Stavebnice vs. sada dílů

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod kroxigor » 27.01.2016 06:43

Rebel píše: uninerzalni garden drzak


Tak to pobavilo :lol: :lol:
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod smekac » 27.01.2016 19:55

Já jsem jedním z těch co kupovali u p. Zahradníka. Návod jsem dostal odkazem v emailu + přiložené odkazy, pročetl návod na JRC, a za 3 večery bylo hotovo. Pájení se zvládnout dalo. Takže za mě jsem určitě spokojený. Ovšem taky tomu předcházelo studium tohoto diskuzního fora ... :-D
  • 0

smekac
 
Příspěvky: 12
Registrován: 05.12.2015 15:34
Reputation: 0

Re: Stavebnice vs. sada dílů

Příspěvekod ladinek » 04.02.2016 15:03

Já jsem koupil sadu tištěných dílů z reprapobchod, ostatek tak různě, něco z Česka, něco z Číny. Arduinem vládnu, pájkou taky, chtěl jsem si to prošlapat se vším utrpením, abych to dobře pochopil. Kolega z firmy koupil sadu od Zahradníka, za víkend to postavil a tiskl, já jsem se tím táhl od prázdnin 2015, pomalinku, po víkendech, jak se díly scházely. Kompiluju si sám Repetier FW, podle toho, jak přidávám věci. To se mi už vyplatilo, protože mi neměřil termistor na T0, po hodině bádání, měření ohmmetrem atd. jsem zjistil, že jemné ruce činských dětí asi zapomněly zapájet odpor k T0, tak jsem termistor přepíchl k T2 (T1 je hotbed), zkompiloval FW a bylo.
Ale proč píšu: Sada dílů z Reprapobchodu je bídná, vůbec tam nebyl držák kabelů na vozík extrudéru ani držák ventilátoru, tak to byly první věci na kterých jsem ladil tisk nejprve z PLA, když jsem ještě neměl hotbed. Pak držáky cívky filamentu jsou oba stejné, ne symetricky od sebe, díky tomu nahoře zabírají víc místa, protože musí být od sebe dál. A kvalita vytištěných stejných dílů, tady Zahradník vede. Úpravu RAMPS jsem dělal trafopájkou na chalupě, ne že bych neměl mikropájku, ale ta trafo ty hamatné věci líp prohřeje.
  • 0

ladinek
 
Příspěvky: 17
Images: 1
Registrován: 29.01.2016 16:32
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron