(první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Rebel » 01.07.2015 13:42

Menim to pouze v pripade, kdy modeliuju nejakou krabicku ci objekt s tenkou stenou a chci, aby se stena tiskla co nejrychleji. Tedy je umyslne modelovana na sirku nasobku sirky trysky a tam je pak nutne definovat sirku extruze.

V tvem pripade bych akorat pridal vice vrchnich plnych vrstev, ted tam mas jen 3 a jeste 3 perimetry misto 2.

Nulu na ktere se ptas jsou v te hlavicce g-codu:

; perimeters extrusion width = 0.48mm
; infill extrusion width = 0.48mm
; solid infill extrusion width = 0.48mm
; top infill extrusion width = 0.48mm

a koresponduji s polozkama v Advanced, Tedy u stejnych polozek si nastav pozadovanou sirku, i kdyz si myslim, ze je to zbytecne. Pokud ti sedi rozmery dilu a preplnuje se ti jen posledni vrstva, tak v Advancet uber v procentech posledni kryci vrstvu "Top solid infil" treba na 95%
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 02.07.2015 12:46

Tak jo, díky moc opravdu, moje tisky se konečně přiblížily mým představám. Včera jsem si konečně vytiskl knoflík k encoderu u displeje Rebela. Vypadá to moc dobře. Jen kolo není kolo ale trochu šiška. na 16mm je rozdíl 0,8mm, což je okem viditelné. Mám na Y jiný motor, který nemá takové "roslišení", tak jsem ve FW nastavil poloviční kroky pro osu Y a zdálo se to ok. První kulatá věc ale ukazuje, že to asi uplně ok není :) Bohužel jsem to utrhl a až potom jsem si všiml šišatosti, tak nevím která osa to udělala.. Moje řešení je koupit další microcon motor, stejný jako ostatní a kroky dát na stejnou hodnotu jako mají ostatní osy. Nebo myslíte, že to půjde doladit jen těmi kroky?
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Rebel » 02.07.2015 13:02

melo by to jit doladit krokama.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod pan Hnědý » 16.08.2015 22:43

Tisknu na Rebel II z ABS, vse jede celkem v pohode az na to ze posledni vrstva je dost hrbolata. Myslim tim ze jsou videt cary po prujezdu trysky, jako kdybyste položili lana vedle sebe.
foto zde: https://www.dropbox.com/s/x4zfyj8sdw4gi ... s.JPG?dl=0

Prvni vrstava, tedy spodek krasne hladky, se zbytkem jsem tez spokojen v ramci moznosti a mych zkusenosti ...
Nemate nekdo tip co kde zmenit v nastaveni ???

Jsem uplny zacatecnik tak dekuji za kazdou radu!
  • 0

pan Hnědý
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16.08.2015 20:02
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Rebel » 17.08.2015 07:29

Pokud si myslis, ze vse ostatni je nastaveno ok, respektive vytisk ti mimo te posledni vrstvy vyhovyje jak rozmerove, vzhledove a pevnostne, uber flowrate (davkovani materialu) u posledni vrstvy. Tedy "Top solid infil", viz treba zde viewtopic.php?f=12&t=268&hilit=posledni+vrstva#p2704
85% jak tam ma Oscar je docela malo, ale takovych -5-10% to byt muze. Musis vyzkouset.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod pan Hnědý » 17.08.2015 11:42

Rebel diky moc, to je presne to nad cim tady sedim uz dva dny !!!
Nastaveni pomohlo. Jeste je prostor pro celkove zlepsovani, ale pokrok ktery mam za poslednich par dni byl velky, ted krucek po krucku k dokonalosti :D
  • 0

pan Hnědý
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16.08.2015 20:02
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod pan Hnědý » 27.08.2015 12:31

Konecne mam opet trochu casu se zase venovat 3D tisku, jako zacatenik jsem zatim zkousel tisknout plnou kosticku apod. vetsinou plne objekty bez vysokych sten

Nyny se snazim vytisknout dutou kostku a dalsi "testovaci" objekty. Mam nekde problem v nastveni pri tisku steny, jako by tam bylo moc materialu, nebo se malo posunoval extruder v ose Z, proste steny nejsou rovne ale pekne vlnite :-( coz mne opet privadi do silenstvi nebot po dvou nocich se nic nelepsi.

foto zde: https://www.dropbox.com/s/92w920llom4mf ... .jpeg?dl=0
nastaveni slic3r zde: https://www.dropbox.com/sh/jjdku5svb28z ... ya4xa?dl=0
tisknu z ABS

Dik za rady, zkousim nastavit kde co ale vysledek se nelepsi ...
  • 0

pan Hnědý
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16.08.2015 20:02
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Car » 27.08.2015 13:06

máte trysku 0.4 mm a vrstvy po 0.2 mm ( pro první vrstvu 0.3 mm - proč pak tak velká ? ) vrch a dno 4 vrstvy plné steny 3 plné .

To vlnění může dělat i způsob sestavení tiskárny - nemusí to nutně souviset jen s nastavemí pro generaci G kódu .
(špatně dotažený hotend do pojezdu extruderu , volnější řemínky ,částečný prokluz ozubených koleček na krokáči )

Zkontrolujte to postupně a chyba se najde
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Rebel » 27.08.2015 13:21

Jednoznacne mas na tisk tak male zalezitosti moc vysokou rychlost i teplotu.
Ty primetry valej jeden za druhym a nemuze to stihnout chladnout, patlaji se a je videt ze je to prepalene. Pri tisku muselo byt videt, jak kazdy prujezd trysky borti stenu pod ni.
Uber teplotu trysky i rychlost, nebo tiskni minimalne 3x tak velkou kosticku, popripade 3 naraz.

Az se to prestane rozmatlavat, muze se posuzovat prebytek filamentu ci problemy s pojezdy.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod pan Hnědý » 27.08.2015 13:24

uz se to zlepsuje, zvysil jsem teplotu na 240 a nastavovanim v sekci Extrusion width v polozce Perimeters - snizuji na 95% (vyrazne zlepseni) a ted budu zkouset 90%

prvni vrstvu mam na 0.3 ze se to chyta lepe k podlozce, ale zustala tam tato hodnota z prvnich pokusu, mozna bych to mohl vratiti na 0.2
  • 0

pan Hnědý
 
Příspěvky: 5
Registrován: 16.08.2015 20:02
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 02.09.2015 23:18

Ahoj, můžu zase poprosit o radu? Znovu zkouším nastavit slic3r v repetier hostu. Stává se vám taky že to ignoruje nastavení? Např. extrusion multiplier - nastaveno 1, dává to málo, nastavím 1.1 nedává to skoro nic. Nebo skirt, nastavím loop 3x, udělá to jenom jedno kolečko a tiskne to objekt, často bez materiálu. Je to chyba FW, repetieru, nebo slic3ru? Občas se chová divně i Cura, vygeneruju g-code a v preview vidím skirt, po pár sekundách zmizí a netiskne ho to. Znovu vygeneruju g-code, tiskne ho.. Právě jsem málem svého rebela rozsekal na prvočinitele, fakt s tím ztrácím trpělivost :(
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod oscar » 03.09.2015 08:53

verze obojiho, typ OS?
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 03.09.2015 09:05

Ahoj,

FW mám z jrc.cz a repetier taky, je tam 1.06. Zkoušel jsem tu novou 1.5.5, ale nepřipojila se mi vůbec tiskárna. Nastavil jsem stejně jako původní a ani ty "auto" hodnoty nešlapaly. Myslel jsem že jrc FW s tou starou verzí jdou k sobě, protože připojení tiskárny funguje skvěle.

Nicméně včera jsem jsem smazal z kompu uplně všechno včetně všech profilů jak repetieru, tak všech slicerů a nainstaloval tu novou verzi repetieru.

Zkusil jsem včera i vygenerovat FW z repetier.com tím že jsem svůj configuration.h uploadoval do toho toolu a mám tak FW od nich. Je to dobrý nápad? Napadlo mě, že tak to třeba bude líp spolupracovat, ale nevím, jestli nemám teď to samé co už mám v tiskárně. Tam jsem tento FW zatím nenahrál. Ani konektit s novým repetierem jsem od včera nezkusil.

Ještě mě napadlo, spoustu lidí chválí Merlin FW, je to nějak rozdílné od toho FW co je na jrc?

Systém mám windows 7 64bit. Předtím jsem měl win7 32bit, ale tyto chyby tam byly taky. Může být chyba tady?
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod Rebel » 03.09.2015 09:35

Co se tyce toho slic3r, tak takove problemy jsem nikdy nezaznamenal, mozna u nejake hodne stare verze. Delas bud neco v principu spatne, nebo je to fakt nejaka pochybna verze slic3r.

S tim pripojenim to musi chodit, kazdopadne tu volnu protokolu Auto nepouzivej, ta ne vzdy funguje.

Lide kteri si chvali Marlin mu bud rozumi, jsou v nem zvykly pracovat a umi ho konfigurovat a nebo se jim libi jen jeho ksift na LCD. S funkcnosti a problemema ktere popisujes to nema na 99,9% vubec nic spolecneho a pokud se ve FW nemas chut vrtat, tak nema cenu experimentovat se zkousenim jineho.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: (první) nastavení Slic3r pro REBEL 2

Příspěvekod jmysicka » 03.09.2015 09:42

takže myslíš, že nemá smysl zkoušet ani ten vygenerovaný FW z repetier.com s použitím mého configuration.h souboru, ale prostě spíš nějak rozběhnout nejnovější verzi repetier hostu společně s nejnovější verzí slic3ru?

Ok, nad Merlinem přemýšlet nebudu, na xicht se.e pes a konfigurovat soubory FW bohužel neumim.
Díky moc
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na Slic3r(PE)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků