Zlomení přívodu k extrudéru a jiný radosti

Zlomení přívodu k extrudéru a jiný radosti

Příspěvekod celeron » 16.02.2016 12:01

Dnes při tisku ABS najednou konec, jako zacpaná tryska. Přestalo topit tělisko extrudéru. Šel jsem nejdříve po Fetu ale napětí pro tělísko bylo plných 12V. Ale odpor tělíska nekonečno. :cry: Napíchl jsem izolaci špendlíkem a zjistil, že tělísko OK ale jeden opleteňák při pohybu přerušoval. Takže po cca 10 měsících a 12 kg filamentu se přežmoulal přívod. A to se mi celý přívodní oblouk plynule hýbe, nikde se neláme. Svazek je ovinutý plastovou chráničkou. Zlom je cca 8 cm od uchycení na extrudér. Tak jsem přívody 5 cm od tělíska cvaknul a nastavil modelářskou silikonovou jedenapůlkou kartáčovinou (kvantum velice slabých vláken), ta vydrží proti původnímu tvrdolanku navěky.
Kdopak jste měl a za jak dlouho něco podobnýho?
No a při tý příležitosti jsem zjistil, že se mi taky v plastu dost uvolnil celokov hotend. Když jsem ho zkusil prsty, tak má vůli kolem 0,5 mm. Dotáhnout objímka už víc nejde. Ladím závitovky a ono to je jinde :oops: Asi se při reverzaci osy hýbal a nepravidelně rozhazoval X a Y. Napadlo mě nařezat kaptonovku a vymezit to s ní.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Zlomení přívodu k extrudéru a jiný radosti

Příspěvekod 50koruny » 16.02.2016 14:00

mne sa tiež uvolnil hotend, pretože som ho vyčistil v ultrazvuku.vtedy som zistil že tam hliník nepatrí.cca 0,3mm po obvode proste zmizli, rozpustili sa a tak som to proste obtáčal alobalom kým to do plastu nešlo tak akurát.hliník ako hliník.a zatial to funguje.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Zlomení přívodu k extrudéru a jiný radosti

Příspěvekod celeron » 16.02.2016 16:43

Zajímavý, že ultrazvuk žere alobal, to jsem si ověřil už dávno, ale myslel jsem, že je to jen problém slabý fólie a že se to na masivním bloku neprojeví. :shock: Jak jsi to měl v UZ dlouho a jakej měla výkon? Alobal sežere 60W UZ za necelých 10 minut, ale to jsou tloušťky setiny milimetru.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Zlomení přívodu k extrudéru a jiný radosti

Příspěvekod 50koruny » 16.02.2016 21:43

25 kHz frekvenciu píšu ale neviem ako dlho to tam bolo ani zvyšok parametrov.ja som to tam nedával ani s tým nepracujem.môžem sa spýtať ale poviem ti že vela z neho neostalo.raz ho odfotím ale dole ho teraz dávať nebudem kým nemám nový.som rád že je tam kde je :D tá ploška na vrchu je doslova rozpustená.ale trysku mi vyčistilo pekne...
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Zlomení přívodu k extrudéru a jiný radosti

Příspěvekod 50koruny » 03.03.2016 20:32

tak tu sú tie fotky.fungoval som na ňom skoro 3 týždne.musel som ho rozpíliť aby som dostal von heatbrake.červíček sa pekne zažral.dal som radšej skrutky.
Obrázek
Obrázek
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků