Občasné ucpávání HE

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod HV. » 03.03.2016 17:51

Alexco píše:Měl jsem podobný problém s klasickým chládičem co má 21mm v průměru. Udělál jsem si 30-ku a je absolutní klíd. On větrák co to chladí nemusí dochladit jak je potřeba. Bohužel je to známá závada, jako že v RAMPSu výměna MOSFETu, a pojistek.


Ahoj, ted nejak nechapu. Tzn, ze mam vymenit puvodni vetrak co je na HE, prumer 21mm, za 30mm? a pak by to melo prestat?
Diky
H
  • 0

HV.
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10.11.2015 18:46
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod Alexco » 03.03.2016 18:24

Ne, jsem výměnil chládič, ne větrák. Výrobil jsem si jiný chládič. U většiny breaku co do J-Headu se prodává je závit na ohřivácí kostku M6, na montáž do chládiče dáli M7, což není normální závit. Zkuste někde sehnát M7 závitnik, v mém železářstvi se na to koukáli dost dívně... a to patřejí do vybávenějších.. Jsem si vše předělál do M6-ky, a mám fakt klíd. Někde jsem dávál i fotku mého výtvoru. Mímo to, že výroba stála jenom zlomeček ceny nového chladiče...
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod zemciko » 03.03.2016 19:53

No to tedy slyším prvně, všecky HE tohoto typu měly u mně m6 na obou stranách. A než větší hliníkový blok to bych raději přidělal větší větrák (sám to tak teď mám), jen je třeba hlídat aby to nefunělo i na topné těleso.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod Alexco » 03.03.2016 20:22

tak větrák o 1 cm větší ti přinese odsun tepla o cca 5%. Zato chládič o 1cm širší na žebrach o možna i 30%. Co je pro koho lepší, ať se rozhodne sam. Jde přidělát i misto obyčejného hlinikového bloku i vodní chlázení, je podobný projekt na thingeversu...
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod HV. » 08.03.2016 00:25

Alexco píše:tak větrák o 1 cm větší ti přinese odsun tepla o cca 5%. Zato chládič o 1cm širší na žebrach o možna i 30%. Co je pro koho lepší, ať se rozhodne sam. Jde přidělát i misto obyčejného hlinikového bloku i vodní chlázení, je podobný projekt na thingeversu...



Ahoj, takze myslis ze cely problem je v teplote? Kde pls najdu foto tveho vytvoru?
Predm diky
H
  • 0

HV.
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10.11.2015 18:46
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod FGA » 28.03.2016 12:04

Můj problém.
Mám tiskárnu od p. Zahradníka. Teplotu na PLA musím mít aspoň 226. Problém je v tom, že při tisku se zasekává filament. Pozorováním jsem zjistil, že se to děje při tisku malých perimetrů. Když se tryska při tisku jakoby chvěje, klepe. Potom se filament kousne. Zubatice brousí filament a ten ucpe ty zoubky. Filament neleze, ale rukou protlačit jde. Filament šedý od p. Zahradníka, ale zkoušen i jiný, stejné to je.
Nastaveno vytlačení 10 cm a projede 10 cm. Vytisknuto i kruhové chlazení, problém trvá. Hotend projet vrtáčkem. Když tisknu a nejsou tam ty "klepací" fáze, tak je to v pohodě.
Děkuji za nápady.
  • 0

FGA
 
Příspěvky: 21
Registrován: 26.02.2016 10:29
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod Car » 28.03.2016 23:54

Předpokládám ,že se ti přehřívá motor extrudéru - udržíš na něm ruku během delších tisků ?
Pokud tam ruku neudržíš ,tak ho buď pošteluj lépe a nebo přidej chlazení ( pasivní AL chladič či malý vetráček) - tímto se ti může přenášet vzniklé teplo do zubatice a tím ti prohřeje i filament a zubatice nepodává ,ale ukusuje .

Snad jsem se trefil
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod s3030150 » 29.03.2016 09:53

ja som mal rovnaky problem s PLA Mladec a po nasadeni hybridneho heatbrakeu tlacim na 195 stupnov, ani raz za poslednych 100m filamentu sa mi to nezaseklo. s kovovym som nevedel vytlacit nic, najneskor po 10 minutach tlace sa mi urobila v heatbreaku bambula. mozno ti pomoze tiez
  • 0

Rebel II, Marlin
s3030150
 
Příspěvky: 356
Registrován: 16.02.2016 16:27
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod FGA » 29.03.2016 12:18

Car píše:Předpokládám ,že se ti přehřívá motor extrudéru - udržíš na něm ruku během delších tisků ?
Pokud tam ruku neudržíš ,tak ho buď pošteluj lépe a nebo přidej chlazení ( pasivní AL chladič či malý vetráček) - tímto se ti může přenášet vzniklé teplo do zubatice a tím ti prohřeje i filament a zubatice nepodává ,ale ukusuje .

Snad jsem se trefil

Možná jo. Dal jsem tisk jednoho předmětu, který to dělal a vytisklo se to v pohodě. Teď si totiž nevzpomenu kdy jsem to tisknul. Teď po zapnutí tiskárny se to povedlo.
Na motoru jinak ruku neudržím ani náhodou. Nevím po jaké době, to jsem neměřil, ale ty tři motory co makají extruder, X a Y ty jsou teplý fest.
Takže, jak jsi myslel to "pošteluj lépe" a čím případně chladit. Četl jsem od tebe že AL pasivem, nebo větráčkem. Mě jde o příklad, nebo aspoň foto. Díky.
Ještě k tomu "klepání" při tisku, tak tím myslím to na videu https://youtu.be/61Ss1Hw_h88?t=153 A chvíli po tom tisku je tam takový cvakání a to je jak tam hobluje filament.
  • 0

FGA
 
Příspěvky: 21
Registrován: 26.02.2016 10:29
Reputation: 0

Re: Občasné ucpávání HE

Příspěvekod FGA » 29.03.2016 22:20

Tak doufám, že vyřešeno. Nejspíš teplota motoru extruderu a ta se pak ještě přenášela na filament. Tisk 80 místo 40 a jede. Sníženo na budičích z 0,5 na 0,4 a už se tolik nehřeje. Pro jistotu, když už jsme sehnali, dán na motor extruderu větráček od procesoru. Pasuje jak pozadí na hrnec.
Paráda, díky moc za Váš čas a nápady. Teď už jenom podružné problémy, pavučiny atd. To už je jedno, tiskneme.
  • 0

FGA
 
Příspěvky: 21
Registrován: 26.02.2016 10:29
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků