slic3r combine infil every

slic3r combine infil every

Příspěvekod zemciko » 25.01.2018 12:16

Mám momentálně nainstalovanou snad poslední verzi PE tj. 1.38.xx. A ani za nic nejsem schopen donutit to správně dělat váplň "přes vrstvu" u starší 1.34.xx to blblo snad jen občas (a některé typy výplní) ale tady to pořád dělá každou vrstvu a navíc "zdvojí" finální výpně...

Můj klasický postup byl doteď nastavit třeba 20%, dát tisk výplně ob jednu vrstvu a zvýšit množství materiálu pro infill na 200%. Tim byl vnitřek dostatečně rychlý a zároveň nevynechával materiál ve výplni. Teď jsem nucem použít jiný slicer nebo starší verzi...

Funguje to někomu na posledních verzích jak má?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: slic3r combine infil every

Příspěvekod bubnikv » 21.05.2018 07:31

No jestli je to rozbitý, tak prosím vložte chybu do
https://github.com/prusa3d/slic3r/issues

Prosím včetně obrázků, stl, Slic3r configu, jak to fungovalo ve starém slic3ru, jak to nefunguje v novém atd. My osobně tuhle fíčuru vůbec nepoužíváme, takže ani nemáme přehled, jak by to mělo fungovat. Vzhledem k tomu že nám nikdo chybu nehlásil, tak si myslím, že to nebude až tak populární fíčura.
  • 0

bubnikv
 
Příspěvky: 40
Registrován: 16.03.2015 17:50
Reputation: 0

Re: slic3r combine infil every

Příspěvekod vitaka » 24.05.2018 09:55

Já jsem to zkoušel použít snad jen jednou, ale není to o vynechávání vrstev infilu, ale o změně směru infilu. Standartně slicer mění směr infilu každou vrstvu (samozřejmě u infilu u kterého je to možné) a touto volbou je možné nastavit změnu po více vrstvách.
  • 0

vitaka
 
Příspěvky: 70
Registrován: 10.02.2016 22:27
Bydliště: Velké Opatovice
Reputation: 0

Re: slic3r combine infil every

Příspěvekod tomast » 27.05.2018 17:37

Nevím jak ve slic3ru, ale v S3d položka "Combine infill every x layers" určitě slouží k tisku infilu každou Xtou vrstvu s tím, že použije Xnásobné množství materiálu - je to tak popsané i v inline nápovědě.
Ano, jako vedlejší efekt bude i to, že těch několik vrstev, tištěných najednou jako jedna silnější vrstva, bude samozřejmě jedním směrem.
Občas to používám ke zrychlení tisku s vrstvou 0,1mm a velkými objemy infilu.

Že by slic3r podobnou fíčuru neměl?
  • 0

tomast
 
Příspěvky: 432
Images: 1
Registrován: 20.11.2017 21:44
Bydliště: Praha
Reputation: 0


Zpět na Slic3r(PE)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků