přeruší se spojení po USB

přeruší se spojení po USB

Příspěvekod lubosh » 30.05.2015 20:10

Ahoj,
mám záhadu (pro mne:-):
V dílně mám jen jednu zásuvku a z ní mám na prodlužovačce počítač i tiskárnu.
Tiskárna jede skvěle, ale když zapnu nebo vypnu další spotřebič (lampičku, nabíječku, cokoli), tak se okamžitě zastaví tisk. Musím dát v Repetieru odpojit a znovu připojit, pak zase jede, bohužel tisk je ztracen.
Nevíte, co pomůže? Přemýšlel jsem nad UPS, ale nevím, nejsem elektrikář.
Z SD karty to jede bez problémů.
Díky.
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Car » 30.05.2015 20:43

že by přepěťová ochrana ?
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod horazl » 30.05.2015 21:09

Tak ta záhada není jen u Tebe.

U předchozí tiskárny se mi stejně jako Tobě po zapnutí lustru (ne vždy) také přerušoval tisk. Bohužel se mi nepodařilo přijít na kloub této věci. Měnil jsem USB káblík za kratší i lepší, předělával elektroinstalaci tiskárny (výměny součástek), ... .
Osobně se domnívám, že příčinou byla některá ze součástek na Arduinu (jestli ne přímo Atmel) citlivější na tyto výkyvy v síti.

Nyní mohu s novu elektronikou zapnout co chci a nic se nestane. Moc sem Ti neporadil, ale aspoň víš, že v tom nejsi sám :)
  • 0

horazl
 
Příspěvky: 72
Images: 5
Registrován: 12.08.2013 15:00
Bydliště: Zlín
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod lubosh » 30.05.2015 21:34

Světlo mám na jiném okruhu, to mi to naštěstí nedělá.
Jen spotřebiče ze zásuvky.
Díky za informaci, chystal jsem se také k výmněně USB kabelu.
Arduino mám ještě jedno nové, tak to zkusím, až bude čas.
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod lubosh » 30.05.2015 21:43

Car píše:že by přepěťová ochrana ?

Myslím, že to by nepomohlo. Spíše podpěťová, proto mne napadla ta UPSka. Ale musel by to být dostatečně tvrdý zdroj.
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod celeron » 04.06.2015 08:31

Rozhodně nějakej problém na propojení PC s Arduinem USB kabelem je. Nejspíš zemní smyčka nebo ruší některý zdroj. Já když zapnu Rebel 2, tak na monitoru PC se objeví lehký moaré, rušení mnoha šikmými čarami, které se pohybují nahoru a dolů. Pokud se rozpojí USB, zmizí. Pokud se vyškubne napájení 230V pro UPS PC, tak to taky zmizí. Chystám se zkusit připojit Rebel 2 na jinej zdroj, upravenej z PC, aby se eliminovalo čím to vlastně je. Ale kupodivu tisknout šlo i přes 5 m kabel USB. Ale od doby co jsem rozhejbal SD kartu už přes USB nejedu.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod misox » 08.06.2015 12:34

Myslím že by to vyriešil LC filter s tlmivkou na 230V .
  • 0

misox
 
Příspěvky: 22
Registrován: 02.04.2015 20:45
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod lubosh » 08.06.2015 17:21

Jelikož nejsem moc znalý této problematiky, potřeboval bych nějaký nákres zapojení + popis co a proč.
Zkusil bych to.
Díky
Luboš
  • 0

lubosh
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 19.11.2014 16:42
Bydliště: Praha 10
Reputation: 12
Jen tak dál :)

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Car » 08.06.2015 19:52

Měla by to vyřešit prodlužovačka s přepěťovou ochranou - tu snad zvládneš i koupit . Preblém způsobuje krátkodobý výboj energie při zasouvání dalšího zařízení do zástrčky.
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod oscar » 08.06.2015 21:05

omlouvam se ze jsem tak smely, ale ten vyboj pri pripojovani dalsiho spotrebice - to ma jakou fyzikalni podstatu?
  • 0

.... večer se přezujou, hodinu frézujou ....
oscar
 
Příspěvky: 730
Images: 4
Registrován: 16.06.2014 20:51
Bydliště: Perníkovice
Reputation: 10
Jen tak dál :)

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Car » 08.06.2015 22:01

Například : použiješ starou rozdvojku do zásuvky a zjistíš že spotřebiče na jedný a druhý straně mají vlastně obráceně fázy vůči zemnícímu kolíku ( občas velký problém pro zařízení , když má definovanou fázy -proto se prodávají zástrčky se zemnícím kolíčkem a jen s vidličkou bez zemnění ) . Koupíš ošizenou prodlužku ,kde je místo 1,5 mm průřezu kabel s 1 mm průřezem , taky slušný podfuk na zákazníka a zrovna dobrotu to nedělá když máš na ní větší odběr . Je to srozumitelný nebo si mám jít nastudovat elektřinu ? elektrikář fakt nejsem a všeobecně ve starších zástavbách ( vesnice s hystorií 500 let a více ) mají špatně nadimenzovanou trafostanici a dochází při výkyvech v odběru ( špička /klidový stav ) k výkyvům v napětí ( podpětí / přepětí ) než to doreguluje trafačka/síť - lze to poznat i na měnící se intenzitě svícení stále zapnuté žárovky .
  • 0

Naposledy upravil Car dne 09.06.2015 00:37, celkově upraveno 1
Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 08.06.2015 22:13

no, je to skutecne trochu, respektive diametralne jinak. to co popisujes je o impedanci smycky, nebo primo upadlem zemneni smerem k transformaci, kdy prepeti vznikaji nesymetrickym zatizenim. tedy ten spotrebic ktery to rozvazi je na jine fazi a ne ve stejne zasuvce. Ale je to jednoduse receno. S prohozenim direk u rozdvojek a vyvedenim koliku je to take o necem uplne jinem.
U poddimenzovane prodluzky (ci celeho rozvodu) muze vzniknout ale jedine tak podpeti proudovym razem, nic vic. Pokud vznika prepeti, vrele doporucuji minimalne navstevu revizaka :D
Podpeti vznikle proudovym narazem muze mit samozrejme vliv na stabilitu nekterych zarizeni.

PS: A trafacka v distribucni soustave/siti nic nereguluje.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod paja » 09.06.2015 22:07

Nejsem si uplne jisty, ale myslim ze kratkodoby vypadek spojeni neovlivni funkcnost propojeni repetier-hostu a arduina. Neudrzuje se zadne spojeni ktere by se mohlo rozpadnout (jako u TCP/IP) Jen prichazi a odchazi data. Myslim, ze kdyz se prave neprenasi data, nevadi odpojeni a znovu pripojeni USB. Repetier-host si ani nevsimne. Maximalne by po dobu vypadku data vypadly a tiskarna by tiskla neco trochu jinak, ale neukoncila by tisk.

To ze to prestane uplne komunikovat znamena, ze nejde bud USB chip v PC nebo v Arduinu. Mapovani USB na serial je pomerne prirozene - jak serial tak usb posila jen data tam a zpet. Nejsou tam zadne slozite stavy na sbernici, ktere by mohly prenos zablokovat.

Myslim, ze odpojeni od repetier hostu a opetovne pripojeni zpusobi reset arduina. USB sbernice ma stav, kdy radic rekne zarizeni: resetuj se a predstav se mi (enumerace).
Jako slaby clanek bych tipoval Arduino. Nicmene, ono k tomu dochazi z nejakeho duvodu.

Zkusil bych dotahnout vsechny sroubky v krabicich a zasuvkach rozvodu 220V. Pak bych zkusil zmerit napeti mezi zemi tiskarny a zemi pocitace (nepropojene) Hlavne stridavou slozku. A pekne by bylo kouknout co to zapnuti dela na osciloskopu. To, ze se zavada vzdy projevi (zapnutim lampicky) je dobry predpoklad k jejimu nalezeni.
  • 0

paja
 
Příspěvky: 80
Registrován: 20.06.2014 21:05
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod kroxigor » 16.06.2015 21:44

Tak pánové Arduino a USB to je kapitola sama pro sebe. Nevěřil bych tomu, ale mě ovlivňuje USB komunikaci novej monitor. Rebela II mám od března od té doby tisknu téměř 90% přes USB z Macu - bez problémů.
V pátek mi shořel LCD monitor a protože jsem měl rozdělanou práci šel jsem rychle koupit nějakej novej. Jedinej co jsem u nás na maloměstě sehnal byl AOC i23xx, od té doby to vypadá s tiskem přes USB špatně.
První projev byl jako by přeskakoval motor extruderu. Tak jsem začal laborovat s extruderem, driverem - nic.
Zkusil jsem tedy tisk z SD naprosto v pohodě, stejný gcode přes USB trhání extruderu zasekávání.
Tak jsem začal hledat dál. Vyměňovat kabely zkoušet co chodí co ne. Vše v pořádku (na ten USB kabel připojuju i plotter jen Rebel protestuje). Až jsem začal podezřívat monitor i když není připojený do USB. Má připojení HDMI původní monitor měl DVI s redukcí na HDMI.
No nebudu to natahovat problém je zřejmě v externím adaptéru toho LCDčka (původní LCD měl integrovaný zdroj), když ho dám co nejdál tak se problémy USB sníží, ale zcela eliminovat je nelze...
  • 0


PrusaSlicer2, Simplify3D, TinkerCAD, FreeCad, OnShape
kroxigor
 
Příspěvky: 1815
Images: 14
Registrován: 28.03.2015 21:17
Bydliště: Středočesko
Reputation: 20
Asi budeš docela dobrej :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Car » 16.06.2015 21:49

Bohužel HDMI konektor se ti opravdu bude prát s USB - zvol jiný způsob propojení monitoru a problém bude pryč .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Další

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků