hotend pro extrudér

hotend pro extrudér

Příspěvekod jan.stritesky » 18.02.2016 17:26

Dobrý den,
po letech odkládání jsem se rozhoupal k stavbě 3D tiskárny. Kvůli dobrému popisu postupu konstrukce a konstrukci jsem se rozhodl pro Rebel II. Většinu věcí jsem už objednal. Jediné na čem bádám je hotend pro extrudér. Jednak bádám nad uchycením hotendu. Když budu mít základní extrudér ze sady plastů pro Rebel II, bude možné použít více modelů hotendů (je jejich uchycení nějak standardizované) nebo pro každý model hotendu je zapotřebí upravený plast. Dále jsem zjistil, že se dělají hotendy s přímým vkládáním filamentu a s vkládáním pomocí bowdenu. Pro základní Rebel II potřebuji ten s přímým vkládáním?
Nakonec co říkáte na tento kus: http://goo.gl/w4zSGJ
Díky za zprávu.
JS
  • 0

jan.stritesky
 
Příspěvky: 6
Registrován: 15.02.2016 19:48
Reputation: 0

Re: hotend pro extrudér

Příspěvekod Otomar » 18.02.2016 20:30

Ten co je na odkazu pasuje a funguje bezproblemu. Jen si zjisti, jestli je celokovovy nebo ma v krcku vlozku z teflonu.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: hotend pro extrudér

Příspěvekod Rebel » 18.02.2016 20:35

JInak recno muze byt takovy hotend jaku je na fotce, tedy pro direct drive a idealne na 1,75mm filament a do zacatky asi tryska 0,4mm je zlata stredni cesta.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: hotend pro extrudér

Příspěvekod Alexco » 18.02.2016 20:36

Ahoj, no jak by řekl jednoduše, úchyt bude asi stejný. Osobně jsem jenom stáhnul z netu výkres a udělal si vše sam. Pravda, mám na to vybáveni. Ale, je spíše otázkou preferenci, kratky extruder s celokovem, tam místo chladiče je kus hliniku přímo na motor upevněný, a chládič který se chladí ventilatorem. Dlouhé hotndy májí takové provedení jak je na tvém odkazu, dostupné díly, ale převážně jenom v čině. V ČR je spíše prodáváný vcelku.A pokud se ti při montáži či demontaži de podaří zlomit nerezovou trubku mezi tělesem HE a chládičem, přeci nebudeš chtít kupovát celý tento kus vcelku. Já osobně preferují dlouhé, lépe okolo ních vídět, navíc si mohu udělát jakoukoli čast toho HE a to jenom za málý zlomek ceny co je na webu. Ale nemohu to dělát jako seriovou výrobu, a každý kus je originál, i kdýž základní rozměry dodržím, upinání, průchod filamentu a podobně. Každopádně bowdenový má jednu vádu (z mého úhlu pohledu) přestanu tisknout kdýž dojde filament, a musím výhodit delkufilamentu jaké mám vedení. Ale méně se zatěžuje osa pojezdu. Osobně preferují kdy filamentu zustává na vyhození co nejméně, a motor je přímo na ose u extruderu.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků