca » 23.03.2021 10:15

  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: nepodařená půlka výtisku ve svislé ose

Příspěvekod PeB » 23.03.2021 22:15

Mrkni, kde ti začíná a končí tisk vnějších perimetrů. Tam, kde začíná vnější perimetr to může udělat "bulku", která se po pár mm srovná. Souvisí to s nastavením retrakcí. Pokud jsou fixní souřadnice nastavené tak, že vychází v té jedné drážce, tak tam toho materiálu může být moc. Taky bych zkusil nastavit slicer tak, aby vnější perimetr tiskl jako první, to eliminuje množství materiálu vytlačeného "bokem" kvůli vnitřním perimetrům.
  • 0

PeB
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08.02.2015 12:24
Reputation: 0

Re: nepodařená půlka výtisku ve svislé ose

Příspěvekod krtecek » 24.03.2021 13:37

Sluší se napsat čím to bylo, test geometrie ještě vytisknu, ale zjistil jsem, že jsem měl prasklý držák řemene Y a tím tam byla proměnlivá vůle, výměna, nový řemen, napnutí a už dám nůž do všech třech zářezů, do 2 trochu ztuha, ale dám, tak ještě dotáhnu, ale toto již tisknout nebudu, jsem spokojen. Děkuji za informace - hlavně ten test geometrie si zkusím :-)
  • 0

krtecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.08.2018 14:25
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron