Oživení tiskárny

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod hanysl » 18.12.2015 18:05

Záleží do znamená není napodobenina... Číňani padělali i ten FT232 ... a ten pak nefunguje s novým ovladačem ...
  • 0

Rebel II.b single Z motor.
hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod aladincb007 » 18.12.2015 23:10

Novou desku jsem kupoval tady v obchodě rebelove. Ale je mě divné, že nedokážu na win7 zprovoznit ani jednu ze dvou desek. U čínské napodobeniny jsem instaloval speciální driver, který je tady ke stažení, hledal jsem i jiné novější. Nic mě nepomohlo. Když jsem začínal tak jsem tiskárnu zprovoznil úplně bez problémů. Měl jsem problém akorát s posouváním vrstev, ale to jsem díky fóru a podnětným informacím rychle vyřešil. Možná, že dělám nějakou chybu o které nevím, ale zase si nemyslím, že jsem takový blbec. Abych vyloučil chybu v desce, zakoupil jsem novou. Dokonce jsem si stáhl návod a postupoval jsem krok za krokem podle návodu. Tiskárna se ani nehne a nejsou vidět ani aktuální teploty na čidlech.
  • 0

aladincb007
 
Příspěvky: 20
Registrován: 21.12.2014 19:41
Bydliště: CB
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod hanysl » 19.12.2015 17:30

Musíš mít špatně nainstalované ovladače, pokud se ti nedaří ani nahrát Blink program do Arduina tak hledej problém v ovladačích, jinak na tiskárně...
  • 0

Rebel II.b single Z motor.
hanysl
 
Příspěvky: 255
Registrován: 08.01.2014 22:03
Bydliště: Šenov u Ostravy
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod Car » 21.12.2015 03:32

Jsi si jistý ,že jsi zadal správný port a jeho rychlost přenosu + správnou platformu ( desku ) ?
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod pentaxxx » 07.01.2016 18:00

Jen pro info pro ostatni, resil sem podobny problem, vlastne nekolik naraz:

Mam Arduino z eBAY, takze tam je CH340 (bez G, ale to je asi fuk).
Pocitac pod stolem a REBELA od portu daleko.
1) nepodarilo se dlouhodobe komunikovat s deskou - nahral sem ovladac pro Windows 7x64 pro CH341 chip
2) musel sem nastavit u ovladace rychlost portu a cislo portu rucne na COM5 a 115200bps (vychozi co nastavily windows = COM25 se nejak nelibil aplikacim)
2) nesel nahrat firmware pres Arduino, v pulce se to kouslo a pry Upload failed, tak sem si hral s kabely a rychlostma, problem byl v kabelech a portech, rychlost asi neni podstatna
3) nerozbehal sem to na USB3.0 prednich portech s delsim (jinym nez tim kratkym modrym kabelem)
4) nerozbehal sem to na USB3.0 zadnich portech s delsim (jinym nez tim kratkym modrym kabelem)
5) podarilo se mi nahrat repetier pres USB2.0 zadni porty s delsim (jinym nez tim kratkym modrym kabelem)
6) v EEPROM nastavena vysoka rychlost, takze po resetu prestal komunikovat REBEL s hostem (nastesti mam LCD a zmenil sem to zase zpet na 115200 a ulozil do EEPROM)
7) Rebel pri serizovani posuvu, teplot a Z osy prestaval komunikovat po par prikazech s repetier hostem pres USB2.0 zadnich porty s delsim (jinym nez tim kratkym modrym kabelem)
8) Nakonec sem pouzil USB2.0 HUB, ktery funguje jako prodluzka a zaroven muzu pouzit ten zatracene kratky modry dodany kabel a funguje mi to jak v prednich, tak zadnich portech USB2.0 i USB3.0 (i kdyz to asi nema smysl, kdyz je HUB stejne jen USB2.0)

Neco podobneho se mi delo s pripojenim fotaku do tabletu, kdy do USBhost portu na tabletu naprimo to nejelo (fotak ma USB3.0 port a USB3.0 kabel) a pri pripojeni skrze nejlevnejsi nenapajeny USB HUB z eBAY to funguje bez problemu.

Z toho vyplyva:
Doporucuju napajet Arduino bud pres jeho konektor nebo skrze RAMPS (nutna osazena dioda na RAMPS pod dolnima driverama). Tech 5V z USB je fakt dobrych tak leda na to prvotni nahrani firmware a to za prepokladu, ze to je desktop a tech 5V fakt zvlada dodavat i v zatezi.

Nahrat korektni ovladace podle chipu na Arduion desce (bacha na ty FT232 jak pise hanysl) a zkontrolovat nastaveni rychlosti jak u ovladace, tak v Arduinu, tak v RepetierHOST, pokud jej pouzivate

Nepouzivat dlouhe kabely (mam kvalitni kabel od skeneru i kupovany stineny kabel 2,5 metru a oba nefungovaly).
Rozhodne se vyhnout klasickym prodluzkam USB (vetsina ma tenke draty a ma s tim problem i mobilni telefon).
Zkusit v pripade problemu tak jako ja vclenit USB HUB, ale to bych asi radil jen pro pripad kdy tisk nasledne uz provadite skrze displej a SD slot. Prece jen je to dalsi vec, ktera muze behem tisku zazlobit. Kazdopadne na oziveni Arduina (nahrati FW apod) a prvotni serizeni Rebela je to OK. Kdyz to selze, tak se nic hrozneho nestane.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod oscar » 07.01.2016 18:27

moje zkusenost:
nepouzivat trojkove USB porty
nepouzivat predni USB porty
poradny kabely jsou zaklad. mi se osvedcil oranzovej Belkin
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod crown » 07.01.2016 18:44

Nejlepsi kabel je vlastni kabel :-)

Na vyrobu jsem pouzil CAT6 ethernet kabel. Datove linky jsou v pohode, na +5V a zem jsem zapojil vzdy par dratu. On ma CAT6 podtatne vetsi prurez dratu nez standardni USB kabely a neni tam takovy ubytek napeti.
USB konektory na ebay stoji par korun, napaji se par dratu a omota paskou. I to docela dobre vypada.

(v mem pripade nesla externi DVD na origo USB kabelu 5m, ted jede bez problemu)
  • 0

crown
 
Příspěvky: 342
Registrován: 08.11.2015 09:30
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod pentaxxx » 08.01.2016 11:35

No rekneme ze problem bude s tema smejdama co davaj jako USB chip na klonech. Zrejme je dost choulostivej na uplne vsechno a ty drivery kdyz sem koukal dovnitr, to je taky zbastleny ala china. A uz se vubec nebavme o tom, ze existuje mraky verzi CH340 CH340G CH341 a vsechno se to chova tak nejak .... asi vazne na case zkusit sehnat original Arduino made in Italy.
Stejne nechapu proc to neni schopny po relativne dobrem a stinenem 1,5m USB kabelu komunikovat rychlosti 115200bps, kdyz je to Arduino navic napajene externe a po stejnym kabelu mi bez problemu taha disk data 32 MB/s, skenuje skener na max rozliseni diapozitivy a tiskne fototiskarna v max kvalite. To jsou vsechno vyrazne narocnejsi datove toky.

Nicmene cekal sem ze original 1,8m kabel z Epson scanneru a original 2m kabel z externiho USB disku, kdy obe zarizeni jsou taky choulostive na kvalitu kabelu (s levnejma stinenejma 5m a s 2m tenkym kabelem z eBay taky nejedou) to pojede.
Ten dodany modry par centimetru dlouhy kabel je totiz fakt desna ostuda, to se da pouzit fakt jen dokud neni namontovany Arduino na tiskarne a pak uz smula.

Jinak udelat si vlastni kabel z CAT6 neni spatnej napad, konektory doma oba mit budu, akorat nekdy to zase clovek tak dobre nanapaji jak kdyz to delaj ve fabrice, takze to taky neni na 100%. A pak to rozebrat a napajet znovu a neroztavit pri tom ten plast .....
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod Rebel » 08.01.2016 11:52

A neni lepsi napad tisknout z SD karty a vyhnout se tak vsem obdobnym problemum ?
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod pentaxxx » 08.01.2016 13:42

Tisknout ano, to taky tak pisu.

Ale problem je kdyz potrebujes na zacatku seridit osu Z a nastavit/zkontrolovat hodnoty v EEPROM apod.
To bez pripojeni k PC nejde moc dobre.

Taky je obcas fajn, kdyz pri prvnim ladeni tisku clovek vidi na monitoru GCODE ktery se prave posila do tiskarny.

Mozna prekopu zdrojaky firmware, aby se mi GCODE zobrazoval nekde na LCD.
  • 0

XYZ DaVinci 1.0 Pro 3in1, Rebel II V33, ENDER 4 COREXY+Direct MOD, Rebel III (momentalne rozebran), Poseidon DUO, Anycubic Kossel Linear Plus, Anycubic Photon, Anycubic Photon S, Kelant S400 Plus, HEVO ve vystavbe
pentaxxx
 
Příspěvky: 139
Registrován: 23.11.2015 11:22
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod Rebel » 08.01.2016 14:02

No, servis a sprovozneni, to je jasna vec. Kazdopadne jsem nikdy zadne problemy mimo driveru, vadneho prevodniku ci prelamaneho kabelu v podstate nezaznamenal a par tiskaren jsem uz postavil.
Proto je veskera tato problematika dost individualni a tezko se da neco jednoznacne poradit/poresit. Navic mam vyzkouseno, ze kdyz vezmu tiskarnu, ktera doma beha x hodin bez problemu nekam jinam, treba k zakaznikovi, nebo na chalupu... proste na jinou elektroinstalaci, zacnou se nekdy dit dost divne veci :D Treba i neocekavane preruseni tisku, resety arduina atp :D

Urcite jednoznacne doporucuji tedy provozovat tiskarnu a vse co je s ni spojeno na jedine zasuvce/prodluzovacce ci zasuvkovem obvodu.
Zbytek je ducharina a pokus omyl :D

Co se tyce zobrazeni g-code na LCD tak nevim, jestli by to konkretne mne k necemu pomohlo, ale myslim si, ze pri pouziti Arduino MEGA + Full GLCD by sis musel spise vybrat jestli budes tisknout, nebo koukat na LCD s g-codem :D Oboje to Mega urcite neda :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod Pezantros » 08.01.2016 17:12

Tak pokud ti jde o ladění a nastavování EEPROM, lze se připojení přes USB vyhnout použitím modulu Bluetooth viz třeba zde http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=20&t=519. Tisknout je ale asi nejlepší z SD karty.
  • 0

Pezantros
 
Příspěvky: 200
Registrován: 19.04.2015 12:22
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod kroxigor » 11.01.2016 20:20

Pokud by někdo potřeboval dlouhej kabel k tiskárně doporučuju tohle http://www.czc.cz/premiumcord-usb-2-0-r ... 85/produkt ado něj vrazit ten krátkej modrej ... :wink:
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod Pepe_Lopez » 13.01.2016 15:57

Arduina kupuju na Ebay od prodejce polida2008
http://www.ebay.com/usr/polida2008?_trksid=p2060353.m2749.l2754
Kupoval jsem jich už asi 10ks různejch typů, vždy mi poslal arduino "Made in Italy" s originál převodníkem a neměl jsem s nima dosud žádnej problém, ani na tiskárně ani v jiných aplikacích.
  • 0

Rebel II LE (Lopez Edition = kříženec v33 a II.b + tuning) (Marlin) - domácí, Rebel II v27 - ex.
1x Rebel II JRC HD (Marlin) - pracovní, 3x 3DS Cube 3 - pracovní, 1x 3DS CubePro Duo - pracovní
Pepe_Lopez
 
Příspěvky: 240
Registrován: 25.05.2014 23:07
Bydliště: kousek od Žatce
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny

Příspěvekod Lubo » 13.01.2016 23:26

Tiskárnu jsem také nedávno dostavil, drivery pro Arduino jsem nahrál bez problémů (nejlépe je nainstalovat celé IDE Arduina, to se nikdy neztratí, než jen hledat příslušné drivery). No a chtěl jsem spojit tiskárnu s počítačem přes Repetier. Tiskárna se sice jakoby přihlásila, její ikonka v repetieru zezelenala, ale dostal jsem následující hlášku: 'no start signal detected-forcing start'. A tiskárna ani ťuk. Prolezl jsem diskuze s podobnými problémy a příspěvky, končí konstatováním závady Arduina. Po dalším laborování jsem zjistil, že samotná deska Arduina je v pořádku, jen jeho software si pořádně nerozumí s WIN7 a vyššíma.
Při nezapnuté tiskárně do počítače je třeba v nastavení WIN systému v počítači vypnout ručně všechny COM porty. Pak připojit tiskárnu, která se pak ohlásí na COM 3, nebo 4 a vše začne fungovat normálně.
  • 0

Lubo
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25.12.2015 15:25
Reputation: 0

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků