Koupě tiskárny - co koupit na začátek?

Re: Koupě tiskárny - co koupit na začátek?

Příspěvekod zemciko » 07.05.2018 08:51

smitec píše:PLA a PETG, max Flex. ABS je peklo :)

Zajímavé ja když stavěl provní tiskárnu tak to bylo přesně naopak. Nejlépe se mi tisklo z čistého abs... Nejlépe to kopírovalo tvary neucpávalo to trysku jen to chtělo vyhřívaný stůl.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Koupě tiskárny - co koupit na začátek?

Příspěvekod Rebel » 07.05.2018 09:21

Ono je to asi skutečně tak, na začátku se asi opravdu tiskne nejlépe ABS. Pak ale přijde ten zlom, kdy je potřeba tisknout něco většího a tady každý narazí na smršťování a praskání. Je tedy asi lepší si na začátku říci, co vlastně člověk chce do budoucna primárně tisknout.

Tedy:

- pokud jsem převážně "vázičkář", neřeším tepelnou odolnost a mechanické vlastnosti, pak určitě začít s PLA

- pokud chci tisknout převážně konstrukční záležitosti s rozumnou tepelnou odolností, pak PETG

- pokud si chci užít trochu toho smradu a vztekat se při větších tiscích s praskáním a dodělávat vzápětí BOX na tiskárnu, pak ABS

Tím chci říci, že podle mě nemá cenu začít s tím nejjednodušším materiálem na tisk, ale je lepší se hned od začátku učit na tom, co skutečně využiji. Každý typ materiálu chce své a to se nebavíme o tom, že i při stejném typu materiálu záleží i na výrobci, tedy opět bych se snažil používat hned od začátku materiál od jednoho výrobce. Až se pak člověk prokouše "porodními bolestmi", pochopí aspoň trochu jak to funguje a co se čím ve slicru ovlivní, je přechod na jiný materiál daleko jednodušší.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Předchozí

Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron