firmware na rebela 2

Re: firmware na rebela 2

Příspěvekod JoskaPilot » 06.12.2016 00:04

Ahoj
Nemáte prosím někdo odkaz na nějaký český návod kde je popsáno jak upravovat Merlina a nahrávat do Arduina , myslím krok za krokem od nastavení velikosti tiskárny až po použití optických koncáků na Z osu?
Je tady spousta lidí co tomu zjevně rozumí , ale málo lidí co to dokáže popsat pro ty co jsou na začátku.
Nikde jsem nic uceleného v češtině nenašel , nejblíže byl asi návod od Davida https://davidovystroje.com/2016/09/27/instalace-ovladacu-na-3d-tiskarnu-a-jeji-nastaveni-v-marlinu/
Bohužel to je jen okrajový a nekompletní. Konfigurátor pro konkurenční Repetier je také jen pro znalé :-(
Mám už spoustu info načtený , jak upravit Ramps na 24V, jak vyměnit nevhodné mosfety,pojistky, svorkovnice , jak nastavit proud na driverech ,ale to základní jak správně nastavit a nahrát firmware je pro mně stále nejasný , někde tu píšete že Arduino IDE musí být ve verzi dle verze Merlina aby to dělalo co má a spousta a spousta "střípků", ale nikde ucelený a jednoduchý návod pro "blbce". Díky Joska :lol:
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: firmware na rebela 2

Příspěvekod DavStroj » 09.12.2016 11:20

Doufám, že ti odpověď v emailu trochu pomohla. Jinak budu rád za připomínky. Rád to tam doplním i když to třeba bude chvíli trvat. Díky David
  • 0

DavStroj
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09.12.2016 11:13
Reputation: 0

Re: firmware na rebela 2

Příspěvekod Rebel » 09.12.2016 11:22

A byl by problem to zverejnit tady na foru? V mailu je to ostatnim vcelku k prdu, obdobne dotazy se tu neustale opakuji.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: firmware na rebela 2

Příspěvekod peca » 09.12.2016 11:26

@DavStroj: Dej to sem, prosím. Hodlám "brzy" stavět a předběžně uvažuju právě o Marlin FW. Děkuji.
  • 0

peca
 
Příspěvky: 261
Registrován: 01.09.2015 17:30
Bydliště: Jičín
Reputation: 0

Re: firmware na rebela 2

Příspěvekod JoskaPilot » 09.12.2016 12:10

DavStroj píše:Doufám, že ti odpověď v emailu trochu pomohla. Jinak budu rád za připomínky. Rád to tam doplním i když to třeba bude chvíli trvat. Díky David

Dík zase mě to pošouplo dále , ale je toho spousta , něco už jsem našel, ted čekám co dojdou zbylé komponenty a materiál co musím ještě opracovat, protože jsem si to navrhl sice dle Rebela II, ale nic plastového tam nebude krom časem nějakého krytu displeje a podobně jinak vše v hliníku a s "X" profili 40x40 item, povrchově kalené-broušené tyče průměr 12 a 10mm koupené v cncshopu s garantovanou tolerancí h6 a né činské g6 , včetně lineárů a rozměr mám o něco větší 350x300x400 (x/y/z).Samozřejmě že elektroniku kupuji na ebay a banggood, včetně ozubených řemínků š.10mm a řemenic. Arduino Mega 2560 R3 + Ramps 1,4 +DC-DC převodník z 24V na 12 , možná do začátku bez uprav a jen na 500W starší PC zdroj 12V . V každém případě je asi 24V lepší volba , protože při menším proudu máte větší výkon a tím i spolehlivost , na své CNC Frézce mám 70V 3,5A a i co jsem četl na CNC forum, tak to doporučuje 9 z 10 "zubařů" :lol:
Napadlo mě ještě co sem napsat seznam toho s čím si začátečník láme hlavu a každý by si to okopíroval a přidal další otázky a dle toho by se upravoval návod na webu, kam by si pak už jen každý klikl a nemusel číst "mrtě" textu na foru , kde se většinou lidé dohadují co je lepší a horší , prostě výsledek (kompromis) by byl na jednom webu pro všechny začátečníky .
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Re: firmware na rebela 2

Příspěvekod prochazkao » 12.10.2017 23:44

JoskaPilot píše:
DavStroj píše:Doufám, že ti odpověď v emailu trochu pomohla. Jinak budu rád za připomínky. Rád to tam doplním i když to třeba bude chvíli trvat. Díky David

Dík zase mě to pošouplo dále , ale je toho spousta , něco už jsem našel, ted čekám co dojdou zbylé komponenty a materiál co musím ještě opracovat, protože jsem si to navrhl sice dle Rebela II, ale nic plastového tam nebude krom časem nějakého krytu displeje a podobně jinak vše v hliníku a s "X" profili 40x40 item, povrchově kalené-broušené tyče průměr 12 a 10mm koupené v cncshopu s garantovanou tolerancí h6 a né činské g6 , včetně lineárů a rozměr mám o něco větší 350x300x400 (x/y/z).Samozřejmě že elektroniku kupuji na ebay a banggood, včetně ozubených řemínků š.10mm a řemenic. Arduino Mega 2560 R3 + Ramps 1,4 +DC-DC převodník z 24V na 12 , možná do začátku bez uprav a jen na 500W starší PC zdroj 12V . V každém případě je asi 24V lepší volba , protože při menším proudu máte větší výkon a tím i spolehlivost , na své CNC Frézce mám 70V 3,5A a i co jsem četl na CNC forum, tak to doporučuje 9 z 10 "zubařů" :lol:
Napadlo mě ještě co sem napsat seznam toho s čím si začátečník láme hlavu a každý by si to okopíroval a přidal další otázky a dle toho by se upravoval návod na webu, kam by si pak už jen každý klikl a nemusel číst "mrtě" textu na foru , kde se většinou lidé dohadují co je lepší a horší , prostě výsledek (kompromis) by byl na jednom webu pro všechny začátečníky .



Zdar, za chvílí to budeme rok a nějaký ucelený návod zatím nikde. Právě jednoho Rebela stavím, tak jak rozchodim FW, uděláme konečně pořádný návod.
  • 0

prochazkao
 
Příspěvky: 181
Registrován: 02.10.2017 11:36
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: firmware na rebela 2

Příspěvekod JoskaPilot » 13.10.2017 04:55

Mrkni na youtube a vyhledej videa od sakula má tam krásné video jak nastavit repetier FW
Na jeho stránkách najdeš už přednastavenou verzi co si stáhneš a otevřeš konfigurátorem repetiéru a pak jen dle videa nastavuj konkrétní položky, má tam i jakým programem to nahraješ do Arduina.
Ještě odkaz http://www.forum.sakul.cz/viewtopic.php?f=12&t=973
Já jsem přidal do skládačky možností na 24V a konkrétní zapojení laseru TTL zde : http://joskapilot.webnode.cz/tiskarna/
Až to budeš mít postavený a rozchozený tak ti začne další kolo a to učení s programy na tvorbu G-kode slic3r(free) raději přeskoč a uč se rovnou na Simplify 3D(4250kč+-)
Pokud budeš mít problém tak ti můžu poradit po netu, chodím k večeru na TS (server ofic.RoF)
Joska
  • 0

JoskaPilot
 
Příspěvky: 32
Registrován: 04.11.2016 10:44
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků