Jak upravit rams...volný výstup, SW

Jak upravit rams...volný výstup, SW

Příspěvekod tomas.t3 » 18.09.2017 16:58

Ahoj tiskaři, chtěl bych se zeptat, jakým nejjednodušším způsobem s minimálním počtem změn jak na HW tak SW by by se dalo docílit toho aby výstupem extruderu byl regulovaný tlak, nikoliv posun drátu. Má ramps volný výstup, tak by mohl reagovat, respektive vypínat a zapínat elektroventil ve stejné chvíli kdy otáčí osou extruderu? Idea..mám přívod stlačeného vzduchu, tiskárnu ramps+mega, vzduch jde přes elektroventil, (rád bych)spínaný rampsem, ve stejné chvíli kdy otáčí zubatice, propouští ventil tlak vzduchu. Budu rád za každý podnět k řešení. Tom
  • 0

tomas.t3
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18.12.2016 19:19
Reputation: 0

Re: Jak upravit rams...volný výstup, SW

Příspěvekod zemciko » 18.09.2017 19:45

Posun drátu řídí osa E nesouvisí s "výstupem extruderu".
Co myslíš tím "regulovaný tlak" ?
Jinak sepnout kontakt můžeš snadno přes mosfety místo ohřevu či větráku.
Bez docela znatelného přeprogramování FW to nepůjde. Bude to asi chtít vlastní funkci místo G01.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jak upravit rams...volný výstup, SW

Příspěvekod tomas.t3 » 19.09.2017 16:08

Tak je mi jasný že to řídí osa E, asi jsem se blbě vyjádřil, zkrátka potřebuji toto, když otáčí osa E, pošli na výstup "xy" signál, umožnuje to ramps? Je tam někde volno na jeden programovatelný výstup, nebo tiskárna využívá vše z volných výstupů Mega. Ostatní věci, ohřev či větrák potřebuji zachovat. S FW nemám problém, ještě mě napadlo ovládání driveru má jakýsi signál pro start otáčení motoru? Tak na tento signál v programu přilepit ještě signál na další výstup, teda pokud to HW nějak jde, pokud tam prostě místo není najdu si jiné řešení. Díky za reakci
  • 0

tomas.t3
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18.12.2016 19:19
Reputation: 0

Re: Jak upravit rams...volný výstup, SW

Příspěvekod zemciko » 19.09.2017 16:18

Opokud nemáš problém s přeprogramováním FW tak nechápu proč se ptáš. Tohle snad musíš vědět. Jinak těch ovládatelných pinů z ramps je tam požehnaně a zvrchu je na ramps několik konektorů. Najdi si třeba návod jak přopojit řízení dalšího větráku.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Jak upravit rams...volný výstup, SW

Příspěvekod tomas.t3 » 19.09.2017 16:47

Vědět, proč bych to měl a musel vědět, rozhodně nevím všechno...S arduinem a tiskárnou dělám chvilku a firmwarem jsem pracoval párkrát, když jsem ji postavil, víc jsem nepotřeboval, syntaxe jazyka mi není úplně cizí, ale doposud jsem v tom nějak nedloubal, v práci programuji v S7 a tohle je trošku jiné, přesto si myslím že bych s firmwarem nemusel mít problém. A možná se ptám jak tatar, ale než to žačnu hledat ve firmware tiskárny a třeba tam ta možnost vůbec nebyla tak se radši dříve zeptám a ušetřím pátrání. Ale pokud to jde, tak jsem rád za tuto informaci a jdu kouknout jak na to.
  • 0

tomas.t3
 
Příspěvky: 19
Registrován: 18.12.2016 19:19
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků