Cura engine a její nastavení tisku

Re: Cura engine a její nastavení tisku

Příspěvekod tomast » 17.12.2019 06:45

To, že necháš nějakou položku nezobrazenou, ještě neznamená, že nemá nějakou default hodnotu a že se ta hodnota nepoužívá.
A nižší upřesňující úrovně mají pro daný typ čáry přednost před základní nejvyšší úrovní.
Takže kolik máš nastaveno u položek Wall speed (= vnější perimetr)? Defaultně tam bude 50% z Print speed, což je rychlost, kterou se ti perimetry tisknou.
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0

Re: Cura engine a její nastavení tisku

Příspěvekod mclareniak » 17.12.2019 07:59

Super dakujeeem. Boze co by som si ja bez vas pocal.
Kuknem to ked budem doma a dam se screenshot. Hadam to uz nastavime aby to fachalo.
Tak uz mi je to jasne takto su tie ostatne nastavenia rychlosti tlace
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (82.76 KiB) Zobrazeno 6294 krát
  • 0

Creality CR-10S PRO + BL Touch, Ultimaker Cura, PrusaSlicer 2.2.0
mclareniak
 
Příspěvky: 114
Registrován: 19.11.2019 18:33
Reputation: 0

Re: Cura engine a její nastavení tisku

Příspěvekod mclareniak » 15.01.2020 11:01

Ahojte.

Prosim vas, mate nejake osvedcene nastavenie pre podpory? Uz som asi 4x vytlacil z PETG a vzdy sa mi to rozlomi ked chcem dat podpery prec. Drzia tam nejako silno. Aj pri PLA by to chcelo o nieco slabsie keby drzali.
Snazim sa vytlacit toto
Bez názvu.jpg

Ked to tlacim na lezato, tak sa mi te tenke prepazky rozlomia ako su vrstvy. Tak to skusam vytlacit na stojato a lezi to na jednej bocnej strane. Tym su prepazky akoby z jedneho kusu. No lenze zase cela ta plocha kde su tie prepazky je po vrstvach a tam sa mi to pri odstranovani podpier, zlomi.
Mate napad ako to vytlacit? Skusal som aj PLA, ABS, PETG. ABS pri mojej otvorenej tlaciarni dopadlo najhorsie a PETG najlepsie. Z PLA zase najkrajsie. Mozno keby tie podpery nedrzali tak silno, tak z PLA by to aj vyslo. Len sa zase bojim, ze ked je strojcek zohriaty by mi to PLA zmaklo.
Dik
  • 0

Creality CR-10S PRO + BL Touch, Ultimaker Cura, PrusaSlicer 2.2.0
mclareniak
 
Příspěvky: 114
Registrován: 19.11.2019 18:33
Reputation: 0

Re: Cura engine a její nastavení tisku

Příspěvekod mclareniak » 20.03.2020 18:49

Ahojte.
Prosim vas ako mate nastavene mosty pre PLA v Cure?
Ked tlacim z PETG a pouzivam mosty, tak nic som nenastavoval a su paradne. Ked zacne tahat ten tenucky prvy, najprv sa trochu prehne a chladnutim sa krasne vyspanuje. To bude asi tym, ze PETG sa mierne pri chladnuti zmrstuje.

Pri PLA sa to mierne ovisne, ale uz sa to nedosponuje a vysledok je potom taky previsnuty most aspon zo spodu. Potom ten ostatok uz je da sa povedat pekne rovny.

Co myslite mam znizit rychlost aby sa to stihlo chladit ako filament opusti trysku?

Dik
  • 0

Creality CR-10S PRO + BL Touch, Ultimaker Cura, PrusaSlicer 2.2.0
mclareniak
 
Příspěvky: 114
Registrován: 19.11.2019 18:33
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na Další generátory G kódu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků