Chaby posuvu osy Z

Chaby posuvu osy Z

Příspěvekod ok2haz » 07.03.2021 11:52

Zdravím,
přehrával jsem ve svom Rebelovi FW z 1.1.6 na 1.1.9. vče se podařilo nastavit, znovu jsem přepočítal kroky / mm na jednotlivé osy. Pokud manuálně posouvám osy je vše v pořádku, ALE pokud začnu tisknout, tak při změně vrstvy kdy se posune osa Z dojde k chybě. jako by tiskárna krokovala rychleji než je nastaveno v FW+sliceru. Mám na ose Z M6 závitovou tyč, v FW nastavena mac rychlost jako 4mm/sec, tedy 240mm/min - pokud by jela rychleji už přeskočí kroky.
Nevíte prosím co jsem zapoměl nastavit?
  • 0

ok2haz
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18.12.2015 16:39
Reputation: 0

Re: Chaby posuvu osy Z

Příspěvekod pepiho » 07.03.2021 12:02

Jaký máš driver na Z ose a jakou desku ? Pokud máš M6 závitovku , tak vyzkoušej 2 mm /s, nebo uber na krokování driverů.
  • 0

pepiho
 
Příspěvky: 50
Registrován: 11.04.2017 16:36
Reputation: 0

Re: Chaby posuvu osy Z

Příspěvekod ok2haz » 07.03.2021 12:06

Jako driver mám DRV8825, rychlost zůstala ale stejná a i před upgrade byly 4mm/sec. Pokud jedu manuálním posuvem je vše OK a posouvá 4mm/sec...
  • 0

ok2haz
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18.12.2015 16:39
Reputation: 0

Re: Chaby posuvu osy Z

Příspěvekod ok2haz » 07.03.2021 12:21

Prostě retrakce, změna vrstvy a odjezd osy Z po tisku nahoru takhle blbne a jede "rychleji" než by měla...
  • 0

ok2haz
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18.12.2015 16:39
Reputation: 0

Re: Chaby posuvu osy Z

Příspěvekod Georgov » 07.03.2021 20:27

A jaký hodnoty máš v EEPROM skus inicializaci. Nebo si udělej výpis M503 a porovnej s upravenýma hodnotama ve firmware. V Epromce zůstává vše stejně i po přehrání firmware. A jaký používáš Slicer jestli tam nemáš třeba jinak nastaveny limity stroje u prusaslicer to jde aktivovat když vybereš používaný firmware v záložce tiskárny. Ja mám vybraný reprap i když používám Marlin tim ta volba limity stroje není aktivní. Mám vše nastaveno ve firmwaru a doladuji jen EEPROMkou. Takto mi to jednou dělalo taky a bylo to tema limitama. tak sem to přestal používat a mám klid. Hold moc nastavení moc problémů a hledání prkotin když něco fungovalo před změnou a nefunguje po změně hw. nebo přehrání fw je pak docela pruda.
  • 0

Georgov
 
Příspěvky: 30
Registrován: 31.03.2020 17:43
Reputation: 0

Re: Chaby posuvu osy Z

Příspěvekod RadaRD » 09.03.2021 17:54

Nevím jestli ti tohle zrovna pomůže, ale já jsem se úplnou náhodou po ugrade Marlina taky potýkal s něčím podobným - jakoby se zbláznily nastavený steps apod... a dělalo to jen při tisku, manuálně bylo vše OK.

U mne bylo příčinou, že jsem v dobré víře změnil ve Sliceru nastavení G-code flavour, z RepRap/Sprinter na Marlin. A to se mi děly podobný věci, který popisuješ. Když jsem porovnával soubory a výstup obou nastavení, tak ten Slicer s volbou Marlin vypočítával úplně "nesmyslně" šíleně vysoký posuvy všech os a proto pak vypadávaly kroky, protože se to snažilo sunout maximální možnou rychlostí a ještě víc...

Obrázek.
  • 0

RadaRD
 
Příspěvky: 38
Registrován: 30.08.2017 13:40
Bydliště: Brno
Reputation: 0

Re: Chaby posuvu osy Z

Příspěvekod Rebel » 09.03.2021 18:44

No, to bych i vcelku chápal, protože pokud nemáš ve FW omezená maxima pro akcelerace s ohledem na svůj stroj, tak do něj ten gcode pak vsune absolutní nesmysly (výchzí limity jsou v slicru na hlavu postavené) a ty motory přestanou stíhat. Ono ve finále stačí ale i upravit limity stroje v profilu extruderu a je to.
  • 0

Dan - Rebel ? ;) - http://rebelove.org - Nevyzkoušíš = nevíš - Rebel I-III, Rebel sCUBE, Anycubic i3 MEGA, Anycubic - Kossel Mini, MeCretor2-upravený, Anycubic Photon, RR1, RR400M ! Pro STL přílohy použij čudlík "UMÍSTIT DO PŘÍSPĚVKU" !
Rebel
 
Příspěvky: 3896
Images: 243
Registrován: 12.08.2013 11:44
Bydliště: HK.......není Hong Kong :D
Reputation: 108
Zasloužil bys asi medajli :) Nebo jsi admin :D


Zpět na REBEL II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron