Auto Cooling

Auto Cooling

Příspěvekod wenca » 13.02.2015 02:41

Tiskarnu vlastnim zatim jenom chvili, takze mozna delam neco spatne... Nicmene kdyz tisknu PLA (ABS jsem zatim nezkousel), tak jsem dospel k tomu, ze je potreba "rychle" vrstvy a bridge chladit, protoze jinak se to cele podivne krouti, matla, atd. Naopak kdyz chladim vic nez je potreba, tak se to krouti taky :) a u plosne velkych objektu (tam kde jsou napak prvni vrsvy "dlouhe") to vede dost casto ktomu, ze se mi to cele odlepi od podlozky a je taky po legraci... Zapinat a vypinat vetrak rucne neni zrovna velka zabava a vzhledem k tomu, ze ma Slic3r option "Enable auto cooling" (ktera mimochodem svym chovanim asi ne nahodou docela zapada do toho, co jsem popsal vyse), tak asi nebudu sam, koho to nebavilo.

NIcmene realita je takova, ze jsem hned pri prvnim pokusu s touhle funkci narazil, kdyz jsem (priznam, ze asi na zacatek trochu neskromne) tisknul tohle http://www.thingiverse.com/thing:595220/#files. Pri tisku svislych hran to krasne chladi celou dobu (kratke vrstvy). Problem je v tom, ze slic3r vygeneruje gcode pro vetrak tak nestastne, ze vrstvu, kde jsou samotne brdige vyhodnoti jako dostatecne dlouhou a vetrak zapne az na samotne bridge. (A to se vetrak nestihne pomalu ani roztocit a z bridgu je spis takova opici draha)

Abych na to prisel (resp. prisel jsem na to pri tisku, ale aby to bylo lepe patrne), udelal jsem na to jednoduchy skript, ktery gcode prevede na obj (import treba do blenderu) a podle prikazu pro vetrak (M107, M106 Sxxx) objekt obarvi (modra - chladim - az cervena - nechladim vubec)

Skript generuje i patch (klasicky unixovy unified format), ktery se snazi gcode vylepsit tak, ze vetrak zapne na celou vrstvu na maximalni hodnotu, kterou v dane vrstve pouzil slic3r

pouziti
Kód: Vybrat vše
run.sh <gcodefile> <objectfile> <materialfile> <patchfile>

a pokud chcete vyzkouset i patch, tak klasicky
Kód: Vybrat vše
patch < <patchfile>


Pokud k tomu mate nejake napada - idealne treba, ze na to jdu uplne blbe - tak prosim o ne :)
  • 0

Přílohy
gcode_fan.tar.gz
(1.69 KiB) 137 krát
wenca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02.02.2015 00:12
Reputation: 0

Zpět na Slic3r(PE)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků