CraftWare - generátor G kódu

Re: CraftWare - generátor G kódu

Příspěvekod Baisop » 31.10.2015 19:49

Ve čtvrtek vyšla nová verze CraftWaru a to 1.12 beta. Bohužel vývojáři se spíše zaměřily na prostředí než na opravování chyb ve sliceru a dopadlo to tak, že chyby které se objevily v 1.11 beta zůstaly, spíše ještě přibyly další a to právě v prostředí, hlavně když si necháte zobrazit rozlišování jednotlivých prvků (perimetru, infilu, atd.). Zdá se mi, že spíše slicer degradují než vylepšují.
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Re: CraftWare - generátor G kódu

Příspěvekod Kenny » 23.02.2016 12:13

O víkendu jsem si začal hrát s Craftwarem (potřeboval jsem vytisknout složitější model s použitím podpor a Slicer dělal podpory pořád z plnýho materiálu :roll: ).
Až na lehce jinou terminologii je to docela zajímavej "slicer". Momentálně mě trápí několik věcí:

Obrázek
http://vitajel.rajce.idnes.cz/Rebel_II# ... 80x960.jpg

1. Šířka extruze - je nastavená napevno a v případě, že stěna má šířku jinou než násobek extruze, dělá uvnitř mezery nebo přeplňuje.
2. Retrakce: Přijde mi, že retrakce fungují jenom při přejezdu mezi modely. Uvnitř modelu je nejsem schopen aktivovat. V záložce Advanced - Islands jsou dva checkboxy "Retract in island before: X Perim XHShells" - ale bez výsledku. Občas pomůže ve "Far travel" zaškrtnout "Avoid islands" a "Avoid Holes" - Extruder pak nepřejíždí externí perimetry ale neřeší to problém.

najde se mezi Vámi odborník na Craftware? Díky
  • 0

Kenny
 
Příspěvky: 50
Registrován: 17.11.2013 12:10
Reputation: 0

Re: CraftWare - generátor G kódu

Příspěvekod Baisop » 20.05.2016 13:26

Na začátku tohoto týdne jsem stáhl a nainstaloval CraftWare 1.14, která už nemá označení BETA !!! Říkal jsem si zda-li opravili všechny chyby, které jsem v programu našel. Na první pohled se zdá že ANO ! Zázrak. Konečně zas funguje funkce Warmup fill. Pro ty co neví co to je, jedná se o funkci, kdy na začátku nové vrstvi se vytiskne kousek infillu, aby se zaplnila tryska plastem a pak hned najede na vnější permetr. Díky tomuto získáte velmi pohledový povrch tisku. Kvůli této funkci jsem přešel ze Slic3ru na CraftWare a díky této funkci jsem taky přešel na MatterControl, když přestala fungovat.

Další zajímavosti je, že už prostředí připravili pro duální extrudér. Slicer tuto volbu zatím nemá, ale je vidět, že s touto funkcí do budoucna počítají (snad ve velmi blízké budoucnosti). To je tak vše co jsem zatím vykoukal. Zkušební tisk jsem nezkoušel, jelikož na to nemám moc času. Když tak ho někdo vyzkoušejte, zda-li doopravdy funguje.
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Re: CraftWare - generátor G kódu

Příspěvekod Baisop » 21.05.2016 15:29

Tak stále nefunguje warmup správně ani zvolení, že vnější perimetr bude tisknutý jako první. Takže stále nefunkční slicer a někdy dokonce vynechá výplň ve vrstvě z neznámého důvodu.
  • 0

Baisop
 
Příspěvky: 213
Registrován: 26.01.2015 13:18
Bydliště: Plzeň
Reputation: 1
Jen tak dál :)

Předchozí

Zpět na Další generátory G kódu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron