Kde nastavím podávání filamentu?

Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod jansnydr » 09.12.2015 10:13

AHoj Všem, jsem zde nový, tak se omlouvám za elementární dotaz. Předevčírem jsem konečně složil tiskárnu Rebel II a začal se věnovat kalibraci tisku. Vše vypadá dobře, tiskárna dělá to co má, každopádně mám jeden zásadní problém. Tisknu si testovací kostku 20x20x20mm a mám podezření že mi tiskárna dává málo filamentu do tisku, když na filament vůči hlavě přitlačím tak to tiskne OK, kontroloval jsem krokový motor a těsnost průchodu k trysce, nevypadá to na problém. Možná jen neumím nastavit kolik filamentu má tiskárna podávat.


Předem děkuji za začátečnickou pomoc
  • 0

jansnydr
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09.12.2015 10:09
Reputation: 0

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod Rebel » 09.12.2015 19:58

V prve rade by si mel mit serizene delkove davkovani filamentu. Tedy kdyz v Repetier-host zadas vytlacit 100mm filamentu, musi ti +- ho 100mm zajet do extruderu.
Nasledne si pak procentualni pridani ci ubrani doladis take v hostu, treba primo pri tisku a aby si to nemusel nastavovat pred kazdym tiskem znovu, zadas si to pak do slicru, ktery pouzivas.
Je to tu popsano a diskutovano pomerne casto. Trochu pohledej :)
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod Alexco » 15.01.2016 18:51

Ahoj, síce jsem tu nový, ale teprv si dávám dohromady rebela, teda jeho modifikáci. Celohlinikový, jelíkož jsem blb a nechál jsem si vytísknout díly, ale kdo to tísknul tak dal plnění na snad 20%, a nizkou teplotu, tak veškeré díly jsou absolutně nepoužítelné, se rozpadavají a při jakékoliv manipuláci se drolí, ale to už není můj problém. Problém je v oživení, všechny osy fungují jak májí, ale je nejak dívný extruder. Mám Mega 25660-ku s RAMPS 1.4-kou A4988-ky a LCD. pokud ovládám extruder ručně přes LCD, vše jde krásně, zadám vytlačit 10mm filamentu, a on jí vytlačí 10mm. Pokud dám vytlačit jakékoliv množství přes Hosta, nehné s ním ani o piď. Ani tam ani zpátky. zpracováný soubor ze sliceru spustí tisk, ten proběhá, ale s málou závadou, nejpodává filament.... A to jak při tisku z PC, tak i z karty. Ruční posun chodí, teploty jsou vpohodě, ale prostě při tisku ani krok. Nevíte čím by to tak mohlo být? FW mam od repetiera z webu s konfiguraci pro mne.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod blackjack220 » 15.01.2016 19:18

Nemáš náhodou v Repetier-host zaškrtnuté políčko "Tisk nanečisto"? Je to v manuálním ovládání dole, pod teploměry.
  • 0

Rebel 2 HD, firmware Repetier 0.92v9
blackjack220
 
Příspěvky: 127
Registrován: 10.11.2015 21:02
Bydliště: Plzeň
Reputation: 0

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod zemciko » 15.01.2016 19:32

Tohle mi kdysi dělalo špatné nastavení typu tiskárny ve sliceru. V G-kodu pak chyběly informace co potřebovala tiskárna pro posuv filamentu. Stačilo zaškrtnout správný druh tiskárny a najednou to jelo :0).
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod Alexco » 15.01.2016 19:44

tisk nanečisto nemám zapnuty, slícer je nastavený , dál jsem FW 0.91, z fora, a rozjel se. Ale chcí zjistit jak je to v 0.92-ce. je tam lepší čeština. navíc tiskarna bere informace z eepromky.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod Alexco » 18.01.2016 15:08

No je to vyřešeno, chyba bylá ve firmware. Stačílo nahodit konfigurák do Webového konfiguratoru, a už to jede.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod Rebel » 19.01.2016 10:12

A kde byla tedy chyba ? Smyslem fora je se podelit o reseni a popripade vyreseni problemu.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Kde nastavím podávání filamentu?

Příspěvekod Alexco » 20.01.2016 10:58

Koukál jsem, že původně nahraný FW od repetiera mi do FW uložil tisk na nečisto, jako zapnutý, ani změna přes LCD, ani přes repetier host nevedla ke změně. Prostě se to nevýplo. Dívné ale pro Host to bylo vypnuté i kdýž realně bylo zaplé.
  • 0

Nikomu to nevnucují, já experementují, ty experementuješ, řekneme to mezi sebou a třeba něco pozitivního vzníkne i pro jiného...
Alexco
 
Příspěvky: 87
Registrován: 13.07.2015 06:11
Bydliště: Vranová Lhota u Morávské Třebové
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků