Stavba Rebel II HD od JRC

Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod poutnik » 17.01.2016 23:52

Zdravím všechny zkušené,

jsem naprostý začátečník. Pořídil jsem si tiskárnu Rebel II HD z jrc.cz a zatím se propracovávám mechanickou stránkou stavby. A už jsem narazil na problém (postupuju přesně podle návodu, který jsem si stáhl ze stránek jrc.cz - strana 17): do Z pojezdů se mi ani náhodou nedaří vtlačit mosazné matice M6, výřez pro ně je příliš malý. Zkoušel jsem to i přitahovat přes závitovou tyč (zašrouboval jsem ji do matice kterou jsem potřeboval vtlačit, z druhé strany jsem zašrouboval druhou matici a tu jsem na závitnici dotahoval). Bojím se, aby mi Z pojezd nepraskl... Máte někdo prosím nějaký tip jak dosáhnout "vtlačení" do matice do toho Z pojezdu? (četl jsem i návod modifikovaný od p.Zahradníka, kde bylo doporučeno nahřátí pájkou a pak p. Zahradníkem nedoporučení tohoto postupu. To jsem ale zatím nedělal, právě kvůli námitkám p.Zahradníka).

Díky za radu

Jiří
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod Kolouš » 18.01.2016 11:39

Bylo to vcelku na knap....přitáhl jsem to z druhé strany pětkou šroubem s velkou podložkou a nějak to přežilo ;-) Závitovku bych v tom moc netrápil.
  • 0

Kolouš
 
Příspěvky: 219
Registrován: 20.11.2015 17:23
Bydliště: Kaiserslautern
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod zemciko » 18.01.2016 17:14

Je ti ABS nebo PLA? Jinak nahřátí matky a pak vtlačení může pomoct ale nesmí se to přehnat (taky by ji člověk mohl vtlačit moc nebo nakřivo..). Do ABS to bývá menší problém, je měkčí a přizpůsobí se. Jinak pokud je tam ten rozdíl malý tak taky stačí trošku zbrousit tu mosaznou matku pilníkem...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod mcparyk » 18.01.2016 17:52

Já sem přebytečný plast vyřezal a pak jsem to tam jemně natkloukl paličkou na maso
  • 0

mcparyk
 
Příspěvky: 163
Registrován: 25.04.2015 13:49
Bydliště: Vrchlabí
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod poutnik » 18.01.2016 22:20

zemciko: original dodávka z JRC, myslím si, že ABS.

Nakonec jsem to tam natlačil pomocí široké podložky a šroubu M6. Šlo to ale opravdu těžko, jsem byl překvapen jakou sílu ten plast vydrží bez poškození.

Každopádne díky za rady. Tiskárnu jsem před chvílí dokončil, ale nastavování a testování dám až některý další den.
  • 0

Naposledy upravil poutnik dne 05.02.2016 13:51, celkově upraveno 1
poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod Pepe_Lopez » 05.02.2016 12:34

Abych zbytečně nezakládal nové téma, přidám to se.

Právě jsem se stal čerstvým majitelem stavebnice Rebel II HD od JRC. Teda abych upřesnil, já ne, ale naše škola. Koupil jsem jednu pro naše žáky, tak jsem zvědav jak se s tím popasují. Nejradši bych si ji vzal domů na víkend a postavil, ale to by přišli o to nejlepší :). Takže "bohužel" začínáme stavět až v pondělí. :mrgreen:
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod poutnik » 05.02.2016 13:54

Jo jo, ona ta stavba je taky zábava. Je to m.j. procvičení v preciznosti, ale zase ta radost, když to pak dělá to co člověk chce... ta frustrace když to nedělá to co by mělo... největší potíž mi dělalo seřízení Y pojezdu, to je fakt porod.
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod blackdot » 07.02.2016 01:14

poutnik píše:Jo jo, ona ta stavba je taky zábava. Je to m.j. procvičení v preciznosti, ale zase ta radost, když to pak dělá to co člověk chce... ta frustrace když to nedělá to co by mělo... největší potíž mi dělalo seřízení Y pojezdu, to je fakt porod.

Co jsi mel za problem na Y pojezdu? Treba bych se priucil :)

Ja mel problem s tim ze se me nedarilo dotahnout stolek na loziska pojezdovych tyci. Pokud jsem to dotahl, tak se me to vzpricilo a byla fuska s tim stolkem rucne pohnout. Musel bych mit drivery hodne vytocene, aby s tim pohli.
Vyresil jsem to tak, ze jsem nechal ty kluzne loziska s pouzdrama nedotazene k spodni desce heatbedu, takze si vzdy najdou spravnou polohu a pohyb v ose Y je naprosto volny. Ale mam obavu ze trosku trpi presnost. Rad bych to v budoucnu vyresil.

Sent from my T100TA using Tapatalk
  • 0

blackdot
 
Příspěvky: 42
Images: 2
Registrován: 29.12.2015 22:22
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod celeron » 07.02.2016 01:48

Vem si Y tyč a zkontroluj valením na rovný ploše, zda není ohnutá, či jinak křivá. Pokud bude rovná, nebude se při valení měnit odpor a bude se sama kutálet.
Pokud bude dobrá, nasaď na ní oba domky s lineár ložiskama a postav to ploškama, co dosedaj na Al podložku bedu zase na něco rovnýho, třeba na skleněnou desku stolu. Někdy je vidět křivost domků hned, pokud ne, dá se to zjistit objetím domku třeba cigaretovým papírkem, zkoušej ho strkat mezi sklo a domek. Pokud někde zjistíš vůli, dá se "vyplnit " slabou izolepou a zkompenzovat tak případný zkřížení. Někdy stačí jen domky otáčením a prohazováním srovnat tak, aby měly všechny vůli na jedný straně. No a taky polož Al podložku bedu na rovnou plochu, zda je taky rovná.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Stavba Rebel II HD od JRC

Příspěvekod poutnik » 07.02.2016 11:31

Ne, tak na tyčích jsem křivost nepozoroval. Šlo o to, že jsem dlouho nemohl (i s pomocí mikrometru) nastavit Y tyče a stolek tak, že pokud jsem všechno dotáhl, tak aby to jezdilo pěkně plynule. Strašně dlouho se mi to křížilo a zvláště při pozici blízko zadního okraje se to zasekávalo a šlo ztuha. Ale už jsem to srovnal. S mikrometrem jsem to nastavil, pak jsem to chvíli nechal jezdit s lehce povolenými držáky ložisek ve stolku, nakonec jsem je dotáhl a doupravil zadni konec levé tyče Y pojezdu. No a zatím super.
  • 0

poutnik
 
Příspěvky: 206
Images: 10
Registrován: 06.01.2016 14:22
Bydliště: Brněnsko
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron