Nahodilý zacpávání extrudéru

Nahodilý zacpávání extrudéru

Příspěvekod celeron » 20.03.2015 16:47

Zkouším prvně tisknout ABS šedá 1,75, Rebel 2, hotend nejnovější 3 dráty, 12 chladících žeber, tryska 0,5. Natisknu 2-3 vrstvy a pak se tryska ucpe a zubatice prodrbe filament. Zkoušel jsem teploty od 230 do 270 a stále stejný. Když měřím teplotu kostky dotykovým termočlánkem, tak má o 25 st míň, než ukazuje displej. Termistor i tělísko je napatlaný teplovodivkou pastou. Už jsem to měl 3x rozebraný a mytý v acetonu a je to stále dokola. Teď naposled jsem zjistil, že když strkám filament do trubky v chladiči, že na konci u kuželu na jedný polovině zadrhává, je tam asi otřep z výroby. A taky mě přijde divný, že v trysce a trubce chladiče je vrtání 2,1 mm. To se mě zdá na 1,75 filament dost, netlačí se potom natavený plast zpět do chladiče a tam ztuhne a šprajcne podávání natolik, že se probrousí zubatice?
Nebo hledám problém kde není a je to úplně něco jinýho?
Díky
Jirka
  • 0

celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0

Re: Nahodilý zacpávání extrudéru

Příspěvekod Rebel » 20.03.2015 18:27

- otrep by tam byt nemel.
- co se tyce teploty, tak mas ve FW vybrany spravne termistor? 25 stupnu rozdil je docela hodne.
- ohledne vytlacovani roztaveneho filamentu do chladice, tak ten se pri spravnem chlazeni chladice/breaku nemuze dostat tak vysoko. bezi ti na nem vetracek trvale naplno ?
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: Nahodilý zacpávání extrudéru

Příspěvekod celeron » 20.03.2015 20:09

Tisknu!
Otřep odstraněn asi to opravdu drhlo. Už vím, na co jsou diamantový jehláky z Lidlu :)
Nastavení FW... Předpokládám, že CLE při kompletaci stavebnice nastavil správný termistor. Na bedu je teplota rozdíl jen 2 st.
Pidivětrák fouká na chladič bez regulace a už se roura neucpává. Taky jsem zmenšil mezeru tryska - sklo na 80-ku papír. Před tím jsem to měl na měrku 0,05mm. Jinak kostka vyšla 20x20x20 +-0,1mm. Akorát na Koresku i při 30 st nechtěla pustit, musel jsem klepnout z boku malou dřevěnou paličkou.
Hned jdu tisknout vodič filamentu, stále mi leze přes boky cívky.
Jirka
  • 0

Přílohy
první.jpg
první.jpg (58.16 KiB) Zobrazeno 1200 krát
celeron
 
Příspěvky: 746
Registrován: 15.03.2015 18:12
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků