Přechod na Rebel II HD

Přechod na Rebel II HD

Příspěvekod Regis » 18.10.2015 13:02

Všechny zdravím.

Cca před rokem jsem dokončil Mendel RepRapPro (z kitu) a dodnes jsem si s ním užil spoustu zábavy a vytisknul na něm docela dost. Nejvíc mne asi bavilo, když jsem tiskárnu ladil tak, aby byl tisk co nejlepší. (Což se mi, myslím docela povedlo). Primárně tisknu z PLA.
Protože ale je to co mám už překonaná generace, rád bych přešel na nějaký novější stroj. Uvažuji primárně právě o Rebelovi, nyní pochopitelně o verzi HD.
Rád bych se zeptal těch, co mají s tiskem na různých typech tiskáren zkušenosti, nakolik je proklamovaná zvýšená přesnost u HD modelu znát oproti 2.generaci 3D tiskáren. (Předpokládám, že už jen vyšší tuhost rámu u Rebela by měla pomoci).
Ohledně Rebela (počítám, že koupím kit z JRC) mám ještě 3 dotazy:
1) Je v sadě dodávaný hotend použitelný bez problému jak pro PLA, tak pro ABS? Zde ve fóru jsem se setkal se smíšenými názory na defaultní hotend. Nebo je lepší rovnou upgradovat na něco jiného a pokud ano, tak co byste doporučili?
2) Skutečně neexistuje nějaká exaktnější metoda nastavování proudu do motorků, než je popsaná v návodu? U mendela byl stanoven odpor potenciometrů a nastavování byla brnkačka, tady mi to přijde jako dost velká duchařina.
3) Bude kit z JRC možno do budoucna bez problémů přestavět na Rebel III?

Díky moc předem za jakékoliv tipy a odpovědi.
  • 0

Regis
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2015 12:42
Reputation: 0

Re: Přechod na Rebel II HD

Příspěvekod lubos » 18.10.2015 14:11

2) to víš že ano, mrkni jak ty drivery fungují http://reprap.org/wiki/A4988_vs_DRV8825_Chinese_Stepper_Driver_Boards a pročti si o nastavování proudu do motorů, je to tam posáno celkem srozumitelně http://reprap.org/wiki/Pololu_stepper_driver_board#Tuning_motor_current ;)
  • 0

lubos
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03.02.2014 14:59
Bydliště: Úvaly
Reputation: 0

Re: Přechod na Rebel II HD

Příspěvekod Car » 18.10.2015 21:43

3) ANO REBEL II jde snadno Přestavět na REBEL III - bylo to s touto myšlenkou dělané ( i když tedy je tam dost plastových dílů jiných ,ale konstrukce a elektronika jsou stejné ).

1)UNIVERZÁLNÍ HOTEND NEEXISTUJE - je třeba , aby tiskař věděl co má dělat ,aby s daným hotendem šlo tisknout vše co potřebuje a je jedno jaký máš - toto zde na fórech se neustále probírá ze všech stran , takže tu najdeš i rady co stím atd.
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Přechod na Rebel II HD

Příspěvekod Regis » 22.10.2015 17:21

Ok, díky za odpovědi. Ještě jeden krátký dotaz. Uměl by někdo prosím porovnat Rebel IIHD a Prusu i3 plus z hlediska kvality tisku? Obě tiskárny jsou mechanicky velice podobné, zajímalo by mne, nakolik se výstup těchto dvou strojů liší, případně co jsou výhody nebo slabiny, pokud se porovnají tyhle dvě tiskárny.
Jsem tu nový, a vím, že tohle je primárně diskuze o tiskárnách Rebel, pokud je takvýto dotaz proti místní etiketě, omlouvám se a dotaz smažu. Díky moc předem.
  • 0

Regis
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18.10.2015 12:42
Reputation: 0

Re: Přechod na Rebel II HD

Příspěvekod Otomar » 22.10.2015 17:40

Jedno vlakno o HDcku tu uz je. Je tam i porovnani.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: Přechod na Rebel II HD

Příspěvekod kroxigor » 22.10.2015 17:41

Psal jsem to tady. viewtopic.php?f=8&t=771&start=15
Mám Rebel II přestavěný na HD tak jsem stavěl Průšu i3 plus a dalšího jsem oživoval...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků