(první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Car » 29.06.2015 01:14

Máš špatně vyplnění základ Slic3ru - šoupni sem print screen a určitě ti někdo řekne co v daných řádcích změnit dle tvých fotek . Takhle nevíme ani teplotu ,velikost trysky natoš rychlost tisku pro jednotlivé vrstvy .

Na fotce je jen vidět ,že se ti přeplňuje vrchní vrstva materiálem a obvod občas uteče ,ale proč se tak děje bude jisté až dodáš nastavení pro generaci G-kódu .
Honeycomb - je jen typ výplně tedy ji tvoří z šestiúhelníků ,jako včelí plástve
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod kroxigor » 29.06.2015 05:37

jmysicka píše:Zdravím pánové,
tak jsem to poladil a pořád je to špatný. Vytiskl jsem roh Rebela vrchní. Ten tu zná každý.


a gcode:

https://www.dropbox.com/s/mhdd2ohw739mr ... gcode?dl=0



Jestli dobře vidím v gcode tak máš nastaveno trysku na 0.4mm a vrstvy na 0.48mm, což je moc.
Tryskou 0.4mm můžeš jít tak do 0.3mm
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 29.06.2015 07:02

Car píše:Máš špatně vyplnění základ Slic3ru - šoupni sem print screen a určitě ti někdo řekne co v daných řádcích změnit dle tvých fotek . Takhle nevíme ani teplotu ,velikost trysky natoš rychlost tisku pro jednotlivé vrstvy .

Na fotce je jen vidět ,že se ti přeplňuje vrchní vrstva materiálem a obvod občas uteče ,ale proč se tak děje bude jisté až dodáš nastavení pro generaci G-kódu .
Honeycomb - je jen typ výplně tedy ji tvoří z šestiúhelníků ,jako včelí plástve


Aha, to je pravda, hned jak přijdu domu, udělám to děkuju.
Co se výplně týče, tak přesně tak jsem to čekal, ale stejně to dělalo vrstvu po vrstvě celou plochu na kříž. Díky tomu ta obří spotřeba drátu a výtisk je prakticky plný. Asi je potřeba něco někde dalšího zapnout aby to neignorovalo tohle nastavení. Snad to bude zřejmé z printu nastavení slic3ru.

Kroxigor: děkuju, hned to zkusím najít a přenastavit.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod LLB » 29.06.2015 07:26

jmysicka píše:
Car píše:Máš špatně vyplnění základ Slic3ru - šoupni sem print screen a určitě ti někdo řekne co v daných řádcích změnit dle tvých fotek . Takhle nevíme ani teplotu ,velikost trysky natoš rychlost tisku pro jednotlivé vrstvy .

Na fotce je jen vidět ,že se ti přeplňuje vrchní vrstva materiálem a obvod občas uteče ,ale proč se tak děje bude jisté až dodáš nastavení pro generaci G-kódu .
Honeycomb - je jen typ výplně tedy ji tvoří z šestiúhelníků ,jako včelí plástve


Aha, to je pravda, hned jak přijdu domu, udělám to děkuju.
Co se výplně týče, tak přesně tak jsem to čekal, ale stejně to dělalo vrstvu po vrstvě celou plochu na kříž. Díky tomu ta obří spotřeba drátu a výtisk je prakticky plný. Asi je potřeba něco někde dalšího zapnout aby to neignorovalo tohle nastavení. Snad to bude zřejmé z printu nastavení slic3ru.

Kroxigor: děkuju, hned to zkusím najít a přenastavit.


máš tam nastavenou 1 v záložce Print setting -> infill -> advanced -> Solid infill every: nastav tam 0 a přestane ti tisknout každou vrstvu plnou, taky jsem s tím chvíli zápasil, nakonec jsem zkusil na slicování CraftWare a jsem celkem spokojen
  • 0

LLB
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09.05.2015 20:32
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 29.06.2015 07:30

Děkuju, tohle bych sám určitě nevymyslel :) zkusím to přenastavit a něco cvičně vytlačit. Mrknu I na ten craftware, třeba to pro mě jako laika bude snažší
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 29.06.2015 21:56

Tak jo, myslim, že něco nestojí při mě. Nastavení výšky vrstvy na .48mm jsem nenašel, vůbec nevím kde by to bylo.

Ten infill když nastavím hodnotu na 0 a uložím, stejně se tam po dalším otevření objeví 1. Nechápu. Doba tisku je pořád 34min a spotřeba drátu 5m skoro. To asi není uplně dobře.

Tady jsem udělal printy celého nastavení slic3ru a taky nastavení tiskárny z repetieru, kdyby na to mohl někdo číhnout a říct proč mi to nejde. Byl bych fakt moc rád, kdyby se to podařilo rozjet..
Děkuju moc všem co se snaží odstranit problém mezi Rebelem a židlí.

https://www.dropbox.com/s/oihj0me5x2of8 ... r.zip?dl=0


BTW neví někdo kde se ukládá nastavení repetieru a slic3ru? Zkoušel jsem "default" novou instalací, ale všechno nastavení tam zůstalo i přes to, že jsem dal všechny data vymazat..

A ještě mě tak napadlo, pokud bych někde sehnal ty fajly, do kterých se ukládá nastavení slic3ru od někoho, kdo má stejný motory, drivery, průměr drátu a zubatice, musí to fungovat uplně stejně, není to tak?
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Car » 29.06.2015 22:40

Do kombinace repetier a slic3r nejdu , totálně mě To zklamalo a nebyl problém mezi židlí a tiskárnou či PC .
přešel jsem na Marlina a Kisslicer64 je to mnohem pohodlnější , přehlednější a přesnější .

Kluci Ti určitě řeknou kde to máš špatně i když to tu ve vlákně jistě najdeš i ty sám ,jen musíš pochopit co vlastně ovládá tvou tiskárnu když ji spouštíš ( Repetier nebo Slic3r ) .
je taky problém s jednotlivými verzemi vydání daných programů - ne vždy je novější verze nutně lepší .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 29.06.2015 22:47

Fakt? Tak to jsem myslel že to tady tak má každej a je to tím pádem top pro náš Rebel..

Kombinace kissliceru a Marlinu znamená, že máš FW Marlin v tiskárně a pro generování gcode používáš Kisslicer? Já jsem jako FW použil ten z JRC. Já jsem spíš přes HW, softwer mi to trochu kazí :/
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Car » 29.06.2015 23:01

Ano Marlin je nahraný v Arduinu a ovládá Ramps .
Kisslicer64 je jen generátor G-kódů
a když nemám možnost ovládat tiskárnu bez PC( sdruženým LCD s SD Kartou a controlerem) ,tak si ji spustím přes Pronterface - program něco jako Repetier ( jen ho nemusím hltit dalšími informacemi co a jak má dělat ).

Určitě tu je spousta tiskařů , kteří valí kombinaci , jako jsi si natáhnul Ty ,je to spíš otázka zvyku a zkušeností a pro každého má daný program jiné užitné vlastnosti ,dle toho co vlastně tiskne a jakým způsobem .
Taky používám Slic3r - když chci dělat mosty ,na to je prostě lepší ,ale musím předem počítat ,že mi zmenší všechny otvory vůči modelu a model v tomto směru předem upravit.
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod LLB » 30.06.2015 07:47

pro začátek zkus ten craftware, tam jsem měnil pouze teploty a ABS mi to tiskne uplne v pohodě. hlavne můžeš nechat firmware tiskárny i repetiera a nemusíš se v tom zatim šťourat. z craftware ulozis gcode a v repetieru ho otevřeš a tiskneš. Časech chci zkusit podle toho craftware nastavit slicer a zjistit kde je ta chyba mezi židlí a tiskárnou.
  • 0

LLB
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09.05.2015 20:32
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 01.07.2015 09:13

kroxigor píše:
jmysicka píše:Zdravím pánové,
tak jsem to poladil a pořád je to špatný. Vytiskl jsem roh Rebela vrchní. Ten tu zná každý.


a gcode:

https://www.dropbox.com/s/mhdd2ohw739mr ... gcode?dl=0



Jestli dobře vidím v gcode tak máš nastaveno trysku na 0.4mm a vrstvy na 0.48mm, což je moc.
Tryskou 0.4mm můžeš jít tak do 0.3mm


Napadá prosím někoho, jak tohle změnit? Po sté jsem si pustil Průšovo video o slic3ru a vrstvu dle mých printů mám nastavenou na 0,3mm (teď aktuálně dokonce na 0,2mm). Jak je možné, že do gcodu to vygeneruje 0,48mm? Tohle číslo jsem nikde v nastavení nenašel.. Děkuju moc za radu
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Rebel » 01.07.2015 09:39

0,48 je sirka vnitrnich perimetru a infilu, nikoli vyska vrstvy. Tento paramet se da nastavit ve slicru na zalozce "Print Settings/Advanced" Pokud tam mas 0, tak si tloustku urcuje slic3r automaticky, coz by ale nemel byt problem, tisknu take vetsinou v reszimu 0 tedy auto.
Kazdopadne posledni verze slic3r tyto sirky generuje zrejme sirsi, nez predchozi verze. Vyzkousej nejakou starsi verzi slic3r.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 01.07.2015 12:16

Aha, tak proto je to k nenalezení. Ta tloušťka je tedy variabilní model od modelu? Není možné to číslo změnit tak, aby to tam cpalo všude těch 0,3mm např.? Verzi mám předposlední, tu novou co nedávno vyšla a chtělo to furt stahovat, jsem sice stáhnul, ale je to prostě stand-alone aplikace a vůbec netušim jaká je spojitost mezi ní a repetierem, tedy jak jí tam vložit, takže neřeším a lámu tu původní.

Zkusil jsem kisslicer, ale nějak ignoroval nastavení teploty a ani při tištění gcodu přes repetier nešlo manuální ovládání. Takže to mě nějak nenadchlo, další nové problémy. Ten Craftware jsem včera nainstaloval, zkusím dneska večer co to poví.

Nicméně stejně se mi nejvíc líbí kombinace repetier + nějaký integrovaný slicer.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Rebel » 01.07.2015 12:24

Jak jsem psal, je to v "Print Settings/Advanced" nesmis tam mit 0 ale pozadovanou sirku v mm.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 01.07.2015 13:04

Jasný děkuji, rozumím. Spíš jsem myslel, při jaké příležitosti to nějak měníš. Mohl bys prosím Tě ještě určit, která ta nula to je konkrétně? je jich tam jak maku :D

viz

Obrázek
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Slic3r(PE)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron