Prusa magnetická podložka

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod kroxigor » 07.09.2018 14:45

MK42 fakt stojí za ... válej se mi tu nevyužité
MK52 to už je jiná káva ...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod horamil » 17.09.2018 11:47

medapeta píše:Pro frikulíny a hipstery je to jistě skvělá věc
zůstal bych u toho, že je to skvělá věc.
Jak velký problém je to vyrobit na zakázku?

pokud se nemýlím tak je to jen tištěný spoj na silnější desce s frézovanými kapsami na magnety. žádná vesmírná technologie. (samo sebou výběr magnetů a materiál desky kvůli teplotě a kroucení)


Dokážete to tu někdo nakreslit a technicky specifikovat abych to mohl poptat ve výrobě?
zjistíme cenu společně toho objednáme víc zbytek hodíme Rebelovi na sklad a hotovo
  • 0

horamil
 
Příspěvky: 39
Registrován: 25.07.2018 22:03
Bydliště: Neratovice
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod krtecek » 17.09.2018 12:18

v čem stojí MK42 za...?

Jinak myslím, že není problém v té topné desce s magnety, ale v tom co na ní... zkoušel jsem obyč plech na nalepovací gumový magnet a ten se pak prohl a už jsem ho pořádně nenarovnal... takže to musí být něco co si udrží trvale rovinu... na to asi PEI?
  • 0

krtecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.08.2018 14:25
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod medapeta » 17.09.2018 12:45

horamil píše:Dokážete to tu někdo nakreslit a technicky specifikovat abych to mohl poptat ve výrobě?
zjistíme cenu společně toho objednáme víc zbytek hodíme Rebelovi na sklad a hotovo


Je to tady: https://github.com/prusa3d/Heatbed_MK52_magnetic

P.S.:
Třeba s tím schematem pomůžou indové, kteří to za 1300CZK mastí sériově: https://www.3dprintronics.com/Prusa-i3- ... p101073046
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod Saph » 17.09.2018 14:45

Tak mě napadá, nemáte problémy s odlepováním plechu z té magnetické podložky?
Já ted tisknu hodně větších dílů z HIPS, konkrétně mají cca 17x11cm a výtisk mi pokaždé dokáže mírně prohnout i zrcadlo o síle 3mm. Nedokážu si představit tisknout něco trochu většího třeba z ABS, které se smrštuje ještě více, na tu kovovou planžetu. Musí se to přece celé ohýbat do praku. :?
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod kroxigor » 17.09.2018 16:04

Já jsem zatím nezaznamenal problém se zvedáním, nebo kroucením plechu výtiskem ani na MK2,5 ani na MK3.
Rimr na MK3 tiskne letadla od 3Dlabprintu a točil o tom video...

phpBB [video]
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod horamil » 17.09.2018 18:18

Taky tisknu na Průšově MK3 a žádné prohýbání nezaznamenávám. S většími předměty je to složité, pokud to Rimrovi prohne plech tak je pravděpodobné že by se to v případě jiné podložky naopak urvalo od podložky. No a tebelisti mají vždycky v šuplíku nějakou tu sponku :) nebo sklo které to podrží (to si dělám prdel) Výhoda mk52 by měla být i taková že má několik topných zón, protože někdo někde zjistil že to odporové topení topí nejvíce uprostřed topného obvodu, tak to proste v jednom místě HB topí jako kráva a okolí je chladnější. MK52 topí jako kráva na více místech takže se ta teplota lépe rozprostře po cele desce. (to jsem někde přečetl už nevím kde asi u Průši).
Další věc která může způsobovat prohnutí plechu je nalepená PEI vrstva jen z jedné strany, Průša má vrstvy z obou stran plechu a to jak v případě nástřiku tak v případe folie.

Při tisku na plech s PEI můžete zapomenout že existuje špachtle, a lepidla..
Prostě je to taková prima evoluce. pro Hipstery (asi bych se měl oholit)

Ale ta cena MK52 je otřesná :(, pokud používá Průša ALNiCo magnety tak se ale není čemu divit ... jsou drahé jako prase
  • 0

horamil
 
Příspěvky: 39
Registrován: 25.07.2018 22:03
Bydliště: Neratovice
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod horamil » 17.09.2018 18:27

krtecek píše:zkoušel jsem obyč plech na nalepovací gumový magnet a ten se pak prohl

je dost možné že plech bude potřebovat vícezónové vyhřívání. když se mu zatopí uprostřed tak snaha o vyboulení bude o to větší.
  • 0

horamil
 
Příspěvky: 39
Registrován: 25.07.2018 22:03
Bydliště: Neratovice
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod Saph » 17.09.2018 19:15

To byla spíše řecnická otázka z mé strany :D
Snažím se říct, že z každodenní zkušenosti vím, že mi dokáže velký výtisk viditelně prohnout i 3mm tlusté zrcadlo, takže mi došlo, že nějaký tenký plech na magnetu by opravdu nemohl mít šanci. Výtisk se právě neutrhne (téměř ani nezvedne v rozích). HIPS má extremní přilnavost za správných podmínek.
Spíš mě tedy překvapilo, že jsem o této nevýhodě nikde nečetl, jednu dobu jsem totiž dost zvažoval přestavbu na nějaký magnetický systém a patrně by mi to ted přivodilo infarkt :D
Opravdu nemůžu používat PLA ani PETG pro svou aplikaci, takže to, že se podložka nemůže srolovat jak ponožky, je pro mě zásadní.
Každopádně to byla jen taková vsuvka a varování před případnou nevýhodou tady těch moderních podložek za specifických podmínek, která člověka ani nemusí hned napadnout :wink:
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod horamil » 17.09.2018 20:57

Saph píše: jednu dobu jsem totiž dost zvažoval přestavbu na nějaký magnetický systém a patrně by mi to ted přivodilo infarkt :D

obrovská výhoda této komunity je, že můžeš požádat druhého zda bys mohl využít jeho tiskárnu k tisku svého modelu daným materiálem.
Tj. Máte-li někdo potřebu či jen chuť něco otestovat při tisku na plech na MK3 můžete se ozvat, sám jsem zvědavý jak MK3 obstojí.

Jinak pro zajímavost, plech který mám na originál MK3 tiskárně je 0,7mm včetně oboustranného nástřiku PEI vrstvou.
  • 0

horamil
 
Příspěvky: 39
Registrován: 25.07.2018 22:03
Bydliště: Neratovice
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod NuClear235 » 30.10.2018 08:34

Mě použití toho plechu hodně zajímá. Dostat model z folie je pro mě často nadlidské. Buď špachtlí prorýpnu folii nebo přímo rýpnu do podložky. Navíc odlepovaný model má snahu s sebou táhnout folii a vytvořit bubliny...
Trochu se to zlepšilo po použití 3DLacu. Ale odnímatelný plech bych uvítal.
Stačilo by ho na sCUBE přichytit sponkami zepředu a zezadu ? Nebo musí být ještě pomocí magnetů ?
  • 0

NuClear235
 
Příspěvky: 28
Registrován: 12.06.2017 18:44
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod krtecek » 31.10.2018 11:14

tuhle myšlenku jsem řešil a myslím, že by mělo stačit to mít přidělané jako sklo... klidně sponkami, jen ty magnety jsou pohodlnější
  • 0

krtecek
 
Příspěvky: 58
Registrován: 12.08.2018 14:25
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod pentaxxx » 31.10.2018 12:40

Ja teda tomu prusovu plechu taky neverim a uz vubec se nebavim o jeho pripadne vymene pri poskozeni.
Pokud vim nabizi se ve dvou verzich hladky/strukturovany.
Dalsi problem je, ze se pokud vim (zatim) nedela v rozmeru 235x235, 200x250 ani 200x300.

Osobne radeji vice skel a polepit folii apod. Na PETG vubec nedavam nic a tisknu primo na sklo. Pri pouziti laku na vlasy to drzelo vic nez bych si pral.
Dulezity nechat vychladnout, kdyz neni cas, tak holt mit dve skla a tisknout na druhe nez prvni zchladne.
Ten ALU bed se ohriva rozumne a sklo / dalsi plat hliniku to jeste vic zrovnomerni.
Zkousel sem i tisk primo na hlinik jen s papirovou maskovaci paskou a to neni uplne ono. Hlavne vymena pri zmene materialu treba na ABS by byl orisek.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod Kolouš » 31.10.2018 13:55

No, tak protože ten slavnej plech mám na druhé tiskárně, tak můžu říct, že je úplně super. Zkoušel jsem PLA a PETG. Na každej z nich používám jinou stranu, takže nemusím bojovat s přilnavostí PLA, když se před tím tiskl PETG. Vytisky po ohnutí krásně odskočí, nemusím jako u MK42 rvát PETG páčidlem s vytřeštěnejma očima. Zatím se mi nestalo ani u velkých tisků, že by se výtisk deformoval a přepral magnety.
  • 0

Kolouš
 
Příspěvky: 219
Registrován: 20.11.2015 17:23
Bydliště: Kaiserslautern
Reputation: 0

Re: Prusa magnetická podložka

Příspěvekod Rebel » 31.10.2018 14:01

Já to vyřešil takto

viewtopic.php?f=9&t=2663&p=32068#p32068

a do 85°C na podložce tisknu bez problémů a sundat to jde i z PETfolie v pohodě prohnutím plechu.
Zatím jsem neměl čas zkoušet vyšší teplotu BEDu, neb jsem 3 měsíce ABS netiskl :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků