Utrhávání PLA v rozích

Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod zaliman » 11.07.2014 15:11

Zdarec. Mám trochu problém s tiskem PLA. Tisknu na skleněnou heatbed 60°C. Na rovince se to chytá pěkně, ale jakmile to chce udělat pravej úhel, nebo ostřejší oblouk, tak se to vždycky urve - přetrhne se to natištěný vlákno a to, co leze ven, se zakroutí a přilepí na trysku. Mám dojem, že se to sebou občas docela škube v tom rohu. Nevíte jak na to?

Rychlosti mám [mm/s]:
perimetry: 60
malý perimetry: 30
první vrstva: 10% - 30% (zkoušel jsem všecko možný)

jinak je to červený PLA z 3draty. Tisknu to na 215°C. Míň už extruder nevytlačí a víc začne dělat bublinky.
  • 0

zaliman
 
Příspěvky: 62
Images: 1
Registrován: 23.04.2014 20:15
Reputation: 0

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod majkl » 11.07.2014 17:23

Já tisknu to PLA na 185C - 200C.

Na zrcadlo z Ikey, s lakem na vlasy a teplotou heatbedu okolo 65C.

První vrstvu tisknu pomalu 30 - 40mm/s.

Zrcadlo samotný jen tak, mi připadá bez šance.

To ti to bude tisknout líp na papír. Normálně si na to hoď kancelářskou A4 :)
  • 0

majkl
 
Příspěvky: 77
Images: 6
Registrován: 21.05.2014 23:21
Reputation: 0

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod Rebel » 11.07.2014 17:26

vseobecne receno tisk na hole sklo ci zrcadlo je trochu problematictejsi z hlediska prichyceni prave 1. vrstvy. je daleko lepsi pouzit nejaky ten lak, lepidlo, kapton, nebo i snad co jsem videl, ale nezkousel, tak i papirova lepici paska na PLA funguje.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod zaliman » 11.07.2014 19:58

Když snížim teplotu, tak už mi to nedává extruder (přeskakuje kroky) a to mám pololu na 0.5V, což by mělo bejt 1.25A. Na druhou stranu přímo proud jsem neměřil, motor nepíská a ani se to nějak extra nehřeje, tak možná by to sneslo. Ale ten motor je značenej na 1A (SX17-1005LQEF microcon).

Teď jsem zkoušel žlutou krepovou pásku. Na studený se to začne kroutit a odlepovat. Když to zahřeju, tak se prozměnu kroutí a odlepuje ta páska :-D Teď jdu prubnout lak na vlasy. Taky jsem koukal, že mám tu heatbed trochu vyboulenou směrem k prostředku.
  • 0

zaliman
 
Příspěvky: 62
Images: 1
Registrován: 23.04.2014 20:15
Reputation: 0

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod Rebel » 11.07.2014 20:03

nejsem si moc jistej temi 0.5V protoze pokud by si mel nastavino spravne. motor extruderu se ti bude znatelne hrat. rekl bych, ze potrebujes 0.8V pro 1A. nebal bych se toho, vyprdni se na voltmetr a nastav to tak, aby to fungovalo. pri tisku s tim normalne opatrne zatoc a az to zacne preskakovat, tak trochu pridej
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod romanm » 11.07.2014 23:04

zaliman píše:Teď jsem zkoušel žlutou krepovou pásku. Na studený se to začne kroutit a odlepovat. Když to zahřeju, tak se prozměnu kroutí a odlepuje ta páska :-D Teď jdu prubnout lak na vlasy. Taky jsem koukal, že mám tu heatbed trochu vyboulenou směrem k prostředku.


Zkus sklo odmastit (saponát na nádobí+teplá voda) a pak ho natřít tyčinkou Kores. Přitlač a pěkně to roztáhej v jednom směru a pak ještě jednou křížem.

Nebo funguje dobře i tyčinkové lepidlo Concorde, akorát se hůř aplikuje. Při natírání skla se hodně patlá, takže je potřeba pak sklo polít teplou vodou a nějakou pružnou stěrkou (kreditkou :)) povrch rozpatlat na kaši a tu potom hezky rozetřít do rovnoměrné vrstvy.

Dá se na to pak tisknout opakovaně, nějakých pár tisků obojí vydrží.
  • 0

romanm
 
Příspěvky: 177
Registrován: 16.02.2014 16:17
Reputation: 0

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod zaliman » 12.07.2014 10:37

Lak na vlasy je docela solidní :-) A jednoduše se na to nastříkne. Ale jsem z toho jelen. První tisk po sestavení se krásně chytl i na sklo a pak už prostě bez šance :-D

jinak ta teplota - když arduino měří 220°, tak multimetrem mám zhruba 180°. Až to bude trochu tisknout, tak nakalibruju i to měření teploty.
  • 0

zaliman
 
Příspěvky: 62
Images: 1
Registrován: 23.04.2014 20:15
Reputation: 0

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod Rebel » 15.07.2014 16:31

Mam obavu, ze tohle vypnout nepujde. bud je to chyba, nebo to z nejakeho duvodu dela schvalne, coz me teda nenapada proc :D Mozna aby se ty rohy prave netrhaly.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Utrhávání PLA v rozích

Příspěvekod zaliman » 15.07.2014 20:08

Už jsem to smazal. Nedělalo to nakonec u všeho, asi jenom divný slicování tenký stěny. Když se to dá větší na dva perimetry, tak dobrý.

Jinak zatím to PLA od majkla nejlíp drží na kaptonu zdrsněným 600 šmirglem :-)
  • 0

zaliman
 
Příspěvky: 62
Images: 1
Registrován: 23.04.2014 20:15
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků