Linearni loziska

Re: Linearni loziska

Příspěvekod 50koruny » 18.03.2016 19:15

ja keď som videl ako behajú tie čínske LM8UU tak som ich nechal len na os Z a aj to asi nebude na dlho.veď je to strašné.tie guličky podla mňa niesu gulaté.lineárne ložisko má ísť hladko ale nesmie sa otáčať.pri čínskych sa buď otáča okolo osi alebo proste nejazdí.radiálny pohyb značkovému ložisku (tj. ložisku správneho rozmeru) nerobí dobre.hrozí skoré zničenie.ani to bez použitia trošky sily nejde.
ja mám tieto
http://www.isb-bearing.com/eng/quality-path.php
jeden kus ma stál asi 4,5€ ale rozhodne nelutujem.kto držal v rukách naraz čínu a niečo podobné, ten vie. tyče mám kalené.
  • 0

50koruny
 
Příspěvky: 155
Registrován: 30.09.2015 09:34
Reputation: 5
Jen tak dál :)

Re: Linearni loziska

Příspěvekod celeron » 07.04.2016 23:27

Dnes jsem po roce provozu rozhodil Rebela a vyndal LM8UU. Zkusil jsem jak jezdí na kalených tyčích a katastrofa, všechny na Y a Z (X mám LM10UU, ty šly dobře) v určitý poloze vázly a nebo bylo stále cítit trhaný pohyb jak se asi kutálí ty čínský šišojdy. Hodil je včetně dalších 6 ks do technickýho benzínu v ultrazvuku. Začalo se z nich doslova valit mraky bordelu a za chvíli byl benzín hnědo-černý. Dal jsem jim asi 15 minut, pak oklepal, nasadil na tyč a zkusil. Výrazně lepší. :roll: Tak jsem jim dal nový čistý benzín a dalších 15 minut. Pak jsem je znova zkusil na tyči a z těch 15 ks se dalo vybrat 8 ložisek, který se chovaly slušně, nedrhly, nevázly, plynulý pohyb. Namazal jsem je bílou vazelínou na lineární vedení, co byla v zahradnický stavebnici a vypadá to dobře.
Ten špinavý benzín si sedl a rozvrstvil se. Na dně byly kovový piliny a pár vlasových špón a nějaký černý svinstvo, co drhlo mezi prsty. Tak teda nevím, jak ty lineáry čínskej soudruh vyrábí.
Zítra Rebela poskládám a uvidíme. Pokud se nezlepší tisk a neztiší zvukový efekty(drnčení při šikmým tisku), zkusím vytočit teflonový lágry. Výstružníky 8D8 a 10D8 kámoš nástrojař kupodivu má a tak by to snad bylo čím udělat.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Linearni loziska

Příspěvekod celeron » 09.04.2016 22:47

Rebela jsem složil, dal na X a Y 32 krokový drivery. Zatím jsem ty teflonový pouzdra nedělal, s vypranejma lineárama to chodí perfektně. Tisknu kalibrační kostku 50x50x50 a jsem překvapen, jak se Rebel zklidnil, v podstatě jsou slyšet víc větráky než X a Y. Jen Z je slyšet jako dřív. Ty podivný rezonance při tisku šikmýho infillu zcela zmizely.
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Linearni loziska

Příspěvekod hajs » 06.10.2016 07:32

při stavbě rebela jsem také narazil na problém s drhnutím linearních ložisek na kalených tyčích , mám jich asi 10 z číny , z čehož minimálně ve dvou jsou šišatý kulučky. Ale horší je že samostatné ložisko jezdí po tyči jakštakš ale jakmile je osadím do pojezdu extruderu, celý extruder jakoby drhne a nepojíždí bez cukání. Tipuju to že drzáky ložisek nejsou souosé.
Myslíte že by pomohlo držáky lehce vybrousit aby ložiska šla lehce zasunout a srovnala se s tyčí pojezdu. Následně je zafixovat lepidlem ?
  • 0

hajs
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23.09.2016 19:22
Reputation: 0

Re: Linearni loziska

Příspěvekod medapeta » 06.10.2016 08:44

Díry na ložiska projíždím výstružníkem. Zatím se nestalo, že bych je musel nějak fixovat.
  • 0

Mínusové body mému profilu zde udělil výhradně uživatel tom666, který se na foru již nevyskytuje.
Měl zřejmě pocit, že pravda se tu psát nesmí...
medapeta
 
Příspěvky: 1617
Images: 57
Registrován: 31.05.2016 22:14
Bydliště: Brdy
Reputation: 0

Předchozí

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků