3 měsíce a 2 Km

3 měsíce a 2 Km

Příspěvekod v3li » 04.05.2015 03:42

Rád bych se podělil o nějaké ty zkušenosti snad to někomu pomůže vyvarovat se stejných chyb. Jak stojí v titulku moc toho za sebou nemám, ale o to čerstvější to je.

Nožičky
Určitě moje největší chyba. Během stavby sem to neřešil a tiskárnu postavil jen na kus kartonu, z hluku jsem vinil kde co až mě napadlo tiskárnu během tisku nadzdvihnout a zjistit tak ,že vibrace se přenáší na stůl který funguje jako ozvučnice. Rozhodně nepodceňujte. Zvýšilo to přesnost tisku a mohu jít tak na trojnásobek rychlosti.

Dotahování matek
I přes to ,že jsem zprvu matky dotáhl "fest" matky se čas od času (asi díky vibracím) vytočí a pak těžko kalibrovat když se vám hýbe konstrukce během tisku.

Chlazení hotendu
Hned ze začátku jsem vyměnil větráček 20x20 (hotend - 3draty) za 40x40. Hotend je chladnější a o dost se snížila hlučnost.

"Držení tisku"
ABS: nejlíp mi to jde na juice, ani velké tisky se nezvedají. (na desce dost topím)
PLA: Herkules natřený houbičkou na papír. Náklady skoro nula. Kores už nemá šanci ;)


Co dál?
Hotend
Mám v plánu prošloubovat extruder tak aby hotend byl na druhé straně chycen matkou (myslím tím ty dva šrouby co drží hodend v extruderu) , mám pocit ,že se též také trochu vyviklali...

Pojezd
JRC měli na 3Dexpu sexy bronzové lineární ložiska. Ty by se mi moc líbili. Co jsem slyšel tak když se ověří půjdou do prodeje.

Drivery
Výměna za "tiché". Pokud to někdo měnil napište zda je to opravdu takový rozdíl.

Tyče
Při stavbe sem sehnal jen obyč. ocel. Určitě bych měnil za leštěné. Myslím ,že hlučnost půjde dolů i když i ty mé tyče se už pořádně "vyfrézovaly" stačilo jen pořádně otírat vybroušený materiál.

Raspberry
Octoprint by mě lákal ,ale myslím ,že stejnak nepůjde slicerovat v rozumných časech a bez toho mi to přijde bezpředmětné. Pokud znáte napište prosím zkušenosti.


PS:
Zdroj ATX
Chtěl jsem se zmínit protože to dost lidí kritizuje. Používám ATX 350W s 20A na 12V a úplně v pohodě. Na desku čekám tak dvě, tři minuty.
  • 0

v3li
 
Příspěvky: 87
Images: 2
Registrován: 21.01.2015 13:41
Reputation: 0

Re: 3 měsíce a 2 Km

Příspěvekod Otomar » 04.05.2015 08:13

Drivery
Výměna za "tiché". Pokud to někdo měnil napište zda je to opravdu takový rozdíl.


Jestli používáš A4988 tak výměna za DRV8825 je opravdu hooodně znát.
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: 3 měsíce a 2 Km

Příspěvekod Korny » 04.05.2015 09:18

Já používám octoprint a rozhodně doporučuji. Můžu se kdykoliv podívat, co se doma děje. Slicovat mi v tom přijde zbytečné, nahrávam tam g-kody přes webové rozhraní. Ale s novou čtyřjádrovou malinou bych se toho nebál...
  • 0

Korny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 25.01.2015 17:19
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: 3 měsíce a 2 Km

Příspěvekod Korny » 04.05.2015 10:23

Jo a k tomu extruderu, ve vylepšeních mi Dan přidal patice na matky do pojezdu extruderu. Doporučuji, tak se to dá přichytit opravdu napevno. Jen pozor na rovné usazení matek.
  • 0

Korny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 25.01.2015 17:19
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: 3 měsíce a 2 Km

Příspěvekod v3li » 05.05.2015 00:01

Otmar: Používám klasické A4988 zkusím vyměnit díky.

Korny: Hledal jsem ,ale asi špatně nemohl bys mě navést kde najdu vylepšený pojezd?
edit: Díky už to mám. ( viewtopic.php?f=36&t=316&start=30 )
  • 0

v3li
 
Příspěvky: 87
Images: 2
Registrován: 21.01.2015 13:41
Reputation: 0

Re: 3 měsíce a 2 Km

Příspěvekod janekx » 05.05.2015 23:16

Za me octopi super, kamerka a v siti, mas prehled. Slicer nepouzivam nahraju si to pred web. Pouzivam pi2 a zatim hodne tisku a 0 problemu s vykonem i casosberna videjka delam tim octopi ;)
  • 0

janekx
 
Příspěvky: 90
Registrován: 23.02.2015 18:40
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků