Simplify3d

Re: Simplify3d

Příspěvekod AndroidCZ » 30.01.2016 22:46

flyhawk: No, každopádně to nevypadá jako úplně "normální" chování, asi bude v něčem zádrhel, ale nenapadá mně kde...
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod flyhawk » 30.01.2016 23:13

Jasné, že to nie je normálne. Nechápem prečo tento problém vznika len pri Simplify. Prešiel som Craftware, Ideamaker, Cura, Slic3r a ani jeden mi takto prvú vrstvu nerobil. Len Simplify. Zrejme tam možno mám niekde niečo zaškrtnuté čo by som nemal, ale nech do toho čumím ako koľvek, neviem prísť na to kde je chyba. Hlavne keď ostatné vrstvy sú super.
Akurát ešte rieším problém pri tenkých veciach, ale to už je len o nastaveniach. Už som našiel ako čo upraviť a tak už ladím aj také veci :)

Ferino
  • 0

flyhawk
 
Příspěvky: 122
Registrován: 01.02.2015 14:01
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod Saph » 02.02.2016 14:32

Ještě poznatek k nastavení první vrstvy na:
First layer height = 1%
First layer width = 80%
Vytvoří to extrémně tenkou vrstvičku materiálu, která je velice dobře spojená a dobře drží na podkladu. Jen je potřeba precizněji nastavit výšku trysky nad bedem. Bohužel nemám žádný exaktní nástroj pro toto měření a používám jen papír, ale pokud papír drhnul příliš tak první vrstva nebyla čistá, ale měla zubaté okraje a nevypadala hezky. Je třeba tedy trochu zkoušet a případně lehce zvednout trysku.
Jinak se mi ale zdá že toto nastavení funguje spolehlivě a zatím u něj zůstanu, ještě musím zkusit jestli nebude zlobit třeba u tisku větších objektů, ale nepředpokládám to :)
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod DaveLister » 03.02.2016 02:06

Už to tady píšu podruhý, ale v čem je problém prostě zvednout trysku Z endstopem dokud ta první vrstva nebude akorát? Ten papír používám spíš jako prvotní nastavení a pro vyrovnání bedu, ale podstatný je stejně jak vypadá první vrstva ne? Pokud je všude kromě první vrstvy správný množství materiálu, problém musí být jedině v její výšce a všechny ostatní laborace s jejím nastavením akorát zamaskujou ten skutečný problém.
  • 0

DaveLister
 
Příspěvky: 15
Registrován: 24.10.2015 00:28
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod flyhawk » 03.02.2016 07:41

DaveLister píše:Už to tady píšu podruhý, ale v čem je problém prostě zvednout trysku Z endstopem dokud ta první vrstva nebude akorát? Ten papír používám spíš jako prvotní nastavení a pro vyrovnání bedu, ale podstatný je stejně jak vypadá první vrstva ne? Pokud je všude kromě první vrstvy správný množství materiálu, problém musí být jedině v její výšce a všechny ostatní laborace s jejím nastavením akorát zamaskujou ten skutečný problém.


Dovolím si v tomto prípade nesúhlasiť. Neviem či si si všimol, ale čo nastavíš v Simplify, ako výšku vrstvy o toľko sa Ti posunie v Z hore ( V slic3ri sa nehýbe ak si dobre pamätám ). Čiže ak tam dáš 0,1 mm, zdvihne sa Ti hore o 0,1 mm. Tým že nastavím Z ďalej od bedu sa mi môže vo finále stať že budem mať vrstvu vysokú, keď trepnem 0,5 mm a viac, aby som vyrovnal tento problém... To zase nie je podľa mňa riešenie... Radšej znížim vrstvu a viem že je vysoká 0,1 mm, lebo na toľko BED nastavujem.
Samozrejme je možné viacero riešení. Každému sedí niečo iné a každý si použije to svoje.

Ferino
  • 0

flyhawk
 
Příspěvky: 122
Registrován: 01.02.2015 14:01
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod DaveLister » 04.02.2016 13:08

Jasně že zvedne, běžně je firmware nastavený tak, že po zahomování je tryska v nule. Symplify jí pak zvedne třeba o 0,2mm nahoru, podle toho jak si nastavil výšku první vrstvy. Pak dává tolik materiálu aby vrstva vysoká 0,2mm byla akorát slitá . Kdyby byla 0,5mm jak říkáš, hned to poznáš podle toho že se ti vrstva nesleje ale udělá nespojený nudle který navíc nebudou držet. Pak holt zas musíš posunout endstop dolu.
Slic3r taky určitě musí vyjet na první vrstvu o kousek nahoru, jak jinak by udělal různý výšky prvních vrstev?
  • 0

DaveLister
 
Příspěvky: 15
Registrován: 24.10.2015 00:28
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod flyhawk » 04.02.2016 13:19

Jop, je to možné nikdy som si to ale nevšimol (Slic3r)...
Mno práve pri Simplify som nastavil výšku trebárs 0,1 mm. Nastavený bed som mal o niečo nižšie, alias tryska nebola v 0 ale mierne nad bedom. Vybehla hore pri prvej vrstve a tak či tak tlačila toľko matrošu, že sa to patlalo a patlalo... Keď by som mal na dotyk, patlalo by ju to ešte viac. Ak by som nastavil vyššiu vrstvu, ako hovoríš ty, patlalo by sa to rovnako, pretože software by to chcel vyplniť ( tých 0,2 mm) Čiže podľa mna nie je riešenie zvýšiť vrstvu ale ubrať jej na plnení / znížiť ju ako som to spravil... A kupodivu to zafungovalo a aj napriek tomu že mám nulovú polohu trysku nad bedom ( 0,08 mm ) tak mi ju spraví krásne zliatu s dobrou priľnavosťou podkladu.
Zaujímave skôr je, že niektorým to robí a niekomu nie.... Mohol by niekto hodiť sem komplet nastavenia Simplify, komu to funguje bez týchto "šialených úprav"? Alias nepreplňuje prvú vrstvu? To by myslím mohlo pomôcť a dalo by sa porovnať v čom je v nastaveniach rozdiel...Díkes

Ferino
  • 0

flyhawk
 
Příspěvky: 122
Registrován: 01.02.2015 14:01
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod radekzl » 04.02.2016 18:59

Ahoj,
já s první vrstvou u Simplify3D problém nikdy neměl. Trysku nastavuji na výšku papíru od hot bedu pomocí end stopu Z a vždycky mi to fungovalo i se Slice3r, tak nevím kde děláte chlapi chybu. Zde je odkaz ke stažení http://leteckaposta.cz/375773384 factory file do Simplify3D, jak jsem posledně tisknul díl z ABS v pohodě. Snad Vám poslouží.

Radek
  • 0

radekzl
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24.03.2015 16:45
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod flyhawk » 05.02.2016 07:41

Ahoj Radku,

ďakujem za nastavenia. Omylom som si vymazal moje a naimportoval Tvoje... Takže skúsim s Tvojími niečo vytlačiť cez víkend a uvidím :) Hádam to bude už OK :)

Ferino
  • 0

flyhawk
 
Příspěvky: 122
Registrován: 01.02.2015 14:01
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod Martin Marek » 08.02.2016 20:08

Prodává Simplify3d někdo v ČR? Nedaří se mi dohledat.
  • 0

Martin Marek
 
Příspěvky: 92
Registrován: 25.02.2015 16:22
Bydliště: Veřovice
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod Rebel » 08.02.2016 20:27

Asi zatim neprodava a diky jeji dealerske politice se ani nedivim :D Slevy podminene prodejem minimalne 50ti licenci rocne jsou nesmysl a to neni uplne vse.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Simplify3d

Příspěvekod flyhawk » 09.02.2016 07:49

Ahojte,
Tak som cez víkend skúsil nastavenie od Radka. Vyzerá že fungujeme... Medzeru medzi sklom a bedom som nechal rovnakú, výška prvej vrstvy 0,1 mm + výška od bedu. Troška som len upravil plniacu šírku extruzie a je to super...
Horšie je že fakt netuším čo som mal predtým iné... Keďže som svoje pôvodné nastavenia omylom zmazal....

Ferino
  • 0

flyhawk
 
Příspěvky: 122
Registrován: 01.02.2015 14:01
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod AndroidCZ » 09.02.2016 09:36

Martin Marek píše:Prodává Simplify3d někdo v ČR? Nedaří se mi dohledat.

Proč hledat prodejce v ČR? Prodávájí to přece po celém světě, tedy i v ČR... Nebo je potřeba prodejce v ČR skrz nějaké daňové nebo účetní záležitosti?
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Simplify3d

Příspěvekod lubosh » 09.02.2016 11:36

V ČR určitě ne, leda od nějakého uživatele.
Ale fungují rychle, po zaplacení během chvilky je možno stáhnout a používat.

Nicméně není to dokonalý soft, mám ho druhý týden, a svoje uplatnění si určitě najde.
Kdyby měl stejné možnosti jako Slic3r, bylo by to daleko lepší. Neumí duté předměty - horní výplň nedetekuje jako most a nepřesahuje perimetr, ten pak spadne dovnitř. První vrstva plné horní výplně má často stejný směr, jako vnitřní výplň, takže to dělá vlnky, a je třeba jedné vrstvy navíc. Nelze nastavit vrchní vrstvu zvlášť, jak EW, tak rychlost, což je nejhorší problém. Povrch pak není tak pěkný hladký, zejména u ABS a vyšší rychlosti.
Výborně to tiskne karbon a dřevo, ale to je hlavně menší rychlostí tisku.
PLA je také super, až na tu horní výplň. Pro někoho to může být výborná kvalita tisku, ale já jsem asi moc náročný...

Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: Simplify3d

Příspěvekod Saph » 10.02.2016 16:25

Lubosh: Na druhou stranu umí Simplify věci, které žádný jiný slicer nenabídne. Například se mi velice líbí možnost tisknout infil/support jen pro každou druhou vrstvu s dvojnásobnou výškou. Samozřejmě ne vždy to jde použít, člověk musí tisknout opravdu tenkou vrstvu. S tryskou 0,4 jsem teď tiskl vrstvy 0,16 a support se pak tiskl 0,32.
Ale hlavně se mi velice líbí možnost použít na jeden objekt více nastaví pro určité rozmezí vrstev. Především když jde člověku o čas a potřebuje něčeho tisknout větší množství se díky tomuto dá dosáhnout maximální možné rychlosti tisku při zachování kvality.
Osobně mi zatím nejvíce vadí že nemohu nastavit zvlášť infill extrusion width pro infill a solid infill. Při vyšších rychlostech jsou vlákna vnitřní výplně slabá, ale při navýšení podávaného materiálu se pak negativně ovlivní vrchní vrstva infilu, i když to není zas tak dramatické. Opět to jde někdy vyřešit přidáním samstatného procesu pro horní vrstvy modelu pokud se nejedná o příliš komplikovaný objekt, ale je to zbytečná práce navíc.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Další generátory G kódu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron