Pozastavenie tlače

Pozastavenie tlače

Příspěvekod halas » 16.09.2017 21:13

Kolegovia,viete mi poradiť,ako je to s pozastavením tlače? Mám tlačiareň Prusa original i3 Mk2S/ešte len necelý mesiac,takže som začiatočník/. Momentálne som tlačil eifelovku, ktorú som kvôli veľkosti rozrezal na 5ks.Aj napriek tomu tlač jednotlivých častí trval od 8hod do 17hod.Aby som sa vyhol rezaniu a následnému lepeniu, rozmýšľam nad touto alternatívou. Dnes som prvýkrát pozastavil tlač kvôli menšej chybe,a všimol som si,že teplota trysky začala klesať,no teplota podložky nie. Celý čas som mal na displeji hlášku "Pozastavená tlač".Keby som cez Predohrev zapol Schladiť,čo by sa vlastne stalo? Pokračovala by tlač tam,kde som ju prerušil? Skúste mi poradiť.
Ďakujem!
  • 0

halas
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29.08.2017 18:30
Bydliště: Michalovce
Reputation: 0

Re: Pozastavenie tlače

Příspěvekod zemciko » 16.09.2017 22:46

No možná by stálo zato se napřed zeptat na podpoře průša i3.
Popravdě moc nerozumím v čem je problém. Tisk jde pozastavit jak přímo na tiskárně tak příkazem iso kodu a pak zas spustit. Případně u Marlin požít příkaz pro výměnu filamentu M600.
pokud jde o to tisk přerušit třeba na půl dne tak to je problém kvůli tomu že některé materiály nemusí držet na podložce lepší je to nařezat a slepit nebo mít možnost to pustit na delší čas..
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Pozastavenie tlače

Příspěvekod kroxigor » 17.09.2017 07:34

zkus to tady: http://tinyurl.com/ydfjf7cu

První co bych řešil jestli tam máš aktuální FW
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků