posun vrsvy

Re: posun vrsvy

Příspěvekod fdd1222 » 14.03.2017 12:16

Ztraty kroku se zvetsovanim proudu jsem si taky vsiml, deje se tak ve vyssich otackach. Pri nizkych se pekne moment zvysuje. Nejsem, zadny velky odbornik na motory, ale kdesi jsem o tom nasel obsahle pojednani. Pricinou by mela byt kombinace mizernych driveru (coz jsou prakticky vsechny ktere se bezne pouzivaji), absenci brzdnych obvodu a nizkeho napeti kterym se napaji. V podstate jadra se nestihaji nasytit tak rychle a v takovem casovani jak je potreba. Typek chtel postavit za rozumne prachy kvalitni driver, ale cim vic se do cele problematiky dostaval, tim vic se objevovalo problemu. Kdyz zjistil ze ani ten 32bitovy STM na kterem driver bezel nebude stihat vypocty, vzdal to :-)

Na tom uhelniku mi prijde zvlastni, ze se ztrata kroku po case srovnala, takze bych to videl spis na nejaky problem s modelem. Ale muze to byt taky souhra nahod.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: posun vrsvy

Příspěvekod oscar » 14.03.2017 12:35

OT: pohrobek 12V z PC zdroju uz by mel skoncit a prejit se na 24V. a nejen kvuli driverum.
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: posun vrsvy

Příspěvekod fdd1222 » 14.03.2017 12:57

Stavim ted stroj kde maji drivery napajeni 80V i navzdory tomu ze to cina :-) Jsou tam male motory nema23, ale musi to pokud mozno bez problemu fungovat.
  • 0

fdd1222
 
Příspěvky: 511
Images: 0
Registrován: 12.11.2016 19:59
Reputation: -5
Pokud je snaha, dá se to napravit.

Re: posun vrsvy

Příspěvekod huhu » 14.03.2017 18:09

fdd1222 píše:Ztraty kroku se zvetsovanim proudu jsem si taky vsiml, deje se tak ve vyssich otackach. Pri nizkych se pekne moment zvysuje. Nejsem, zadny velky odbornik na motory, ale kdesi jsem o tom nasel obsahle pojednani. Pricinou by mela byt kombinace mizernych driveru (coz jsou prakticky vsechny ktere se bezne pouzivaji), absenci brzdnych obvodu a nizkeho napeti kterym se napaji. V podstate jadra se nestihaji nasytit tak rychle a v takovem casovani jak je potreba. Typek chtel postavit za rozumne prachy kvalitni driver, ale cim vic se do cele problematiky dostaval, tim vic se objevovalo problemu. Kdyz zjistil ze ani ten 32bitovy STM na kterem driver bezel nebude stihat vypocty, vzdal to :-)

Na tom uhelniku mi prijde zvlastni, ze se ztrata kroku po case srovnala, takze bych to videl spis na nejaky problem s modelem. Ale muze to byt taky souhra nahod.

tam je to o to, ze cim vysi proud, tim vysi musi byt i napeti, aby bylo mozne dostat ten proud dostatecne rychle do civek, je to totiz civka jako kazda jina, nejdriv jde napeti, potom proud
  • 0

Naposledy upravil huhu dne 14.03.2017 18:15, celkově upraveno 1
huhu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12.03.2017 19:49
Reputation: 0

Re: posun vrsvy

Příspěvekod huhu » 14.03.2017 18:15

Rebel píše:Teorie je pekna vec, ale mam odzkouseno, ze pokud motory maji skutecne vyskou povrchovou teplotu, zacne dochazet k nepravidelnym ztratam kroku, ale urcite to neni trvalou ztratou magnetismu, ale necim jinym. Samozrejme velky proud na driverech a jejich pretezovani zpusobi obdobnou ztratu kroku take, ale mam tu zkusenost s ruznymi drivery i pri jejich dobrem chlazeni. Tedy mam subjektivni pocit navzdory vsem teouriim, ze dochzi k docasnemu poklesu intenzity magnetu i pri mensi teplote, nez hranicni pro trvaly pokles magnertismu.

to je dano pouzitym materialem v mototru a jeho magnetickou preambilitou, coz je hlavni pricina ztraty magnetickeho pole pri vysi teplote a tim snizeni krouticiho momentu, to ze je pak samotny vodic pomedeny hlinik nicemu nevadi, on by mohl byt i pomedeny plast, protoze proud do nej ma dostatecnou frekvenci na to, aby proud sel jen po povrchu vodice - skinefekt

p.s. pilne testuji, davam jine drivery a snazim se sledovat pricinu anomalie
  • 0

huhu
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12.03.2017 19:49
Reputation: 0

Re: posun vrsvy

Příspěvekod Car » 14.03.2017 23:48

Motorky , které jsem tu popsal jsem měl sám osobně v ruce a dalo mi to hodně práce je naučit normálně chodit bez uskakování v naprosto libovolných vrstvách a že to bylo v motorcích vím jistě , protože jsem je prostě zaměnil za jiný a hned problém zmizel . Bohužel ty motorky nebyli moje a musel jsem je naučit chodit správně. Řešením bylo použití A4988 ( s DRV 8825 to prostě nešlo ) a jak na motorky tak stepry přidat Al chladiče . teplota na Al chladičích u stepru byla 38°C a na krokáči 35°C . Tímto jsem problém vyřešil a odstranil trvale .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků