Simplify a začátky perimetrů a tisk "ostrovů"

Simplify a začátky perimetrů a tisk "ostrovů"

Příspěvekod AndroidCZ » 03.05.2016 22:17

Rebel píše:Jak pise kroxigor a to rozpatlani jedne nozicky je tim, ze slicujes urcite v Simplify, ktere zacina tisknout nasledujici vrstvu na te same nozicce, jako tu predchozi. To mi pripada jako docela zasadni nedokonalost tohoto slicru.

Těžko by se tato vlastnost projevila rozpatláním jen jedné nožky, protože sice začne další vrstva na stejném místě (noha 1), ale pak se nožky vystřídají a stejný proces (tj. započetí nové vrstvy na stejném místě) proběhne i na noze 2. A jak tady někdo už píše, je to otázka nastavení a osobně to takto preferuju, protože to dělá lepší boční povrchy dík absenci přejezdů. Paradoxně _má_ zkušenost se Simplify je taková, že oproti Slic3ru bez problému nerozpatlává "krátké" (malé) vrstvy, ale to je tady už jaksi offtopic.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: ABS - rozbité detaily

Příspěvekod Rebel » 03.05.2016 22:27

No, nemas tak uplne pravdu, protoze on se z te druhe nozicky vrati na tu 1. a namatla zase 2 na sebe. Ale zalezi i na modelu. Tiskl jsem ted nejake zkusebni tisky, treba sloupky 3x3mm postavene do ctverce 30x30mm a Simplify jede uplne nesmyslne jako by do C. Tedy vytiskne posledni sloupek a vraci se stejno cestou z5. Tedy napatla 2 vrstvy na posledni sloupek a hned dalsi na predposledni atd. Coz je z hlediska chladnuti objektu naprosto nesmyslne/nerovnomerne. Tedy "krajni" sloupky byly vzdy rozpatlane. Pri vice samostatnych plochah je proste hovadina zacit tisknout dalsi vrstvu na te prave dokoncene, to se na me nezlob, ale je to tak. Ale hadat se nebudu, mysli si co chces :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: ABS - rozbité detaily

Příspěvekod Saph » 03.05.2016 23:30

Rebele ty zkoušíš teda dobrý chujoviny, že ti dělá radost, když ten program trápíš? :-D Já teda při tisku většího množství modelů najednou používám sekvenční tisk s tím že menší objekty sloučím k sobě po dvou pod jeden proces, takže se stihnou i ty chladit. Časově to vyjde celkem stejně, přejezdů je méně, kvalita vyšší a kdyby se něco podělalo tak nepřijdu o všechno. Zatím jsem neměl potřebu tisknout kontinuelním tiskem nějakou hromadu objektu, nevidím v tom žádnou výhodu.
  • 0

Saph
 
Příspěvky: 572
Registrován: 20.09.2015 19:50
Bydliště: Kroměříž
Reputation: 0

Re: ABS - rozbité detaily

Příspěvekod Rebel » 04.05.2016 07:03

Ty chujovyny jsou jen kvuli testovani celokovoveho HE s PLA a uz se na to brzo vys..., neboj :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: ABS - rozbité detaily

Příspěvekod AndroidCZ » 04.05.2016 08:56

Rebel píše:No, nemas tak uplne pravdu, protoze on se z te druhe nozicky vrati na tu 1. a namatla zase 2 na sebe. Ale zalezi i na modelu. Tiskl jsem ted nejake zkusebni tisky, treba sloupky 3x3mm postavene do ctverce 30x30mm a Simplify jede uplne nesmyslne jako by do C. Tedy vytiskne posledni sloupek a vraci se stejno cestou z5. Tedy napatla 2 vrstvy na posledni sloupek a hned dalsi na predposledni atd. Coz je z hlediska chladnuti objektu naprosto nesmyslne/nerovnomerne. Tedy "krajni" sloupky byly vzdy rozpatlane. Pri vice samostatnych plochah je proste hovadina zacit tisknout dalsi vrstvu na te prave dokoncene, to se na me nezlob, ale je to tak. Ale hadat se nebudu, mysli si co chces :D

Však já se nehádám, jen vyvracím "mýty" :wink: Schválně jsem si vymodeloval situaci kterou popisuješ (čtvereček s nožkama po obvodu) a máš pravdu, jede to do "C". Nicméně, na tuto situaci je v tabu "Layer" volba "Print islands sequentially without optimization", u které je nápověda "This is typically disabled to optimize travel time between layers for faster prints and minimal oozing. May need to be enabled for small parts with multiple islands to prevent overheating" – vyzkoušej a uvidíš, dělá to myslím přesně to co bys chtěl, pustlil jsem si "play" v zobrazení vrstev a žádné C nebo tisk 2 vrstev na sebe tam už není.
Simplify má své mouchy, nicméně zrovna tento problém je jen o vhodném nastavení (jedno zatržítko), ne o nedokonalosti sw. Klidně si tu volbu můžeš uložit jakou defaultní a "zasadni nedokonalost tohoto slicru" máš vyřešenou :)
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: ABS - rozbité detaily

Příspěvekod Rebel » 04.05.2016 09:12

Ano, tak to pak beru, dik za objasneni. Uprime receno nevladnu EN natolik, abych byl schopen v realnem case cist a na prekladani helpu v translatoru nemam az tak cas.
Kazdopadne se zde bavime o rozpatlani nozicek a jednim z problemu je prave onen tisk malych 2 verstev na sebe. Tedy ona optimalizace je podle me dost nestastnou a zrejme defaultne zaskrtnutou volbou, ktera bude v rade pripadu zpusobovat zbytecne problem.
Zejmena problem s delaminaci objemnejsich "viceplochovych" modelu, kdy je potreba z hlediska rovnomerneho natavovani plastu na predchozi vrstvu udrzovat jeji teplotu co mazna nejrovnomerneji, coz toto presne nedela.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: ABS - rozbité detaily

Příspěvekod AndroidCZ » 04.05.2016 09:24

Jasně, souhlasím s tím že defaultně to prostě mohlo být zakliknuté ta volba a asi by to začátečníkům ulehčilo život. Holt autoři prostě upřednostnili hladkost povrchu před matláním štíhlých nožek. Přitom asi by nebyl takový problém mít "auto" režim, kdy by to samo vyhodnocovalo kdy "jó" a kdy "né".
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: ABS - rozbité detaily

Příspěvekod Rebel » 04.05.2016 09:36

Nejsem si tak uplne jist, jestli ma na hladkost povrchu sten zasadni vliv tato volba, pokud tedy neni stena na jeden perimetr. Pokud se zacina tisknout vrstva (kdyz si to tedy zase nekdo nezaskrtne opacny postup perimetru), tak zacina tisknout uvnitr objektu, cimz mi nejaka drobna chyba/ztrata filamentu/bobek vznikly pro travelu nemusi tak uplne vadit, je to ale samozrejme vec dalsich nastaveni. Ale je to uz dost OT, takze tuto cast tematu nekam pozdeji presunu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Simplify a začátky perimetrů a tisk "ostrovů"

Příspěvekod AndroidCZ » 04.05.2016 21:05

Já myslím že nemá zásadní, ale jen malý vliv na povrch – prostě celý je to o tom, že ta tryska zbytečně neopustí perimetr. A když jej neopustí, tak nevznikne "chlup" (vytaž. vlas) a ani nevyteče z trysky matroš, který by se otřel někde při nájezdu na jiný perimetr. Absencí přejezdu taky nedojde k velkému rozdílu rychlostí hlavy (tisk vs přejezd) a tím nějaký ten "duch" na perimetru. Teorie :-) Jako asi by to chtělo reálně vyzkoušet, jaký vliv to v reálu má, ale na to jsem zatím neměl čas. Nápověda uvádí jako hlavní důvod urychlení tisku, prostě úplně odpadne přejezd.
Osobně ale se Simplify chladím větrákem i ABS a tak jsem zatím neměl problém s matláním a ani jsem blíž nezkoumal tuto volbu v Simplify.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Simplify a začátky perimetrů a tisk "ostrovů"

Příspěvekod kroxigor » 04.05.2016 21:33

Automatické začátky perimetrů jsem vypnul a používám volbu kdy si nastavím začátek perimetrů dle souřadnic.
Automatická volba začátků perimetrů sice urychluje tisk ale výtisk vypadal hůř než ve Slic3ru

V S3D hodně chybí funkce začátku perimetrů skrýt do hrany.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D


Zpět na Další generátory G kódu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků