Cena Rebel II - jen konstrukce?

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod zemciko » 02.01.2016 12:57

Car píše:zemciko : že jsi se nechal zlákat na kalený tyče(sezóní záležitost) , je jen tvoje věc - mám tu nerezový hlazenky na několika tiskárnách , jedou téměř 24 hodin denně ( někdy musím sundávat i výtisky) a po 3 letech ani nepoznáš , že po nich něco jezdí . Tedy za mně pokud z 3D tiskárny nechceš dělat CNC stroj a pochopíš ,že je třeba mít vůle ,aby tiskárna běhala jak má , pak bude i velmi přesná a životnost komponentů velmi uspokojivá a za ušetřené peníze si kup raději cívku materiálu na kalibraci tiskárny .

"Hlazenku" jsem měl na první tiskárně před x lety. To co píšeš je nesmysl a nesouhlasím s tím. Kalené broušené tyče nejsou sezónní záležitostí ani omylem. I pokud bych měl v kontaktu s ní jen kluzné elementy místo kalených kuliček lineárních ložisek, tak by tu pořád byla výrazně nižší tuhost...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod Car » 02.01.2016 23:50

Tuhost dělá konstrukce - vodící tyče mají opravdu jen vést a 10 kilo na to házet asi nebudeš . tak k čemu kalený tyče a kalený kuličky v lineárech , každý normální konstruktér ví , že kaleny s kaleným nikdy ! a něco musí určit jako opotřebovatelný díl ( náhradní součástka bývala většinou i ta nejlevnější ) Lineární ložisko s měkýma kuličkama a si neseženeš , takže leda tam dát zedaxový kluzný ( cenový nesmysl LM8UU za 20 kč vyměnit za Zadaxový za 100,-kč) .No asi jsi cenově trošku mimo základní levnou variantu 3D tiskárny - proč si rovnou nekoupíš něco za 50 000,-kč , když je přece jasný ,že je to nejlepší .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod zemciko » 03.01.2016 14:15

Každý "normální" konstruktér ví že kalený kuličky v ložisku běhají po kalený ložiskový dráze ... tak mi tu prosím nevykládej takové nesmysly... Vážně si myslíš že lineáry na cnc nejsou kalené kuličky na kalené vedení?? Ohledně tuhosti nakresli si dvě tyče v délce +-40-50cm na obou stranách je podepři a zatiž to uprostřed 1kg váhy, přičemž počítej že se to ještě porudce pohybuje a zátěž není v ose, takže to může být i víc. Větší tuhost rozhodně poznáš a to ani nemluvím o větší přesnosti a přímosti těch kalených broušených tyčí...
Ale klidně si to postav z papundeklu pokud chceš, ono to taky pojede, jen mi netvrď že je to lepší/stejné.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod Car » 03.01.2016 15:03

Kde na standartní tiskárně Rebel II máš dráhu tyčí 40 - 50 cm ? nejdelší " volná dráha" je na stolku 350 mm . Pozlacený kohoutky na záchodě máš doma taky ? nebo rovnou celý ze Zlata na první pohled to opravdu nikdo nepozná ,ale ten pocit a cenový rozdíl . Nebudeme se tu hádat : kdo chce základní verzi tiskárny ,aby vůbec věděl jak co funguje , určitě mu budou dobře sloužit základní komponenty Nerez hlazenky a Lineální ložiska . Rozhodně by mi jako staviteli dalo více práce seštelovat kalený tyče . Mi to začíná připadat jako zbrojní průmysl Tiger (Německo) vs IS ( Rusko) neboli velmi nákladný stroj na výrobu a na opravu když se něco po.. Vs funkční levný stroj s velmi dostupnými náhradními díly za pár korun a to přitom mají oba stejnou funkci - střílet a chránit svoji posádku . Mám výborný nápad začněte nabízet tiskárny s přesným lineárním vedením k CNC strojům sice to stojí o pár babek navíc ale co bude to takový hit mít doma něco jiného , že to rozhodně půjde nadračku a ta "přesnost" . za mně rozhodně NE ! ten kdo s tím začíná a neví ,jak co má fungovat by měl zvolit základní variantu s možností později si to obměnit ,aby měl jistotu ,že když to postaví tak to i pojde a nebude zklamaný z toho ,že mu to nejde doladit . Několik takových jsem už poznal a tahat tiskárnu z popelnice kam ji naštvaný začátečník poslal , je fakt pocit na pytel .
Buď bude 3D tiskárnu schopen sestavit a rozjet každý a nebo to bude jen produkt pro šikovné lidi .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod zemciko » 03.01.2016 16:32

Na to objednat si kalené broušené tyče místo "hlazenky" žádnou šikovnost navíc nikdo nepotřebuje pracuje se s nimi úplně stejně a dají se koupit jak v jrc tak objednat na míru z cnc shopu. 8mm verze není ani nijak extra drahá. Já reaguji primárně na nesmyslné tvrzení, že je to "jen móda". Není to móda má to rozhodně svoje opodstatnění, fakticky doložitelné a číselně. A srovnávat to se zlacenými kohoutky je už úplně mimo.
A mimochodem svého času na původním mendelu stačil měsíc dva a v "hlazenkách" byly vydřené drážky..
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod Prasavec » 08.03.2016 21:56

bojkas píše:Ahoj, na tiskarnu jsem posledni dobu dost zanevrel. Chci se zeptat, na kolik by vysla stavba samotne konstrukce bez veskere elektroniky a bylo by mozne na ni napasovat motory sx17-0906 od microconu. Jsou o neco vetsi.

Dekuji za tipy


Přidal jsem na Rebel II další krokový motrek a nejspíš jsem spálil pojistku ve zdroji, tak si radši zkontroluj vstupní parametry.
  • 0

Prasavec
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22.02.2015 21:51
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod duruz » 18.05.2016 15:17

Já se zeptám..asi hloupě, ale je ten elox tak nutný na konstrukci?
  • 0

duruz
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15.05.2016 09:51
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod Rebel » 18.05.2016 18:25

Rozhodne, bez nej to netiskne ;)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod duruz » 18.05.2016 19:02

Diky za informaci pro idioty. Spise me zajimalo, zda spineni hliniku nejak extra vadi pri manipulaci (zase tolik snad nepousti) nebo zda se časem projevi nejaka neesteticka oxidace.
  • 0

duruz
 
Příspěvky: 17
Registrován: 15.05.2016 09:51
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod Rebel » 18.05.2016 19:39

Pokud to nebudes mit ve vlhku, tak ti to nezoxiduje. Samozrejme to omatlas rukama, tak budes lestit, pokud ti to bude vadit :D Ale uprime receno, nebudes asi moc koukat na profily, ale hlavne na to co z toho leze :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod RiMaServis » 18.05.2016 23:07

na druhou stranu, cena eloxovaného hliníku na jednu tiskárnu je cca 300,- to zase není tak závratná částka
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod Rebel » 18.05.2016 23:19

No, to už dávno není pravda. Maloobchodně 466,- s DPH + doprava.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod RiMaServis » 18.05.2016 23:24

tak nevím, kupoval jsem hliník cca týden zpět, 6m stojí 892,- včetně DPH + doprava 130,- (profil nařezany na 3x2m) na jednu tiskárnu potřebuješ cca 2m, takže to máš 341,- na jednu. A to je maloobchod.
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod Rebel » 18.05.2016 23:29

No, nevim, mě to píše na ehlinik.cz 945,- za 6m. Tedy dražší než píšeš a ještě nenařezaný. Nepředpokládám, že si to někdo kupuje neřezaný, protože to normální člověk není schopen doma pilkou přesně a kolmo nařezat, jako v alupě.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Cena Rebel II - jen konstrukce?

Příspěvekod RiMaServis » 18.05.2016 23:34

tak to museli během týdne zdražit :( já mám na faktuře to co píšu
  • 0

--------------------------------------------
Radek
Rebel sCUBE 300x200, Rebel LC, Pruša Mini+
RiMaServis
 
Příspěvky: 131
Registrován: 04.04.2016 13:13
Bydliště: Frýdlant n.O.
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron