Tisk podpěr - supportů

Tisk podpěr - supportů

Příspěvekod mochr » 21.10.2014 08:46

Zdravím, zkusil jsem vytisknout objekt s pomocí podpěr ( http://www.thingiverse.com/thing:235631 ) . dopadlo to tak ze podpery nesly odloupnout ani s pouzitim noze a hrube sily :D. je nejaky spesl nastaveni pro podpery, napr ubrat material? priznam se ze jsem tohle zatim moc nestudoval. dalsi moznost je rozdelit dil a umistit ho pro tisk prijatelne bez podpor a pote slepit? trochu se tim ztraci podstata 3d tiskarny...
ale nasel jsem par informaci o tisku ze dvou materialu PVA + PLA nebo ABS coz me docela zaujalo a stalo by za to rozsirit rebela na dva extrudery.
  • 0

mochr
 
Příspěvky: 225
Images: 2
Registrován: 18.09.2014 08:09
Bydliště: Blansko
Reputation: 0

Re: Tisk podpěr - supportů

Příspěvekod Bobici » 21.10.2014 10:07

co mam zkusenost, tak podpery ze sliceru jsou opravdu moc na fest, i kdyz poladit se take trochu daji, ale nova cura dela stejne ucinne, ale ridke popery, ktere jdou lehce odstranit, navic mam nastaveno, aby byly o par desetinek mm dal od objektu nez je default nastaveni
v podstate curu pouzivam jen na tisky s podperami :D , slicer na ostatni
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Tisk podpěr - supportů

Příspěvekod Rebel » 21.10.2014 11:11

Jak pise "Bobici".
Kazdopadne u uvedeneho modelu bych ho klidne rozdelil a slepil. Urcite v tomto smeru 3D tiskarna nepostrada smyslu, pokud si dovedes predstavitm kolik prace, casu a zbytkoveho materialu by na vyrobu takove trubkoidni zalezitosti padlo :)

PS: jeste bych chtel podotknout, ze tisk PVA a ABS je naprosto nevhodne ve chvili, pokud se ma podpera nalepit na jiz vytistene ABS, tedy treba na raft, nebo uvnitr objektu. PVA na ABS nedrzi temer vubec.
Zde je funkcni alternaticou kombinace PLA+PVA, nebo, coz je pomerne zajimava a levnejsi zalezitost ABS+PLA, kdy se PLA da rozpustit v louhovem roztoku. Jeho slozeni presne neznam, ale dle kolegy, ktery se tim pomerne hodne zabyva a ma velmi dobre vysledky teto kombinace, slozeni te calamady na PLA zjistim :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Tisk podpěr - supportů

Příspěvekod mochr » 21.10.2014 12:00

curu musim vyzkouset, z ni jsem jeste netiskl.
takze slepovani se bat nemam? a cim to lepit? zkoousel sem vterinak+aktivator a drzi to slusne. tisknu z PLA. o kombinaci ABS+PLA ctu prvne, zkusim popatrat.
  • 0

mochr
 
Příspěvky: 225
Images: 2
Registrován: 18.09.2014 08:09
Bydliště: Blansko
Reputation: 0

Re: Tisk podpěr - supportů

Příspěvekod oscar » 21.10.2014 12:17

podpery jsem delal ze sliceru, natesno nebyly, ale pomerne problematicke bylo ze se mi zacaly ty sloupy kacet. proste behem tisku se jich par zborilo a delalo to curbes. nakonci se sice delal pres ne most, ale dobry pocit jsem z toho nikdy nemel.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Tisk podpěr - supportů

Příspěvekod Bobici » 21.10.2014 12:30

ABS slepis krasne acetonem, skoda lepidla, nechat lehce naleptat a spojit :D
  • 0

Bobici
 
Příspěvky: 95
Registrován: 26.02.2014 11:49
Reputation: 0

Re: Tisk podpěr - supportů

Příspěvekod mochr » 21.10.2014 12:44

doma vyzkousim jak se to bude u me chovat.
prave ze tisknu z PLA, a vterinaku mam dost z ciny, u RC letadel je to povinna vybava :D.
  • 0

mochr
 
Příspěvky: 225
Images: 2
Registrován: 18.09.2014 08:09
Bydliště: Blansko
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron