Pausnutí tisku a pokračování druhý den

Pausnutí tisku a pokračování druhý den

Příspěvekod Petan » 17.02.2018 10:35

Ahoj,

chci se zeptat, je nějaký způsob ja pozastavit tisk a pokračovat až další den?

Nechci nechávat tiskárnu zapnutou přes noc.

Během tisku je možnost pozastavit tisk např. při výměně filamentu, ale při vypnutí tiskárny všechno zmizí.

Jakým způsobem to řešíte?

Díky za každou radu.
  • 0

Petan
 
Příspěvky: 37
Images: 2
Registrován: 06.04.2014 10:33
Reputation: 0

Re: Pausnutí tisku a pokračování druhý den

Příspěvekod Petan » 17.02.2018 11:31

Na internetu jsem našel tohle video. Je to pro případ, když dojde k výpadku proudu.



Mě by stačilo pouze, když by se při pozastavení tisku volba přes LCD "někam" uložila informace, kde tisk skončil a tiskarna by šla normálně vypnout a při zapnutí tiskárny bych v menu našel "pokračovat v tisku"
  • 0

Petan
 
Příspěvky: 37
Images: 2
Registrován: 06.04.2014 10:33
Reputation: 0

Re: Pausnutí tisku a pokračování druhý den

Příspěvekod Sharkus » 17.02.2018 12:57

tak nato bys musel upravit soft s pokud deska nema zalohovanou ram kam to ukladat tak jses stejne nahranej. vzhledem k tomu ze bys musel ukladat neustale veskere informace o pohybu tak klasickou eeprom co maji avr v sobe pouzit nemuzes ta ma garanci pouhzch 100000 zapisu a tak bz brzo odesla. nehlede na rychlost. to uz spise rozdelit mapajeni desky na maly adapter a vykonovou cast nechat na zdroji a po pauznuti jen vypnout vzkonovz zdroj. ale neresi to problemz plynouci z ochlazeni materialu a podlozky. takze na nic jineho nez pla bzch to asi ani neykousel
  • 0

Sharkus
 
Příspěvky: 66
Registrován: 06.07.2017 21:27
Bydliště: Dolní Dobrouč
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Pausnutí tisku a pokračování druhý den

Příspěvekod zemciko » 17.02.2018 14:32

Tak ukladat můlže na SD kartu, ta ale nevydrží o moc víc, ale tam stačí aby si pamatoval název souboru s programem a číslo řádku kde skončil. Nicméně daleko horší pro mně je, že když mi vypne proud ochladí se bed a urve se tisk...
Já pokud to šlo tak sem vzal posuvku našel v programu správnou výšku zkrátil ho a pustil znovu ale to má smysl fakt jen o extrémně velkých tisků a málokdy to vyjde.
Jednodušší už je tisk zastavit a vyrobit chybějící kus dílu a oba pak slepit...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Pausnutí tisku a pokračování druhý den

Příspěvekod Petan » 17.02.2018 14:36

Aktuálně teď tisknu PETG na Buildtak bez vyhřívané podložky a drží to perfektně, tak že ochlazení tisku a odlepení od podložky neřešim.

Uložení pozice na SD kartu mě přijde rozumné.
  • 0

Petan
 
Příspěvky: 37
Images: 2
Registrován: 06.04.2014 10:33
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků