Odsávání vzduchu při tisku

Odsávání vzduchu při tisku

Příspěvekod mbrazdil » 09.09.2017 23:26

Zdravím Vás,

asi měsíc jsem majitelem 3D tiskárny a nemohl jsem si při tisknutí nevšimnout, že když tisknu tak je to cítit. Zatím tedy jsem tiskl z PLA, ale už jsem i zkoušel HIPS a ABS, kde jsem hodně cítil zápachu plastu. Nedalo mi to a tak jsem se začal zajímat, zda když mám 3D tiskárnu v kanclu a tisknu, zda je tento zápach nějakým způsobem nebezpečný. A světe div se, ono na to už existují nějaké studie s negativními závěry na dopad na lidské zdraví, hlavn co se týče tisku ABS nebo HIPS. Chtěl jsem se touto cestou obrátit na Vás, zda jste tento problém nějak (vy)řešili? Napadlo mě tiskárnu uzavřít do nějaké skříňky a z ní pak odsávat všechen vzduch někam ven. Co myslíte?
  • 0

mbrazdil
 
Příspěvky: 14
Registrován: 18.11.2015 08:03
Reputation: 0

Re: Odsávání vzduchu při tisku

Příspěvekod bigbejcek » 10.09.2017 00:43

  • 0

bigbejcek
 
Příspěvky: 111
Images: 0
Registrován: 20.12.2015 17:08
Bydliště: Prágl
Reputation: 0

Re: Odsávání vzduchu při tisku

Příspěvekod zemciko » 10.09.2017 17:49

Ano vyřešil. Mám to v kumbále a nezdržuju se v něm pokud nemusím.
Co se týká tisku v kanceláři tak tma se mi podařilo to seřídit tak, že pokud nenarazí hlava do plastu tak to necítím navíc tam tisknu jen občas.
Jinak ultimátní řečení je box ze kterého se vyhání vzduch přes "aktivní uhlíkový filtr".
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Odsávání vzduchu při tisku

Příspěvekod Bezer » 30.12.2017 20:34

zemciko píše:Ano vyřešil. Mám to v kumbále a nezdržuju se v něm pokud nemusím.
Co se týká tisku v kanceláři tak tma se mi podařilo to seřídit tak, že pokud nenarazí hlava do plastu tak to necítím navíc tam tisknu jen občas.
Jinak ultimátní řečení je box ze kterého se vyhání vzduch přes "aktivní uhlíkový filtr".



Tak mám box půl ze skla a půl z překližky. Hnal jsem to přes aktivní uhlí. Ani ABS nešlo cítit.
Ale po pár problémech s tiskem jsem zjistil, že v boxu je celkem teplo a struna změkne a potom proklouzne na kolečku a je vymalováno. Výtisk míří do koše. Takže tisknu pouze PLA v otevřeném boxu a větrám oknem.
  • 0

první hračka CNC frézka cau cau 350H
druhá hračka 3D tiskárna REBEL 2Z
Bezer
 
Příspěvky: 24
Registrován: 15.06.2016 22:21
Bydliště: Třinec
Reputation: 0

Re: Odsávání vzduchu při tisku

Příspěvekod boraicho » 30.12.2017 21:30

mbrazdil, nedalo by sa prejsť na PETG? Tak ako PLA ho necitiť.
  • 0

boraicho
 
Příspěvky: 394
Registrován: 15.02.2016 21:36
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků