Na co tisknout.

Re: Na co tisknout.

Příspěvekod kroxigor » 07.04.2016 18:20

Pro supporty je dobré dávat brim nebo to celé hodit na raft
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Na co tisknout.

Příspěvekod celeron » 11.04.2016 12:25

Dnes v noci jsem na zkoušku tisknul sání k závodní mašině. Protože to musí vydržet 80-100 st. nezbylo nic jinýho, než ABS. Říkal jsem si, že při tý velikosti se to zkroutí, popraská, urve od podložky a ono nic. :shock: Úplně celý to je tištěný na podporách "v luftě" ABS Esun, 250/105, tryska 0,5, vrstva 0,25 a pak 0,3mm, zrcadlo napatlaný Koreskou. Když jsem k tomu ráno přišel, nemohl jsem to za teploty 20 st urvat ze skla. Nejspíš za všechno může termostatickej box nastavený na 35 st a řízený pomalý chladnutí cca 1 hodinu na 20 st.
A pak že s ABS nejdou tisknout velký objekty. :wink:
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Na co tisknout.

Příspěvekod AndroidCZ » 11.04.2016 15:18

celeron píše:A pak že s ABS nejdou tisknout velký objekty. :wink:
Jirka

Nejde o to, že by z ABS "nešly tisknout velké objekty", ale nejdou tisknout velké objekty libovolného tvaru. To co máš na fotkách je bez problémů protože je to celé oblé a kulaté (napětí v materiálu se ti pěkně plynule rozloží) a navíc máš docela malou styčnou plochu s podložkou, takže se to neurve. Když bys měl tisknout podobně velkou hranatou krabici, tak už pravděpodobně problém mít budeš. A pokud se ti přesto takový výtisk povede, tak v něm to napětí stejně zůstane a může prasknout při zatížení.
Taky mám box s pekelným teplem uvnitř, a přesto velké věci z ABS netisknu, protože to prostě "není v pohodě" :wink:
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků