Oživení tiskárny pomocí MAC OS

Oživení tiskárny pomocí MAC OS

Příspěvekod Jabko » 08.02.2015 18:25

Ahoj, chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti s oživením tiskárny, nahráním a nastavením firmware, atd. pomocí MAC OS? Jsou s tím spojené nějaké problémy, příp. nějaké odlišnosti oproti použití Windows? Jaký firmware je nejlepší (předpokládám, že to je asi dost subjektivní)? Co byste mi doporučily? Zde na foru je ke stažení již "předkonfigurovaný firmware repetier-host pro Rebela II, ten mi bude fungovat i na MACu?

Používám Arduinoi MEGA+RAMPS

Díky za odpovědi!
  • 0

Jabko
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30.01.2015 20:57
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny pomocí MAC OS

Příspěvekod lubos » 09.02.2015 00:57

Na OSX musíš rozchodit Arduino IDE http://arduino.cc/en/pmwiki.php?n=main/software tak aby ti fungovalo s tvoji deskou. Pomocí něj nahraješ firmware do tiskárny a je jedno restli použiješ ten a nebo ten.
Pak potřebuješ nějaký software na ovládání tiskárny a slicování, těch je taky přehršel ;)
  • 0

lubos
 
Příspěvky: 161
Registrován: 03.02.2014 14:59
Bydliště: Úvaly
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny pomocí MAC OS

Příspěvekod AndroidCZ » 09.02.2015 10:32

Pro běh Arduino IDE potřebuješ mít správnou verzi Javy – když jsem přes něj nahrával firmware já, tak to nebyla poslední aktuální Java, ale verze o stupeň starší. Ale možná už to tak není – uvidíš, případně to vygooglíš.
Pokud používáš nějakou hodně starou verzi OS X, tak budeš potřebovat nainstalovat driver pro komunikaci s deskou přes usb, ale to se týká verzí OS X cca 10.5 nebo 10.6, cokoliv novějšího jede přímo bez jakéhokoliv nastavování.

Ještě mně napadá, že v případě Repetier-Host na macu je k dispozici nižší verze než je aktuálně pro windows. Nicméně to by není v ničem na závadu, možná tam chybí nějaké nové funkce, ale tiskne to z toho bez problémů.
  • 0

AndroidCZ
 
Příspěvky: 238
Registrován: 29.01.2014 18:22
Reputation: 0

Re: Oživení tiskárny pomocí MAC OS

Příspěvekod Jabko » 09.02.2015 10:52

OK, tak to by nemusel být takový problém.. Každopádně vyzkouším a pak dám vědět, jak to dopadlo..
  • 0

Jabko
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30.01.2015 20:57
Reputation: 0


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků