Stavebnice vs. sada dílů

Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod Rebel » 24.01.2016 21:43

No, shodou okolnosti jsem ted stavel jednomu bezradnemu zakaznikovi, ktery si koupil zahradnickou stavebnici a musim rici, ze to je sice pripravene vse velice pekne az na to, ze skutecne clovek musi pajet. Navic k tomu nemel (nedostal jsem/nehledal jsem) zahradnicky navod (ne ze bych ho potreboval, par tiskaren RII uz jsem videl :D), takze byl uplne ztracen v davu a i sam jsem nektere doplnky moc nepochopil.
Bohuzel ta pajka musi k teto stavebnici byt, p. Zahradnik nepocita uplne s laickym stavitelem.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Pomoc s Elektronikou.

Příspěvekod kroxigor » 24.01.2016 22:45

Co naděláš je to levnější než JRC kde se pájet nemusí a lidi to kupujou ...

Zahradník návod posílá emailem zákazníkovi jako odkaz ... je to stránka na jeho webu běžně nepřístupná
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Pomoc s Elektronikou.

Příspěvekod Rebel » 25.01.2016 00:19

Posledni OT zde....... No, pokud necemu rikam stavebnice, tak by to melo tak asi byt ne? Tedy melo by to jit sestavit bez pouziti naradi, ktere zrovna kazdy kdo chce tisknout doma mit zrovna nemusi a nejsem si jist, zda se o te jeho potrebe vetsinou nedozvi az ve chvili, kdy to zacne skladat. Uz jen absence "utajeneho" manualu pred koupi a stavbou se mi zda dost zvlastni.
Tedy dle meho jsou jen 4 rozumne cesty. Bud nekdo ma chut se s tim poprat a pak je nelepsi cestou si projit tim od zacatku, tedy si vse poshanet a studovat a zabit tim spoutu casu, bebo koupit stavebnici, ktera mu usetri prave ten cas a nebo jit na workshop, popripade to koupit hotove a nechat si to aspon trochu vysvetlit od prodavajiciho.

Schvalne si vsimni, co je tu lidi, kteri prave to "....... se pájet nemusí a lidi to kupujou ... " trochu nedavaji, protoze s tim pajenim nepocitali.

A to nejsou jen lidi tady, mam jich spoustu i v mailu. Je mi vcelku jedno, kde si lidi stavebnici, respektive v tomto pripade spise set dilu kupuji, ale mel by se asi nejdrive kazdy zamyslet nad tim co da a neda na zaklade informaci, ktere si predem od produktu koupi.

V tuto chvili, kdy mam jednoznacne srovnani stavebnic od JRC a p. Zahradnika musim jednoznacne konstatovat, ze skutecnou stavebnici dodava pouze jeden.

PS: Pardon, musim vzit z5 srovnani vyse, protoze p. Zahradnik nedodava stavebnici, ale "Kompletní sada dílů" coz je tedy pravda, nektere jsem ani nedovedl aplikovat a na druhou stranu mi treba chybel drzak zdroje, ale treba se nekde zatoulal. Nic mene je tedy potreba si pred nakupem a vyberem dodavatele zvolit, co clastne clovek chce. Tedy stavebnici ? Nebo "Kompletní sadu dílů" ze :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Pomoc s Elektronikou.

Příspěvekod kroxigor » 25.01.2016 06:34

Ano má to označený jako "Kompletní sada dílů" a má to i na stránkách v popisu uvedeno, že jsou přiloženy součásky k výměně na RAMPS. Nejsem si jistej jestli to měl takto označený od začátky.

Pokud se nepletu tak držák zdroje v sadě nemá - je ke stažení a vytištění na jeho stránkách.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod Rebel » 25.01.2016 08:36

No, ten drzak mi pripada trochu jako kapitola sama pro sebe :D Tiskl jsem ho, ani nevim jak dlouho, ale hodne :D Chapu, ze ty male, co tam mam jsou skutecne male, ale tak nejak funguji a pevnostne jsou na tom stejne, ale proc tam nejsou tedy v pripade toho setu zadne nechapu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod kroxigor » 25.01.2016 08:44

Protože tam je jiný zdroj, který těma malejma nepřiděláš nemá to packy jako u JRC zdroje

Jo ten jeho se tiskne snad 5h už nepamatuju jak dlouho to jelo
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod Rebel » 25.01.2016 09:20

To vim, ze tam je jiny zdroj, ale nepripada mi neresitelne udelat drzak mensi a jednodussi. Video k drzaku je plne vyhod a bezpocnostnich prvku. To je super, ale nez se podari novackovi vytisknout ten drzak, tak se mu ten zdroj bude pekne dlouho valet vedle tiskarny.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod kroxigor » 25.01.2016 09:51

S tím souhlasím. Na tisk to není moc jednoduché zvlášť z ABS.
On ten držák není ani moc praktickej - narvat do něj dráty a zašroubovat je jak montovat karburátor přes vejfuk.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod mgiorgio » 25.01.2016 18:47

Ahoj Dan a rebelove
Prvom rade sem ti chcem gratulovat pekny dizajn a jednoduchost.
Ja som tiez objednal kompletny sadu od Pana Zahradnika ale mal som viac dovodu, prvy dovod ze na slovensku JRC neposiela sadu a slovenska stranka Brloh.sk to mal dlhodobo vypredane, dalsi dovod preco som volil jeho ze mi posielal dieli vo farbe ake som chcel, aj som dostal link na nastavenie ako pre zaciatocnik, v popise mal ze na RAMPS su odstranene dieli ktore sa maju vymenit aj som tam suciastky. Nie som elektrotechnik ani som doteraz elektricku plosku nenapajal ale zvladnute je aj ked som pouzival na to cinovacku z Lidl sa to dalo. Podarilo sam i to postavit celkom pohode aj ked som vacsinou na mechaniku a nie na elektroniku. Jedinu vec so som musel hned vymenit to bolo ventilator na Hotend so sa mi po 5 hodin zacalo sa vynechat co bolo ku hotendu 3Draty, ale to som hned vytacil ten drzak co je tu ( vdaka za to)
zatial to mam len mesiac este som na zaciatku len sa mi podarilo len z ABS nieco vytlacit, viem ze som daleko od vas Know how, ale zatial sa to musim prestudovat. ak budem moct pokusam sem vlozit fotku...

Zdravim Vas a Vdaka za podporu
  • 0

Rebel 2b 12V prerobeny z Rebel2 od P Zahradnika, 200x200
Rebel Scube 24V 300x200 novo postavene
mgiorgio
 
Příspěvky: 186
Registrován: 05.12.2015 12:52
Bydliště: Juhozapadne Slovensko (Nie Bratislava) Dunajska Streda
Reputation: 0

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod xschwr...x » 26.01.2016 07:27

Můžu potvrdit vše co je psáno.
Zahradník slibuje že pošle vše co je ke stavbě potřeba, ale návod nikde a ty na které odkazuje za moc nestojí. Nebýt fotek tady na fóru tak se trápím doteď.

S letováním jsem počítal, to bylo oznámeno předem. A je to jediné na co má skutečný návod. Jediný problém bude pro někoho mikropájka. Trafem bych to asi nezkoušel.

Držak zdroje mě překvapil jen svojí nepřítomností. Vyřešil jsem to hliníkovým plechem.
Ten držák co má na vytisknutí se mi vůbec nelíbí.

Kvalita tištěných dílů, je myslím si, hodně dobrá. Kov co dodává už dobrý není.
Matičky křivé, závity v nich vyosené. Lineární ložiska tuhé, zaseklé. Většinu jsem musel rozebrat vymýt a nahradit "hranaté" kuličky.

Univerzální držák filamentu až tak univerzální není. Na 0,5kg esun nejde použít.

Slibovaná podpora při stavbě a tisku je na bodu mrazu. Možná mi drži palce ať termistor ukazuje to co má. Fakt dík.

Kabely zkrácené na příslušnou délku taky moc nejsou. Fakt nevím kam je všechny narvat aby to trochu hezky vypadalo.

Ale zakončím to pozitivně. Nebýt problému s termistorem, který mi teď ochotní lidé zde pomáhají řešit, a těch pár dalších nepříjemností, tisknu hned na první dobrou.
Nic křivého, nevyplněného nebo připojeného. Nastavení co dodává funguje perfektně (vytisknu krásnou žábu i gekona).
Pro někoho, kdo nechce shánět díly všude možně, ale nechce kompletní sestavenou, je to dobrá volba za slušné peníze, ale chce to trochu vlastní iniciativy.
  • 0

xschwr...x
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01.12.2015 22:06
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Reputation: 0

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod kroxigor » 26.01.2016 20:45

xschwr...x píše:Můžu potvrdit vše co je psáno.
Univerzální držák filamentu až tak univerzální není. Na 0,5kg esun nejde použít.


Jde použít eSun 0,5kg používám. Pravou nech tak jak má být a levou část otoč, dotáhni matkou špulka se vystředí a drží. Včera jsem tak tisk 5h a v pohodě.
Vylepšením je, že jsem na pravou část dal samojistící matku a tím mám danou pravou zarážku a šroubuju jen levou matku.

O Zahradníkově podpoře radši tiše pomlčím ...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod xschwr...x » 26.01.2016 21:55

Na špulku mám ze silonu utočenou a rozřezanou rozpěrnou redukci na průměr, tak aby to drželo, takže problém nemám. Co jsem hned upravil byla ta závitová tyč. Při tisku se zakousávala do držáku a celé to přeskakovalo. Zasoustružil jsem konce a do plastového držáku dal, do toho "U", 0,1 mm nerez plech.
  • 0

xschwr...x
 
Příspěvky: 17
Registrován: 01.12.2015 22:06
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Reputation: 0

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod kroxigor » 26.01.2016 22:59

Já tam mám jen plech do U z plechovky od piva (to jsem vypil) :lol:
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod Pepe_Lopez » 26.01.2016 23:02

A já tam ohnul kanclsvorku a taky to funguje 8)
Na plech se chystám až někdy ....
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod Rebel » 26.01.2016 23:36

A ja tam mam tu zavitovku a je mi to uplne sumak :D Nic nepreskakuje, asi je zajeb.. tim nastrouhanym plastem. Ale nemam ten uzasnej uninerzalni garden drzak, mam jen vymezovaci krouzky, z cehoz je jeden zalepenej na tvrdo ne te zavitocve vterinakem a druhej jen nasunuju, popripade pridam vytistenou vymezovaci distanc, kterou mam ve 2 rozmerech podle sirky civek. Vymena civky do 10s, zadne sroubovani ........ ;)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Další

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků