Porovnani filamentu 3/1.75mm

Příspěvekod Rebel » 10.02.2014 00:07

Jelikoz jsem stale dokola tazan, proc ten, nebo onen prumer filamentu, jake to ma vyhody ci nevyhody, tak se to pokusim shrnout zde a v pripade dalsich dotazu ci nazoru budeme pokracovat zde.

Ve sve podstate neni az tak podstatne, ktery filamet a k nemu adekvatni hotend si kdo zvoli. Je to zalezitost i pouziteho typu extruderu atd.

Kdyz to vezmu z pohledu REBEL II a 1.75mm hotendu s PEEKem, bez aktivniho chlazeni:

- pri pouziti direct extruderu klade mensi odpor, nez 3mm, tim mene zatezuje motor extruderu

- mensi prechod prumeru filamentu/tryska take snizuje odpor a mene zatezuje motor extruderu

- umoznuje presnejsi davkovani filamentu

- lebe se tavi v hotendu

- lepe se odmotava z civek, ktere maji pomerne uzky stredovy sloupek, za cca polovinou spulky

- potencialni moznost upravy REBELa na 2 bowdenove extrudery

- nechtelo se mi uz vyrabet 2 velikosti hotendu :D

Vseobecne muj nazor a zkusenosti

- pri pouziti extruderu s prevodem se da logicky docilit vyssiho rozliseni, tedy i presnosti podavani materialu, coz ma dle meho vyznam pouze u 3mm filamentu, ale ze zkusenosti tvrdim, ze jsem tiskl s directrive extruderem, tryskou 0.3mm a uplne bez problemu a dobrou kvalitou, ale je to muj subjektivni nazor.

- 1.75mm je idealni pro bowdenove extrudery, tedy dle meho univerzalnejsi pouziti

- osobne jsem mel obavu, ze se 1.75mm filament diky metrazi na civce obcas zamota, nic mene se mi toto parkrat stalo i u 3mm, takze to beru spise jako nahodu, ci chybu vyrobce, ne vyhodu ci nevyhodu prumeru filamentu

- onen 3mm plast se z civek s uzkym stredovym sloupkem kekonci opravdu spatne odmotava :D
  • 0

Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků