Lepení vytlačení filamentu na vnější povrch trysky

Lepení vytlačení filamentu na vnější povrch trysky

Příspěvekod ChykyRebel » 17.02.2019 13:33

Zdravím již delší dobu řeším u PETG PM problém s lepení vytlačení filamentu na vnější povrch trysky.
Zkoušel jsem zvětšit ofuk, což mělo za následek zmenšení chlupatějí , ale také zmenšení pevnosti výtisku.

Tisk na Rebel 2Z 40mm/s 240/80 Builtak
  • 0

Naposledy upravil ChykyRebel dne 17.02.2019 18:08, celkově upraveno 1
ChykyRebel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04.11.2017 15:57
Reputation: 0

Re: Lepení vytlačení filamentu na vnější povrch trysky

Příspěvekod OK1UGA » 17.02.2019 14:02

To je klasický problém s PETG. PETG je mnohem háklivější na správné nastavení první vrstvy. Pokud se lepí na trysku máte pravděpodobně v první vrstvě příliš plastu případně malou mezeru mezi tryskou a sklem (což spolu souvisí). Řešení je dát méně plastu. Pokud je špatně první vrstva přenáší se to i do několika dalších vrstev. Pokud to dělá i ve vyšších vrstvách máte prostě špatně seřízenou extruzi a dává vám to moc plastu. Přebytek plastu se nabaluje na trysku a po čase způsobí "bobek" o který při dalším průchodu tryska "drkne" a ztratíte kroky. Tryska nesmí extruzi po povrchu rozmatlávat. Musíte vidět jak se filament z trysky volně vytéká na povrch tisku. Když tryska přejíždí nad vytištěným povrchem NESMÍ drhnout o vytištěnou plochu.

Martin.

ChykyRebel píše:Zdravím již delší dobu řeším u PETG PM problém z lepení vytlačení filamentu na vnější povrch trysky.
Zkoušel jsem zvětšit ofuk, což mělo za následek zmenšení chlupatějí , ale také zmenšení pevnosti výtisku.

Tisk na Rebel 2Z 40mm/s 240/80 Builtak
  • 0

OK1UGA
 
Příspěvky: 70
Registrován: 24.06.2015 20:19
Bydliště: Rychnov n/Kn nebo Liberec
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Lepení vytlačení filamentu na vnější povrch trysky

Příspěvekod ChykyRebel » 17.02.2019 14:07

Děkuji za info, zkusím zmenšit extrusion_width na první vrstvě , tet mám 0.5 u trysky 0.4 , první vrstva 0,3mm
  • 0

ChykyRebel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04.11.2017 15:57
Reputation: 0


Zpět na Všeobecná problematika tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků