Zaseknuty filament

Re: Zaseknuty filament

Příspěvekod zemciko » 28.08.2015 17:12

Rebel píše:Jo, evidemtne si sezral salamounovo hov.., a vsechno znas a vsude si byl.

Ne ja se jen snažim pomoct, tímhle se zabývám docela dlouho, ne uražet lidi za každou cenu ... Alespoň vím s kým mám to čest...
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Zaseknuty filament

Příspěvekod Rebel » 28.08.2015 17:14

nebudes tomu verit, ale zabyvam se tim take "par dni" a jesli te takova prkotina urazi, tak na tom asi neco bude.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Zaseknuty filament

Příspěvekod jokerit » 29.08.2015 11:54

Chlapci chlapci takhle se ale nikam nedostanete.
@ zemciko - Mimochodem Dan má úplnou pravdu s tím tlakem v trysce, stačí se nad tím jen zamyslet a neurážet se.
Jo a mimochodem tiskem se taky zabývám už "pár dní" - to jen aby zase někdo nereagoval
  • 0

Rebel II, Rebel III, Kossel Plus, Wilson, Darwin, Prusa I3 MK2S MM
jokerit
 
Příspěvky: 34
Registrován: 01.04.2015 09:06
Bydliště: Chlumec
Reputation: 0

Re: Zaseknuty filament

Příspěvekod zemciko » 29.08.2015 13:13

Tiskem? Bavíme se snad o konstrukci hotendu. Ale mně je celkem jedno jestli se tím někdo zabývá 5-6 let nebo jen 2 roky. Mně jde o to dobrat se příčiny a najít řešení. Od toho snad podobné diskuze jsou, ne aby se tu lidi uráželi. Tak mi vysvětli, jak tlak v trysce donutí teflonovou trubičku aby se pohybovala směrem proti němu? Natavený plast ji naopak bude tlačit směrem ven. Jen v případě že se roztáhne až v místě té trubičky (a následně alespoň částečně ztuhne), tak ji posuv drátu může tlačit dolů. A pokud k tomu dojde tak je něco špatně. Když navrhuji hlavu tak se snažím primárně o to aby plast byl "viskózně-tekutý" (tak se tomu skutečně říká) jen a pouze v trysce. Pokud se mi to nepovede tak jsem to nenavrhnul dobře (což se mi skutečně u několika konstrukcí stalo).
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: Zaseknuty filament

Příspěvekod Rebel » 29.08.2015 13:33

pokud se snazis pomoci a najit reseni, tak by bylo asi dobre se o nejakou pomoc snazit a ne jen konstatovat ze je neco spatne.
A pokud jsem te urazil, tak si to tak neber, ale uprime recene nekdy je to tak, ze ceho je moc, toho je prilis.
Timto bych poprosil o vynechani OT prispevku.
Pokud mas zemciko co poradit k celokovu a pomoci tak s resenim tisku PLA, je na foru na to vlakno.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Zaseknuty filament

Příspěvekod jmysicka » 07.09.2015 09:22

Mám celokov s teflonovou trubičkou uvnitř. Byl to hotend, který měl k sobě i bowden původně. Měl jsem moc proudu na motoru extruderu a ten se ohřál na cca 50°C. Tím ohřál zubatici, která zase ohřála filament a ten v nějaké části tisku trochu změknul a začal se kroutit do toho prostoru hotendu určeného pro průchozí šroub bowdenu. Řešení bylo jen snížit Vref na driveru pro extruder, motor je nyní na cca 30°C a všechno je ok. Třeba má někdo stejný problém.
  • 0

jmysicka
 
Příspěvky: 124
Registrován: 23.05.2015 19:17
Bydliště: Čáslav
Reputation: 0

Re: Zaseknuty filament

Příspěvekod Martin Marek » 07.09.2015 21:39

Jestli se tvoří v celokovu při tisku PLA špunt, tak je chyba na straně uživatele.
PLA se celokovem bez vložky tiskne na 100%. Snažil jsem se to popsat tady:
viewtopic.php?f=15&t=607
  • 0

Martin Marek
 
Příspěvky: 92
Registrován: 25.02.2015 16:22
Bydliště: Veřovice
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků