přeruší se spojení po USB

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 10.07.2015 11:32

Chybu to zadnou nema, to jsou pouze fakta. Pokud v tech zasuvkach nejaky filtr skutecne je, tak je vice mene spise nahodou, ze odfiltruje zrovna to, co ti dela problemy. Nebude to na 99% fungovat vsem. Ale ta prepetovka na 100% nema zadny vliv.
Jestli ti pada pocitac problemy v siti, tak je to bud spatnym zdrojem, nebo ta sit je v dost havarijnim stavu, pokud se tedy nebavime o pocitaci pripojenem v siti slevarny s indukcni peci.
Implementace prepetovych ochan asi nema cenu rozebirat, ale urcite je na te tve zasuvce napsana kategorie, do ktere ona ochrana zarazena. Neexistuje zadna funkcni jednostupnova prepetova ocharana. Prepeti, ktere vznikne skutecne v distribucni siti ma takovy vykon, ze se musi zatlumit v nekolika stupnich, jinak hori vse.
Pokud ti vznika prepeti lokalne, tedy v domacnosti vlivem odpojeni ci pripojeni ruznych spotrebicu, je problem v instalaci a prepetovka neni uplne koser reseni.
Nepochybuji o tom, ze tva prepetovka splnuje na stitku veskere potrebne normy, papir snese naprosto vse, ale normy nemaji nic spolecneho s pouzitim te ochrany, kterou si muzes koupit jako rohlik. K rohliku navod nepotrebujes, ale v pripade komponentu, ktere chrani majetek a zivoty uz je pomerne nezbytne pri instalaci takove technologie neco trochu minimalne precis, kdyz uz ji nerozumis a nebo to s nekym znalym probrat, nikoli ale s prodavacem v OBI ci podobnem shopu. V OBI na regale se da koupit opravdu hodne nebespecnych veci, spise v tom smyslu, ze kdyz si zena koupi elektroinstalacni zasuvku a primota ji k ustrizene prodluzce, tak je to proste trochu problem.
Napsano s nadsazkou samozrejme. Vypalenych prepetovek jsem videl pomerne hodne a tu posledni jsme pod popelem nenasli.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod zemciko » 12.07.2015 11:48

Nebyl by nějaký odborný článek či něco podobného, kde bych si informace "přepěťová ochrana je k ničemu na zásuvkách" ověřil? Nic proti názoru, ale nejsem elektrikář a už jsem narazil na všelicos.
Jinak ty filtry se mi osvědčily, stačí že doma zapne pračka někdo něco vrtá, blne nějaký spotřebič atd. Věřím tomu, že lepší zdroj si dokáže s těmi problémy poradit jakbysmet, ale nebudu kvůli tomu měnit zdroje ve všech počítačích když mi stejnou službu udělá prodlužka za 500-700kč...
Jinak mně napadá takové úvaha, pokud by při tom velkém přetížení měla ta zásuvka shořet (a zapříčinit požár), nehořela by stejně ta televize + tiskárna+pc atd.za ní, kdyby tam ta zásuvka nebyla?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 12.07.2015 19:53

zemciko píše:kde bych si informace "přepěťová ochrana je k ničemu na zásuvkách" ověřil?

pokud neveris tomu co pisu, nemusis ani verit clanku co ti sem dam, ale zkus se optat googlu http://www.eatonelektrotechnika.cz/prod ... ce_prepeti

a ma to primou souvislost s tvou uvahou

zemciko píše:Jinak mně napadá takové úvaha, pokud by při tom velkém přetížení měla ta zásuvka shořet (a zapříčinit požár), nehořela by stejně ta televize + tiskárna+pc atd.za ní, kdyby tam ta zásuvka nebyla?


Tedy ano a psal jsem to "4. Kdyz uz dojde k takovenu deji, kdy to vezme jednostupnova prepetovka na konci instalace, tak ver tomu, ze z ni slehaji plameny." a to je presne ono. Pokud nedojde k zatlumeni prepeti ve stupnich pred posledni koncovou prepetovkou, budou slehat plameny samozrejme ne jen z prepetovky, ale ze vseh ostatniho. Je potreba si uvedomit, ze prepetovky se instaluji proti atmosferickemu prepeti, popripade razovym dejum vznikajicim v prumyslovych velkoodberech, proto jsem zminoval ty indukcni pece. Tedy samostatna prepetovka v prodluzce je v k nicemu. Pokud je elektroinstalace v poradku, nemuze vypinany ci spinany bezny spotrebic ve vedlejsi mistnosti zpusobit prepeti, ktere by tato prodluzkoprepetovka pozrala.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod zemciko » 15.07.2015 14:40

Na tu ztránku s odkazem koukám, ale nechápu jak mně má přesvědčit o tom, že jsou k ničemu, když je to stránka kde sami nabízejí jednu verzi, jediné co tam vidím je info že spadá do skupiny II.c tj přepětí do 2,5kV.

Ohledně " Pokud je elektroinstalace v poradku, nemuze vypinany ci spinany bezny spotrebic ve vedlejsi mistnosti zpusobit prepeti" tady jsem ale nemluvil o problému s přepětím, mluvil jsem o rušení ve vedení které vede k nestabilitě některých zařízení a třeba i k odpojování USB u RAMPS (dělalo mi to už u verze 1,2) a otom že mě pomohly rozdvojky s přepěťovou ochranou a filtrem...

Nehledě na to, že si často těžko může vybrat jak dobrou elektroinstalaci v budově má.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 15.07.2015 15:47

Princip je v tom, ze musis mit predrazeny ochrany nizsich stupnu, jinak to nefunguje, to je cele.

Elektroinstalace se da zrevidovat a dulezita je impedance smycky. Pokud je spatna, vznikaji prave poklesy a nadmerne prechodove jevy.

Elektroinstalace ma jasne stanovene normy a impedance, izolacni odpory. K jejim zmenam dochazi casem i pri dobre provedene instalaci a ac to vypada jak chce, tak neni nad preventivni udrzbu a pretazeni silovych spoju v krabicich a rozvadecich.

Ale delej si nakonec co chces, nevim, proc bych te mel o necem presvedcovat, kdyz si to vysvetlit nedas a to cemu nerozumis neakceptujes jako skutecnost. Mas li pocit, ze ti zasuvkaresi tve problemy, budiz, ale v zadnem pripade to neni opakovatelne reseni, nebude to ve vsech instalacich fungovat stejne.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod zemciko » 18.07.2015 21:49

Já si přece nechci "dělat co chci". Já jen říkám že při podobných problémech mi často pomohla zásuvka s filtrem toť vše, kdo chce může si klidně udělat revizi a protáhnout nový dráty. U mně něco takového nějak nepřicházelo často do úvahy a ta zásuvka pomohla.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 18.07.2015 23:28

Ok, nema to smysl. Snazil jsem se vysvetlit, protoze si se ptal, proc ona zasuvkova prepetovka nema zadny vyznam, ba naopak muze zpusobit problemy.
Filtr muze za urcitych okolnosti pomoci, ale je to spis nahoda. Zadny univerzalni/sirokopasmovy ucinny filtr se do zasuvky proste nevejde, tot vse, snazil jsem se pouze odpovedet na tve dotazy.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod zemciko » 27.08.2015 14:17

Je vcelku jedno jaký filtr se kam vejde či ne, já jen říkám že mi toto zařízení (tak jak je) několikrát pomohlo. A to jak v domácnosti tak v práci, kde si do zásuvek připojí kdekdo kdeco. Toť vše. Homologované to je a když to člověk nepoužívá má to vypínač. Tvrzení, že je to nebezpečný bych bral jen doložené , například nějakým důkazem kde se něco podobného kdy stalo.
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 27.08.2015 14:25

Tak si najdi fotky na reprapforu. Setreni od hasicu tu ale zverejnovat nebudu, to mi budes muset verit.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod zemciko » 28.08.2015 15:33

Rebel píše:Tak si najdi fotky na reprapforu. Setreni od hasicu tu ale zverejnovat nebudu, to mi budes muset verit.

Má to vypínač, když netisknu vypnu zásuvku vypínačem (to dělám vždy), i tak mi vážně hrozí že něco vyhoří?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 28.08.2015 16:49

A s vypnutym vypinacem potrebujes nejaky filtr ????? A tiskarna ti s vypnutym vypinacem tiskne ???? Pozar vznikl samozrejme pri tiskarne v provozu. Uz mi prosimte neodpovidej, nikam to nevede.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod zemciko » 28.08.2015 16:52

Rebel píše:A s vypnutym vypinacem potrebujes nejaky filtr ????? A tiskarna ti s vypnutym vypinacem tiskne ???? Uz mi prosimte neodpovidej, nikam to nevede.



čteš to vůbec než začneš něco plácat a zbytečně někoho napadat?

Má to vypínač,
když netisknu vypnu zásuvku vypínačem

..........
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 28.08.2015 17:01

Vsiml sis nazvu tematu??? přeruší se spojení po USB myslis ze to je mysleno pri vypnutem napajeni tiskarny ? Delej si prdel z plasteliny.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod zemciko » 28.08.2015 17:15

Rebel píše:Vsiml sis nazvu tematu??? přeruší se spojení po USB myslis ze to je mysleno pri vypnutem napajeni tiskarny ? Delej si prdel z plasteliny.

Naprosto nesmyslně urážíš a překrucuješ téma, nevím proč to děláš, ale tvoje volba.
Když tiskneš máš samozřejmě zaplou zásuvku, když netiskneš vypneš ji, tudíž ti asi moc nehrozí že kvůli tomu vyhoříš ne?
  • 0

zemciko
 
Příspěvky: 1487
Images: 9
Registrován: 09.05.2015 13:43
Reputation: 0

Re: přeruší se spojení po USB

Příspěvekod Rebel » 28.08.2015 17:27

Asi tomu skutecne nerozumim. Vse zacalo okolo prepetovych ochran, popripade filtru a jejich funkce, potazmo potencialnimu vzniku pozaru. Takze se snad bavime stale o necem pod napetim a ne vypnutem. Ale uz se o tom bavit nebudem....
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

PředchozíDalší

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 9 návštevníků