Zasekavani osy X

Zasekavani osy X

Příspěvekod blackdot » 30.12.2015 21:56

Ahoj, poradilo se me poskladat tiskarnu vcelku uspesne, moc kroku zpet nebylo potreba :)

Ale narazil jsem na problem pri kalibraci proudu pro motorky. Pri nastaveni "rozumneho" proudu pro motor X, kdy se motor moc nehreje a drivery jsou vlazne. Ale pak motorky nemaji silu pro pohyb v rozmezi 150mm a dale v ose X.
Zacne pojezd drncet a remenice se rozvybruje. Pojezd urcite popojede mensi vzdalenost nez mu rozkazu v Reperier-Hostu.
Pokud jsem pridal proud, tak jsem se dostal dale (180mm), ale to stejne drnci.
Premeril jsem vnejsi vzdalenosti mezi tycemy pojezdu na 3 mistech a lisi se o ~0.15mm mezi levou a pravou stranou. (V levo 57.78mm, u prostred 57.82mm a v pravo 57.63mm).
Pri pohybu pojezdu rukou to jde relativne prynule do 3/4 rozmezi, dale uz to jde vice a vice ztuha.

Podle navodu jsem snad udelal vse v poradku a na silu se me osy roztahovat moc nechcou.

Mam HD model, takze pouzivam kluzna loziska...

S kluznyma loziskama jsem narazil i pri serizovani drzaku lozisek na desce pojezdu. Pokud ty drzaky dotahnu, pak sotva rucne pomelu s deskou. Tak je mam ted jen lehce utazene a deska jezdi uz dobre, jen mam strach aby se to pri tisku nepovolovalo vic a vic... Vule se tam zatim zadna nezda.
  • 0

blackdot
 
Příspěvky: 42
Images: 2
Registrován: 29.12.2015 22:22
Reputation: 0

Re: Zasekavani osy X

Příspěvekod blackjack220 » 30.12.2015 23:14

Přesně tohle mi to dělalo taky. Zkusil jsem přidat proud do motoru, ale stejně to drnčelo a neujelo to požadovanou vzdálenost. Ale dělalo to jen kousek od endstopu a když jsem pojezdu trochu pomohl rukou, tak to místo přejel a pak už to jezdilo docela v pohodě.

Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem snížil rychlost pojezdu na ose X. Teď už to jezdí na celé vzdálenosti bez drnčení. Možná půjde zase zrychlit až se ložiska a tyče trochu "ojezdí".
  • 0

Rebel 2 HD, firmware Repetier 0.92v9
blackjack220
 
Příspěvky: 127
Registrován: 10.11.2015 21:02
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Zasekavani osy X

Příspěvekod kroxigor » 31.12.2015 08:05

Zedexová ložiska opravdu potřebují precizní seřízení rovnoběžnosti pojezdových tyčí.
Chce si s tím hodně pohrát a odstranit všechna zkřížení a nesouososti, pak to lítá parádně.
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Zasekavani osy X

Příspěvekod Kolouš » 31.12.2015 13:48

  • 0

Kolouš
 
Příspěvky: 219
Registrován: 20.11.2015 17:23
Bydliště: Kaiserslautern
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron