Tisk PLA a ABS na studenou podložku

Re: Tisk PLA a ABS na studenou podložku - ressume

Příspěvekod Pepe_Lopez » 30.11.2018 21:25

Takže klapka a jedeeem ... pokus číslo 296 .... a zase nic. Končím, vzdávám to.
Takže ressume: - Tiskárna neumí natopit bed. Žádné přídavné adhezivo. Na bedu je LokBuild

PET-G - střídavě oblačno. A to ještě s obrovským brimem nebo na raft. I tak je to 1:3, kdy se jednou udrží a 3x ne. Navíc tiskárna oficiálně PET-G neumí, jen PLA a ABS.
Takže bohužel, mam smůlu.
ABS - tam se nechytám ani za hlavu, leda použít kladivo a hřebíky.
PLA - LokBuild na bedu kterej netopí je pro PLA jedinečná věc. Chce to jen vyšší výšku vrstvy. Drží to za téměř každý situace.
Ještě, že na ABS a PET mám Rebela, až se budu někdy nudit, prubnu LokBuild i na něm, ale tam jedu na zelenou PET pásku a není problém. Věřím, že ten LokBuild bude za tepla taky super.
8)
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Tisk PLA a ABS na studenou podložku

Příspěvekod peca » 30.11.2018 22:03

Gratuluji k výdrži. Jestli to dobře chápu, tak jsi jeden z mála učitelů, kteří se snaží maximálně využít přidělené prostředky, když už je dostali. škoda, že se při podobných akcích nepodporují místní firmy, které by potom zajistily i dostupnou pomoc v nouzi :/
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: Tisk PLA a ABS na studenou podložku

Příspěvekod tomast » 30.11.2018 22:52

Myslím, že větší díly z ABS na studenou podložku není šance vytisknout - neudrží se, je tam moc velké tepelné smrštění - a od nějakých 100°C už se smršťuje ztuhlý materiál, to pnutí ho utrhne.
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Tisk PLA a ABS na studenou podložku

Příspěvekod kroxigor » 01.12.2018 04:20

Tak až odděláš LokBuild zkus tam dát PEI.
Na průšovicích tisknu i PET na studenou podložku a jde to drží, ale upřímně radši tisknu pouze PLA - není problém se smradem což někteří žáci a kolegové hůř snášej.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Tisk PLA a ABS na studenou podložku

Příspěvekod Pepe_Lopez » 01.12.2018 19:26

Můžu zkusit. Jediný problém může nastat s tou optikou toho autolevelu. Ten bed jinak srovnat nejde.
Ve škole mám Rebela na učebně zavřeného ve skleněném racku - není vůbec slyšet a ABS ven nesmrdí.
Tyhle zázraky jsou v separátní místnosti hlavně kvůli kraválu, který vydávají.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Tisk PLA a ABS na studenou podložku

Příspěvekod kroxigor » 02.12.2018 06:50

Tak to já průšovice furt tahám mezi učebnou a kabinetem. Proto když mi někdo tvrdí, že ta konstrukce nic nevydrží jenom se směju. Zatím se mi nestalo, že bych po přenesení i3 MK1 měl rozhozenej bed. Tuhle mi při přenášení vzal žák LCDčkem o futro (držák LCD se ulomil prdly svazovačky, ale jinak žádná škoda - rovnou jsem na ní tisknul nové držáky LCD)
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Předchozí

Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků