extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poskakuje

extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poskakuje

Příspěvekod Soran » 21.12.2014 12:17

Ahoj vsem rebelum,
muj extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poskakuje, ozubene kolecko jsem i vymenil,ale problem zustava. :evil: .
Dalsi otazka, kde se da upravit mnozstvi vytlacovaneho plastu. Pouzivam ABS. Slic3r a tisknu na printrunu.
Poradi nekdo?
  • 0

Soran
 
Příspěvky: 17
Registrován: 21.12.2014 12:12
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Mirec » 21.12.2014 12:27

Skontroluj pruzinu na extruderu jestli neni slaba...tiez skontroluj napätie na driveri pre extruder ci neni male a jeste vycisti hotend jestli v nem nemas bordel... duvodu je vice...
A s tym podavanim materialu jestli myslis kroky pre extruder tak to nastavujes vo FW alebo tiez v EEPROM.
  • 0

REBEL II - Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4
Mirec
 
Příspěvky: 187
Images: 1
Registrován: 03.02.2014 20:47
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Soran » 21.12.2014 12:32

Mirec píše:Skontroluj pruzinu na extruderu jestli neni slaba...tiez skontroluj napätie na driveri pre extruder ci neni male a jeste vycisti hotend jestli v nem nemas bordel... duvodu je vice...
A s tym podavanim materialu jestli myslis kroky pre extruder tak to nastavujes vo FW alebo tiez v EEPROM.

Trysku jsem cistil vcera. Jak a kde se meri napeti na driveru? je nejaky obrazek? :)
Jinak diky za rychlou odpoved.
  • 0

Soran
 
Příspěvky: 17
Registrován: 21.12.2014 12:12
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Otomar » 21.12.2014 13:05

Rebela nemám, ale po přečtení pár příspěvků na fóru ti můžu poradit - napětí není potřeba měřit. Jestli se ti nehřeje motor můžeš na driveru klidně přidat. Pakliže i přesto potřebuješ změřit, měří se mezi jezdcem potenciometru a zemí. Je to tu častokrát psané...
  • 0

Customized REBEL II, direct HEVO, sCube, Voron Trident, Voron0.1, Custom Pinky Bear project & Neje 30W laser engraver
Otomar
 
Příspěvky: 637
Images: 0
Registrován: 20.12.2014 11:24
Bydliště: JMK
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Mirec » 21.12.2014 13:43

Skontroluj tu pruzinu pre pritlak filamentu...a este pri akych teplotach, s akym materialom a akym hotendom tlacis?
  • 0

REBEL II - Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4
Mirec
 
Příspěvky: 187
Images: 1
Registrován: 03.02.2014 20:47
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod uhnila_malina » 21.12.2014 14:31

Otomar píše:Rebela nemám, ale po přečtení pár příspěvků na fóru ti můžu poradit - napětí není potřeba měřit. Jestli se ti nehřeje motor můžeš na driveru klidně přidat. Pakliže i přesto potřebuješ změřit, měří se mezi jezdcem potenciometru a zemí. Je to tu častokrát psané...


Ono to není tak jednoznačné už se mi stal i případ když jsem měl na driveru nastavený moc velký proud ten se přehříval a odpojovala to tepelná ochrana driveru.
  • 0

uhnila_malina
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14.11.2014 20:21
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Rebel » 21.12.2014 15:45

Ona byla spise myslena teplota motoru a ne driveru. Pokud se bude prehrivat driver, bude se to sice vypinat, ale motor bude znacne zhavy a to je spatne.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod uhnila_malina » 21.12.2014 17:18

No ono záleží pokud člověk třeba nemá na driveru chladič jako já tak se může přehřát velice rychle. Takže proud motorem neteče skoro vůbec a tak se motor nezahřívá.
V mojem případě to byl ale extrém kdy byl od výroby ten trimer vytočený na maximum a já si to před zapojením motoru nezkontroloval.
  • 0

uhnila_malina
 
Příspěvky: 30
Registrován: 14.11.2014 20:21
Bydliště: Ostrava
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Soran » 23.12.2014 13:00

Tisknu z ABS, tryska od foresta pro 3mm filament 0,4mm 'http://reprapobchod.cz/test/index.php?id_product=14&controller=product&id_lang=2' a teplota byla na 230(urcitou dobu to tisklo docela dobre. Pruzinu nevim jak zkontrolovat, proste 'pruzinka pruzi :) ' tlaci kolecko na to ozubene na motoru(pouze v jenom miste se lozisko netoci, ale jakmile tam zkusim zatlacit packu tak zacne to preskakovani ozubeneho kolecka. Zvednul jsem teplotu na 250, protaceni ozubenehp kolecka se deje vyjimecne,ale deje:(. A zase mam problem s tim, ze to u vetsich dilu praska, Heatbed mam na 113,ale nejak to ani neutahne, je to spis na 109 stupnich.Omluva vsem jak pisu ,snad to nekdo pochopi :)
  • 0

Soran
 
Příspěvky: 17
Registrován: 21.12.2014 12:12
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Mirec » 23.12.2014 13:53

Tak nic v zlom ale ak mas ten isty hotend od Foresta co som mal aj ja a robilo mi presne to iste tak potom viac problem nehladaj a skus rovno iny hotend. Nic v zlom ale mne sa s tym hotendom podarilo na zaciatku vytlacit 2 diely a potom KO... zacala preskakovat zubatica, filament to nedavalo, vymena trysky nepomohla a problem bol v tom ze ta vnutorna PTFE vlozka nedosadala az po trysku kde vznikla medzera a tam to vzdy tuhlo... Nepomahalo ani vycistenie ani zvysenie teploty...
  • 0

REBEL II - Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4
Mirec
 
Příspěvky: 187
Images: 1
Registrován: 03.02.2014 20:47
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Car » 23.12.2014 15:12

Soran : Jak silné máš napájecí kabeli od prumyslového zdroje na Ramps a potom dál ke stolku a k hotendu ?jakou Watáž máš Zdroj ?? máš přemostěnou či vyměněnou vratnou pojistku 11A na Ramps ??? Odpověz a Pak snad najdeme řešení ten hotend nemůže být konstrukčně až tak špatný když ho prodávají a má být funkční .
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Mirec » 23.12.2014 15:26

Ja som napisal len moju skusenost s tyto hotendom a robilo mi to to iste... A to som poskusal vsetko kym som prisiel na to, ze to roby hotend...bol uplne novy a tiez mal fungovat...
  • 0

REBEL II - Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4
Mirec
 
Příspěvky: 187
Images: 1
Registrován: 03.02.2014 20:47
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Car » 23.12.2014 16:05

Mirec měl jsi ho reklamovat , pokud by byl vadný ,pak si myslím "slušný obchod vymění kus za kus" .Tím příspěvkem neříkám ,že v něm nemůže být problém ,ale snažím se pomoct tiskaři najít řešení v jeho soustavě bez zahazování již nakoupených dílců neb mě za to posledně Rebel pěkně rozmáznul :lol: .
A když píše že neudrží teplotu ( má problém natopit a udržet- jdu po základních problémech v soustavě ).
  • 0

Konstrukce Prusa i2 ,Rebel 2 ,PEEK hotend 3mm i 1,75mm vlastní výroba ,Marlin , Ramps 1.4 ,motory Microcon SX17 -0905 ,KISSlicer64
Car
 
Příspěvky: 662
Registrován: 28.04.2014 23:13
Bydliště: Olomouc
Reputation: 0

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Rebel » 23.12.2014 21:17

Nevim, ale nekde jsem to cetl, nebo mi to primo Michal z RRO rikal, ze to chce pro ty jeho PEEKove HE topit az nekde 250 a vice stupnu pro bezne ABS.
Nevim, co je na tom pravdy, vim jen to, ze kdyz jsem je zkousel, tak na beznych teplotach 230-240 se s tim moc tisknout nedalo.
S "Mirec" jsme to nejak tenkrat resili, uz nevim presne jak to bylo, ale nekde na foru to tu je.
Hlavne zadny stres a klidne Vanoce. Nerozmazavat, pouze namazavat :D
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D

Re: extruder v jednom miste nedava plast v druhem zase poska

Příspěvekod Mirec » 24.12.2014 00:20

Car...nevsimol som si nikde, zeby pisal o tom, ze mu nedrzi teplotu. Postrehol som len prispevok o nepodavani filamentu a preskakovani zubatice... Co sa tyka reklamacie, tak aj tu som sa samozrejme snazil riesit... Najprv bol problem v komunikacii ked mi na emaily nikto neodpovedal, potom po nejakom xytom maily som dostal odpoved ze za poplatok mi bude odoslana nova PTFE vlozka za ktoru som mal zaplatit a plus postovne na Slovensko...cize reklamacia za poplatok, kde mi este bolo povedane ze vlozku nech si prevrtam sam vrtakom po poskladani hotendu (pre vtedy zaciatocnika bez potrebneho vybavenia hotova katastrofa)... Nakoniec som to riesil s Danom kde vlastne aj vdaka nemu som prisiel na to kde je chyba a vzdal som sa experimentovania s niecim za co som si zaplatil a ochota reklamacie bola aka bola...
Nejde o to aby som niekoho urazil alebo mu poskodil ale uvadzam veci na pravu mieru a hlavne sa snazim pomoct s problemom nepodavania filamentu a preskakovania zubatice...nie nadarmo som sa pytal na hotend kedze som mal rovnaku skusenost a viem o dalsich s podobnym problemom pri tychto hotendoch.
Ja sa na Foresta nehnevam a mozno predava aj dobre hotendy...ide o to, ze nie kazdy vyrobok co si kupis musi byt 100% Mozno sa jednalo o zly kus a mozno nie... Mna len sklamal pristupom reklamacie...
  • 0

REBEL II - Arduino Mega 2560 + RAMPS 1.4
Mirec
 
Příspěvky: 187
Images: 1
Registrován: 03.02.2014 20:47
Reputation: 0

Další

Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron