BuildTak - praktické zkušenosti

BuildTak - praktické zkušenosti

Příspěvekod dkraft » 15.04.2016 11:11

Ja souhlasim se vsim co pisete! :-) A rozhodne kapton nezavrhuju a do budoucna se s nim chci taky naucit. Ted jsem mel problem, ze mi na podlozce nedrzelo VUBEC NIC, nechytal se na to ani prach, natoz vytisky! :-) Na buildtak jsem jako prvni vyzkousel to fialove ABSko, ale dlouhodobe budu asi tisknout z PETG, prijde mi lepsi,hezci,min nachylnej na podminky tisku, atd. Ten snad pujde z toho buildtaku sundavat lepe, nez to ABSko. Ted se hlavne budu snazit tu podlozku "nedoje*at" tak aby mi alespon tech slibovanych 100hodin tisku vydrzela, do te doby si poridim nejaky kapton a uvidim jak mi to s nim pujde.
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Kores tycinka a hlinik?

Příspěvekod Rebel » 15.04.2016 11:26

Dovolim si jeste jednu OT vsuvku a pokud o ni bude chtit nekdo diskutovat, udelam z toho nove tema, ale:

To skutecne ma BuildTak za tu cenu vydrzet pouze 100 hodin tisku? 100h se asi nekomu muze zdat hodne, ale kdyz to vezmu, ze na 1 kaptonu jsem schopen jet (teda asi jenom ja, kdyz to vetsine nedrzi) pri setrnem zachazeni aspon 50h, tak se mi ten BuildTak zda docela drahej spas :D Ale opet jen muj nazor, nekdy si pripadam, ze jsem asi trochu "jinej", tak me nekamenujte :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kores tycinka a hlinik?

Příspěvekod dkraft » 15.04.2016 11:42

Rebel píše:Dovolim si jeste jednu OT vsuvku a pokud o ni bude chtit nekdo diskutovat, udelam z toho nove tema, ale:

To skutecne ma BuildTak za tu cenu vydrzet pouze 100 hodin tisku? 100h se asi nekomu muze zdat hodne, ale kdyz to vezmu, ze na 1 kaptonu jsem schopen jet (teda asi jenom ja, kdyz to vetsine nedrzi) pri setrnem zachazeni aspon 50h, tak se mi ten BuildTak zda docela drahej spas :D Ale opet jen muj nazor, nekdy si pripadam, ze jsem asi trochu "jinej", tak me nekamenujte :D


Tak ja si myslim, ze tech 100hodin neni jejich oficialni vyjadreni, podle me budou (jako kazdej vyrobce) zaprisahle tvrdit, ze jejich produkt vydrzi prakticky na veky!! :-) Nez jsem si ten buildtak objednal, tak jsem projizdel ruzne recenze a v jedne zaznelo, ze ho meni po cca 100-150hodinach tisku, ale to byl nazor nejakeho youtubera, fakt nevim. Ja si taky myslim, ze je to dost malo, resp. asi je rozdil vytisknout 200ks malych drzacku (20x20mm) po 20minutach na tisk, nebo vytisknout 50ks boxiku na elektroniku (napr. 130x130x70mm), kdy kazdej tisk jede 10hodin. Jde mi o to, ze na zacatek jsem si koupil jeden list kaptonu (z JRC) a ten jsem potrhal na hadry behem prvniho dne! Na kolik vyjde jeden kapton? 60,-Kc? takze bych rad od podlozky, ktera stoji 6x tolik, aby vydrzela alespon nejaky cas, ktery jsem "odhadnul" podle toho youtubera. Ale taky doufam, ze to vydrzi vic! :-)
  • 0

Rebel II HD+LCD (mix. JRC a cinskych dilu), deska GT2560, TMC2130 SPI, 230V hlinikova podlozka, autoleveling, octoprint+wifi+webcam.
dkraft
 
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2016 14:25
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Kores tycinka a hlinik?

Příspěvekod kroxigor » 15.04.2016 11:44

Já tam teď mám BuildTak nalepený někdy v červenci 2015 a je stále použitelný. Hodiny nepočítám kolik jsem toho na něm natisknul.

Pravda první jsem zničil do týdne než jsem se s ním naučil.

Kapton jsem první zničil za den druhej tak 14 dní
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: BuildTak - praktické zkušenosti

Příspěvekod AndroidCZ » 15.04.2016 14:10

Ta uváděná životnost tiskových podložek "v hodinách" je trochu blbost ne? Osobně teď tisknu i velké díly, jeden tisk pak trvá cca 25 - 35 hodin. To si to pak mám přebrat tak, že podobný výtisk vyjedu 1x, 2x nebo 3x a podložku mám na hranici životnosti?
Podle mně má smylsl uvažovat "počet tisků" nebo "počet sundání výtisků". Nebo jak jste to s těma hodinama mysleli? Kapton nebo Buildtak po 50 nebo 100 hodinách nějak zdegraduje bez ohledu na to, zda jsem těch 100 hodin tiskl kontinuálně nebo to bylo 50 dvouhodinových tisků?
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Kores tycinka a hlinik?

Příspěvekod Kolouš » 15.04.2016 18:34

Rebel píše:...na 1 kaptonu jsem schopen jet (teda asi jenom ja, kdyz to vetsine nedrzi) pri setrnem zachazeni aspon 50h...


Když vytisknu na kapton objekt s velkou styčnou plochou, tak se mi kolem něj udělají bubliny a odlepí se od skla...co dělám špatně??
  • 0

Kolouš
 
Příspěvky: 219
Registrován: 20.11.2015 17:23
Bydliště: Kaiserslautern
Reputation: 0

Re: BuildTak - praktické zkušenosti

Příspěvekod Rebel » 15.04.2016 18:43

Zjednodusene receno pouzivas filament, kterej neni vhodny na velke objekty. Tedy misto vylupovani skla se ti odlupuje kapton a proto tam jsou bublinky.
Da se tomu samozrejme pomoci temperaci tiskoveho prostor a snizenim teploty BEDu, ale podle me je lepsi pouzit material, ktery se tolik nesmrstuje.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: BuildTak - praktické zkušenosti

Příspěvekod mgiorgio » 15.04.2016 18:55

Ahojte Rebelove

Ja mam Rebel v nerezovom skrinke kde mozem zabezpecit teplotu okolo 28-35°C stupnov ( aj cez zimu) len sa musim nastavit na 120°C aby sa prva vrstva nalepila a musim mat dobre natreta TESA na sklo. Treba pre ABS dodrzat okolitu teplotu konstansnu potom sa s tym menej problemi
ABS mi neodlepi a pri odstraneni ked vychladne sklo jednoducho sa uvolni kus bez potize... aj keby sa to nepovolilo po vychladnuti skla sa da jednoducho odstranit kus pod studenou vodou.
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků