IP kamera na sledování tisku

IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod zemciko » 15.07.2017 19:23

Po delším laborování s různými alternativami to vypadá že skončím i IP kamery ad žlutého bratra.
Konkrétně jsem nasrazil na modul za 20$
https://www.aliexpress.com/item/High-Re ... 37608.html
stačí to připojit na 12v zdroj a síť a funguje to z fleku jen k tomu dodělám krabičku a úchyt. obraz to má proti webkamerám co jsem zkoušel nádhernej a na dálku stejně nic ovládat nepotřebuju.

Teď jen zkouším jek moc se to bude hřát při dlouhodobým provozu (u diskuze na to někdo upozorňoval, ale u hlídací kamery mi to přijde jako nepravděpodobné).
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod Saph » 15.07.2017 20:10

Zrovna včera jsem se dlouho prohraboval na ali USB kamerovými moduly. Hledal jsem nějaký s MJPEG kompresi, co bych normálně připojit do Raspberry s repetier hostem. Konkrétně jsem nakonec vybral tento https://www.aliexpress.com/store/produc ... 65986.html případně jen levnejší HD verzi od stejneho vyrobce. Na youtube je i test a ten obraz mi prisel hodne dobry, rekl bych na urovni webky za alespon dva tisice.

Má to i vyměnitelné objektivy, vzal bych ten nejkratší.
Ale teda teď jsi mi zase nasadil brouka do hlavy :-D Kolik ta IP kamera zvládá fps? Měl bys někde video jak to natáčí?
Mít ty kamery úplně nezávislé na raspberry by nebylo špatné, zvlášt když jsem jich chtěl používat více najednou a připojit i vice tiskáren :) Ještě k tomu za menší cenu.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod zemciko » 15.07.2017 21:38

Nevím jak ty fps změřit ale proti webkamerám co jsem měl doteď je to krásně plynulé a celkem ostré. Je to vykuchanej/náhradní vnitřek z kamerek Joomal/joovision ale ani tam nevidím uvedené nějaké fps.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod Saph » 15.07.2017 21:52

Ostřit by mělo jít tím kroužkem co je na objektivu, jedna z výhod u takových modulů proti běžným webkám. Ty musí člověk většinou ještě rozmontovat a přeostřit na menší vzdálenost.
Na dohled tiskárny ti to ale teda přijde dostatečné, jo? Není tam jen nějaká mázlá čmouha, když se bed pohybuje? :)
Jinak teď se zeptám jako idiot, ale tu kameru stačí teda jen napojit ke zdroji 12V a sítovým kabelem propojit s modemem a to je celé?
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod zemciko » 15.07.2017 22:57

Jo připojíš to a pak to někde to můžeš monitorovat aplikací na PC. Já to mám na lokální síti připojený na router přes el. zásuvku. jen jsem to zapojil, připojil na malej zdroj 12v z kulatým univerzálním kolíkem 5/2 , z netu stáhl aplikaci na W7 spustil a ono si to během 10s prohledalo lokální síť našlo kameru a bylo. pak jsem jen změnil heslo na kameře z abc/123.
Na kabliku to má navíc ledku která bliká když to streamuje.
FULL HD 2MP snímač a h264 z kamery. Kostičky žádný. Navíc jsem v místnosti zhasl a osvětluje to ostrá ledka lampička z protisvětla a i tka to jde. To NB co to přepočítával tohle nestíhal ani omylem.
Teď jsem to nechal běžet několik hodin a je to docela teplý ale zas ne tolik že byd na tom pidichladiči neudržel prst (někdo na ali tvrdil že tam je moc malej chladič).

Holt si vymodeluju na to nějakou krabičku možná s větráčkem a bude.
Taky to má vyvedené 3 dráty na 2 konektory které nevím na co jsou možná v ip kameře umožňují i natáčení nebo tka něco.
Ten SW co k tomu je klasika na monitorování objektu zvládá xx kamerek naráz. Taky jsem tam viděl i nějaké aplikace na mobil ale to zas nepotřebuji.

Tady máš 15s video, je to potmě asi z 1,5m z police na skříni.

https://mega.nz/#!9TpB2SBK!bHFkrUL3HyAOwljv4kJE4-eCh4vbhMrTFySLWfp0M0U
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod Saph » 15.07.2017 23:29

Super, diky moc za vyčerpávající info. Vidím to teda tak, že je úplně zbytečné protahovat obraz přes raspberry a repetier host, když to jde i takhle jednoduše. Jen teda budu muset sehnat nějaký rozbočovač, co si dám do sklepa k tiskárnám a vyvedu do něj síťové kabely ze všech kamer (zatím alespoň 4).
Vidím, že to máš ale dost daleko, já mám v plánu dát kameru ideálně přímo do boxu k tiskárně.
Jaký tam máš objektiv? Tohle není ten nejkratší 3,6mm, ne? Každopádně předpokládám, že ten by šel případně vyměnit i za kratší :)
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod zemciko » 15.07.2017 23:42

Je tam ten 6mm. No a daleko je to proto že sem to chtěl otestovat a neměl kam jinam to rozumně položit :0)
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: IP kamera na sledování tisku

Příspěvekod Saph » 15.07.2017 23:53

Jasné, nevypadá to nejhůř na ty ne zrovna ideální světelné podmínky. Našel jsem ji teď i s 2,8mm objektivem. Řekl bych že čím kratší tím lepší pro tu naši aplikaci, ale možná kecám. Každopádně objektivy by měly jít jednoduše zaměnovat, ty zakladní vyjdou na pár dolarů :)

EDIT: tak 2,8mm objektiv by měl mít pozorovací uhel cca 115stupnu, 6mm má asi 60-65 stupnu. ;-)
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků